Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük Fedakarlık

thosy

Bence en büyük fedakarlık Zeff'in yaptığı. Diğerlerinde hep tanıdıkları, sevdikleri insanlara fedakarlık yapılmışken Zeff daha yeni karşılaştığı bir çocuk için hayatını riske attı. Ayrıca anlık bir fedakarlık değil. Günlerce açlık çekmesine ramen kendisini kaybetmemeyi(bir yerden sonra dayanamayıp çocuğun yemeklerini filan alabilirdi) başardı. Oruç tutarken bile aah vaah çekildiğini düşününce beni daha da çok etkiliyor yaptığı fedakarlık.

Ben fedekarlıgın büyüklüğünü tanıdık,yabancı farkedeceğini dusunmuyorum.Yani yabancı birine yapmak fedakarlığı büyütmez.Acenin yaptıgı ise kendi mallığının bedelini ödemekti sadece.

Ace kendi mallığının bedelini ödedi... Diğerlerinin yaptığı da tabiki küçümsenemeyecek kadar değerli fakat Mr. 2'nun yaptığı, fedakarlığın kralıdır. Etkilediği insan sayısını da göz önünde bulundurarak...
Kardeşini kurtarmak için öne atıldı bunun neresi mallık?

kardeşini alıp yoluna devam etseydi boş yere kardeşini tehlikeye atmayacaktı zaten.
Zaten Ace'de diyor hayatımı kurtaran adama laf edemezsin diye. Tamam öyle bir şey yapmasına gerek yoktu ama sonuçta Akainu kardeşini öldürecekti ve öne atılarak kardeşinin hayatını kurtardı.

Valheru21

Ace.
Her fedakarlık özelsir ama canını vermek; bu işte bambaşka bir şey.

bence zoronun sahnesi... ama luffy nin fedakarlık sahnesi olarak aokiji ile karşılaşması da çok iyidir..
[video=youtube;wks9uDo6-8s]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wks9uDo6-8s[/video]

Hepsi birbirinden muhteşem sahnelerdi ama bence Zoronun yaptığı fedakarlığı kimse kolay kolay yapamazdı.

Ace öncesinde yaptığı herhangi bir şey onun yaptığı fedakarlığı etkilemez.
Öncesinde herhangi bir şey yapmıştır ve olay bir noktaya gelmiştir. Olay bu noktadan sonra başlamıştır. Bu noktadan sonra kendi hayatını hiçe sayarak ve kardeşinin ona sonsuza kadar güvendiğini bilerek onun hayatını kurtarmak için kendi hayatından vazgeçmiştir. Bu olay ile öncesinde yaptığı herhangi bir olayı buna katmayın. Yeri gelince hayatından tamamen vazgeçebildiğini görün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık