Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 856: Yalancı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    147
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu Arc'ın teması müthiş ama senaryo yazılımı sınıfta kaldı. Fazla basit her şey. Gene güzel işliyor falan ama gerçekleşen şeylerin hepsi oldukça "La bu kadar da olur mu?" dedirtecek türden. Sadece Luffy'nin değil tüm tayfanın şansı arz.

Ya sorun Tayfasının nasıl düşeceği değil ki. BM'nin kendisinin nasıl düşeceği karı çok güçlü. O Luffy'i almaya gelen rage army varya. Ben Luffy normal halinde onlara bile yenilmez derim. Aç olmucak full power. Big Mom hepsini aşıyor hacı. Kolay inmez inemez. Ayrıca sonunda wedding day e geçiş yapicaz. Davetlileri görelim bakalim. Merak ediyordum.

Baya herkesi ve her şeyi sırtlamaya çalıştı ama beceremedi.üstüne hala inanmıyor luffy'ye.Hayatta sevmem ama usop mu sanji mi denirse usop'un en azında gayesi belliydi.Bunun o da yok.Düzelmesi lazım sanji nin yoksa monster trio fena taklaya gelir okuyucuların gözünde.
Bundan 400 bölüm önce ne konuşulmuştu?
Direkt Zoro'dan alıntı yapıyorum:
"Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duymayacak bir eleman, hiç olmasa daha iyi!"
"Kaptanına saygı duyulmayan ve saygıyı hakketmeyen bir kaptana sahip tayfa çökmeye mahkumdur!
Normal şartlar altında ne bok yediğiniz hiç umrumda değil, fakat sen hala bir kaptansın! Eğer böyle zamanlarda kaptan gibi davranmazsan tayfayı terkedecek olan ikinci kişi ben olacağım!
Eğer yediği boku kabul etmeyip hiçbir şey olmamış gibi gemiye sızmaya çalışırsa onu asla affetmeyeceğim!
Tayfayı bırakıp gitmesi size hiçbir şey ifade etmiyor mu!?(Bu sırada kılıcı kapının önüne saplar ve çıkışı engeller)"
-Bu sırada Sanji araya girip, Nami bu seferlik dediği tamamen doğru diye onaylar-
Ardından Zoro devam eder
"Bir kaprisle böyle numaralar çekerse ona güvenmemizin imkanı yok!
Bu çok basit! Eğer Usopp'un ağzından çıkan ilk kelime bir özürse her şey tatlıya bağlanır. Eğer onun dışından herhangi bir şey ise onun bu tayfada işi yok!"

Şimdi devam ediyoruz.
Sanji:
1- Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duydu mu? Hayır. (Kendi ağzıyla söylüyor)

2- Tayfayı bırakıp gitti mi? Evet. (Zoro'nun Zou'da bunun üzerine birkaç lafı var, dikkate almak lazım.)

3- Bir kaprisle garip garip numaralar çekiyor mu? Evet. (Luffy'nin ağzını burnunu kırıp bırakması da buna dahil)

4- Luffy'i ilk gördüğünde özür mü diledi? Hayır.

Bingo! Eğer E. Oda kendi yazdığı şeyleri unutmadıysa Zoro ile ilgili sıkıntı çıkacak Wano'da. Zoro'nun ne bok yerse yesin, 2 Yonkou ile savaşa girip tayfayı tehlikeye atamayız demesi de bunun ipucusudur.

Yonkou saçma sapan birşekilde yenileceğini sanmam.
Bege eğer Denizciler ile veya başka bir yonkou ile işbirliği yapmadıysa Bigmom inmez.

Gömdüğünüz adam Sanji la, adam utançından yerin dibine girmiş zaten yaptıklarından dolayı gelmiyim bile diyor, daha ne yapsın adam. Birazcık görün bunları.

Luffy'nin böyle sahnelerinin olduğu her bölüm çok iyidir benim için. EL sonrasında baya azalmıştı. 2 yıl sonra hatta karakteri değişti gibi geliyordu bana. Bu adaya geldiğinden beri baya kendini buldu tekrar. Adamlığını gösteriyor her bölüm.

1- Bobbin tanıdığı birileri tarafından vuruldu. Gölge çizilmesine gerek yoktu gibi. Burada ters köşe ne olabilir ki? 2- Tayfanın gereksiz kahramanlıkları artık bayıyor. Kurtardıkları kişiler temelde ya iyi insanlardı ya da sonrasında kayda değer bir kötülük yapmadılar. Bu seferkiler utanmaz, duygusuz ve yüzsüz insanlar. Kurtulurlarsa Kuzey Mavi artık hayal olacak. 3- kaptanına dayak attığı sahnenin üzüntüsünü bu sahneler teselli edemedi. Arkın geneli gibi hızlı işleme durumu devam ediyor. Ne yapabilirdi diye soracaksanız? Bazı şeyler konuşma ile özür ile hallolmayacak şeylerdir. Bu da onlardan biri. 4- Nami bizim bacımızdır iyi bir dayağı hak ettiler... Sanji ve Luffy bunları bir güzel Combo'lamalılar. 5- Pekoms'u Jimbee'nin kurtaracağı çok önceden belliydi ve beni şaşırtmadı. Olaylara ne şekilde müdahil olacak orası belli değil. BigMom onu ihanet etmiş diye biliyordur. Bu sebeple doğrudan Bege'yi ispiyonlayamaz zannımca. 6- Düğündeki olası durum çok karışık olacak. Bege arkasında tanık bıraktı. Puding arkasında tanık bıraktı. Şimdilik bir pozisyon almadığını bildiğimiz Vinsmoke'lar var... BigMom'un bahsettiği işaret fişeği sonrasında silahı sıkacak kişilerin Bege ve ekibi olacağını düşünüyorum. Onlar silahları komutanlara doğrultabilirler. Ama luffy ve ekibi birden saldırınca herşeyin altüst olma ihtimali var. Yani nasıl bağlanacağı çok belirsiz olan bir arc imajı var...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık