Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük Fedakarlık

One Piece'de yapılan en büyük fedakarlık hangisidir diye sordum, eğer unuttum bir sahne varsa ekleyeyim arkadaşlar.Benim hatırladıklarımı şimdi yazacağım.

Luffy

Çıplak elleriyle, dişiyle Sanji'yi ve sırtında da Nami'yi tutup koca dağı arkadaşları için tırmanmıştır.

Arkadaşı için Dünya Hükümetine karşı gelmiştir.

Abisi için kollarını hatta tüm vücudunu feda etmiştir (Magellan'a karşı). Ve yine abisi için ömrü kısaltan enerji hormonundan 2 kere vücuduna enjekte edilmiştir.

Luffy'nin çok büyük fedakarlıkları vardır ki gördüğünüz gibi hepsinin sonunda bir ölüm vardır.

[video=youtube;X8IgV_BqMhQ]https://www.youtube.com/watch?v=X8IgV_BqMhQ[/video]

Zoro

Geldik Zoro'ya, kaptanı için kendi kafasını sunuyor düşmana.Onu bırak benim kafamı al diyor. Kuma'da Luffy'nin bütün acısını alıyor ve Zoro'da bu acının içine girip dimdik ayakta kalıyor.

[video=youtube;Vg1RUrsQn8c]https://www.youtube.com/watch?v=Vg1RUrsQn8c[/video]

Ace

Ace'i zaten biliyoruz gerçekten en büyük fedakarlıklardan birisi hatta birincisini yapmıştır. Kardeşini öldürecek olan adam Akainu'nun önüne geçip kardeşini korumuştur ve sırtından yediği ölümcül darbe ile ölmüştür.

[video=youtube;d7fF_8ofxWg]https://www.youtube.com/watch?v=d7fF_8ofxWg[/video]

Shanks

Deniz krallarından birisi Luffy'i tam öldürecekken Shanks orada belirir ve sol kolunu deniz kralına kaptırışı da en büyük fedakarlıklardan birisidir.

Whitebeard

Oğullarının savaşta ölmemesi için sadece kendisinin ölmesi için meyve gücüyle Marineford'da bir yarık açık büyük bir fedarkarlık yapmıştır yine.

G-5 Askerleri

Zehirli gazın kaptanlarına da bulaşmaması için kendilerini feda edip kapıyı kapamışlardır.

Zeff

Tüm yemeği Sanji'ye verip ölmemek için kendi bacağını yemesi de büyük fedakarlıklardan birisidir.

Bon Clay

Impel Down'dan kaçmayıp Luffy için Magellan kılığına girip kapıyı açtırmıştır ve Magellan'a teslim olmuştur.

Zoro'nun, tayfası ve kaptanı için hayallerini bir kenara atması ve hiç tereddüt etmeden kendi canını ortaya koyması beni diğer olaylardan daha çok etkiledi. Karşılaştırmak değilde Zoro'nun yaptığı şeyden daha çok etkilenmiştim o yüzden oyumu Zoro'ya verdim

Ace dedim.Ama hepsi de birbirinden etkileyici fedakarlıklar.Ek olarak Zeff'in fedakarlığınıda koyabilirsin.

Gölge

Zoro'nu kaptanının hayali için kendi hayallerinden vazgeçmesi çok etkilemişti beni.Oyum Zoro'ya.

Güzel konu ortak iyi düşünmüşsün. Ama Zoro'nun o fedakarlığı varken diğerleri boşuna olmuş. Adam var olma sebebi olan( Dünyanın 1 numaralı kılıç ustası olmak) hayalinden Luffy için vazgeçiyor. Yalnız anketlere Bon-chan impel down da yaptığı fedakarlığı da ekleyebilirsin. Bence o da son derece dokunaklıydı
Boşuna olmuş demek yerine o olay beni daha çok etkiledi desen çok daha iyi olur. Ordaki olayların hepsinde adamlar hayatlarını ortaya koymuş sen Zoro dersin başkası Ace der.

burdaki olaylar için zoro dedim ama genel olarak bakarsak bu kişi bence luffydir.Ace yerine koyulabilecek 10larca olay vardır o olay bana fedakarlık gibi bile gelmiyor :)

Zoro.Öleceğini bilmek,anlık olmaması,üstelik sadece küçücük bir parçasında bile yerle bir olmasına rağmen vaz geçmemesi.Zaten en etkilendiğim olaylarından biri Kralın.Oy Krala gitti.

Hepsi çok büyük fedakarlıktır. Ayırt etmek zor.

Ben yapılan fedakarlıktan sonra olan sonuca bakarım. Ace'in yaptığı fedakarlıktan sonra ölmesi nedeniyle en büyük fedakarlık olarak onu görüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık