Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük Fedakarlık

Karar verdim. Oyum Luffy ye. Sadece burdaki fedakarlıkları göz önünde bulundurunca kararsız kaldım. Ama Luffy Kuzan a teke tek dövüşelim dedi. Lucci yi bana bırakın dedi. Davul adasında tırmandı o dağa ama bana değil arkadaşlarıma bakın onların durumu iyi değil dedi. Impel Down da Bon-chan ı kurtarın o benim arkadaşım dedi. Abisini Ace i kurtarmak için yapmadığı kalmadı. Kendisine zarar verdiğini bile bile Elephant Gatling i kullandı ki adadakilere birşey olmasın. Sırf macerasına devam edebilmek ve güçsüz de olsalar tayfasıyla yola devam edebilmek için 2 sene ara verdi. Bunların hepsi bir araya geldiğin Luffy oldu cevabım.
Hocam bu yüzden luffy'i ayrı tutuyorum ben bu konuda. Adam mr.fedakar, sadece tek bir olaydan bahsetmemiz daha doğru olur bence diğer karakterlerinde tek bir olaylarından bahdedilmiş zaten.

Çok zor bir anket ama çoğu fedakarlıklar ölümle sonuçlanmadı Ace in fedakarlığı en büyüktür .Bon clayın fekarlıklarıda en önemlidir.
Arkadaşları için ipmel downdan çıkması için o yardımı bile yeter.

Hocam bu yüzden luffy'i ayrı tutuyorum ben bu konuda. Adam mr.fedakar, Sadece tek bir olaydan bahsetmemiz daha doğru olur bence diğer karakterlerinde tek bir olaylarından bahdedilmiş zaten.
Haklısın. Adam hakaten Mr. Fedakar. Ne kadar salakça da dursa aslında hep yapılması gerekeni yapıyor. Zaten burda da dağa tırmanıyor çıplak ellerle, ağzıyla taşıyor Sanji yi bi de yetmiyor beni boşverin diyor. :respect:

Şimdi tekrar baktım da Luffy için tek olay konulmamış ankete. Sadece video bi fedakarlığını gösteriyor.

Gerçi one piecete fedakarlıklar bitmez.Balık adamlardan kimseyi koymamışsın resmen ayrımcılık:)
Fisher-Tiger, Otohime-sama, Jinbeii luffynin hayatını kurtaran bir diğer boss.

Ankette diğerlerinden farklı bir durumu olan sadece Zeff var. Diğerlerinin hepsi, fedakarlık yaptıkları kişileri tanıyordu, en azından buna değeceklerini düşünüyorlardı. Ancak Zeff, sadece bir çocuğun hayali için korsanlığından, gücünden, restorantından ve kendi hayalinden vazgeçti. Üstelik bunu yapması için bir sebebi de yoktu. Zeff'e en yakın seçenek olan Bentham bile, daha önce tayfa ile karşılaşmış ve adamlar hakkında ufak da olsa bir bilgisi vardı. Diğer şıklarda olan kişilerin arkadaşları için fedakarlık yapmaları kadar normal bir şey yok. Luffy söylendiği gibi Mr. Fedakar. Ace kardeşi için öldü. Burada kardeşi için canını vermeyecek adam var mıdır? Zoro ayakta kalan tek kişiydi. Franky bile olsa, Luffy için kendini öne atardı. Beyazsakal'ı açıklamaya gerek yok. G-5 askerlerinin olayı sapıklıktan geliyor, ancak onlar da kendi üstleri ve sevdikleri kişi için kendilerini ortaya koydular. Bentham'ı üstte söyledim. Shanks ise, kolunu değil canını bile verirdi Luffy için. Çünkü şapkayı vereceği kişi oydu.

Zeff bunların içinde en naifidir. Kendinizi bu adamların yerlerine koyduğunuz zaman. Sadece Zeff'in durumunda tereddüte düşersiniz.

Bence Ace. Adam neden yaşadığını bile bilmeden sadece arayışla o yaşına kadar gelmiş, sonunda yaşadığına sevinmiş, tam o esnada küçük kardeşi ölmesin diye kendini öne atmış. Eski amaçsız boş Ace olsa, oy vermezdim, ama değişmiş Ace olduğu için oyum Ace'e.

@Smoker

Zeff konusunda haklısın.Şunların hepsi yapılabilir belki ama onun yaptığını her babayiğit yapamaz gerçekten zor bir olay.

Yalnız benthamdan bahsettiğimde benim aklıma sadece ilk fedakarlığı geldi,impel down olayı sonradan aklıma geldi.Ninaya yakalandığı zamanı değerlendirirsek oda yeni tanıştığı insanları tanımıyordu,hele luffy dışında tayfanın geri kalanı hakkında hiçbir fikri yoktu.O açıdan zefften bir farkı olmadığını düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık