Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 856: Yalancı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    147
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümün tek güzel yanı Luffy'nin yumruğuydu. Sağlam geçirmiş aferin. Onun dışında boş bölüm. Hele Sanji'yi Robin yapma olayına çok canım sıkıldı. Her arc tekrara düşüyor ama bu tekrar rahatsız edeci bir boyuttaydı benim için. Sonuç olarak kötü bölüm.

Gömdüğünüz adam Sanji la, adam utançından yerin dibine girmiş zaten yaptıklarından dolayı gelmiyim bile diyor, daha ne yapsın adam. Birazcık görün bunları.
Usopp ile Luffy delikanlı gibi dövüştü, ona rağmen bu muamele çekildi herife Enies Loby'deki başarılarının üstüne. Sanji şerefsiz ailesi için.
Luffy'nin ağzını burnunu kırdı düşman hattında. Zamanında "Sanji olmasa abileri döverdi Luffy'i :'(" diye bir anlam getiriliyordu. Ya şimdi?
Vallahi Sanji her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. Bir de gelip özür dileyeceğine ben dönmeyeceğim diyor. Suç Sanji'nin değil, özür dilemeden kabullenen Luffy'nin. Zoro olsa "Korsancılık oyunu mu lan bu pezo" deyip tayfayı terk etmiş olabilirdi. Birebir dediği şeylere uyuyor dedikleri, Sanji de bunun farkında.

Bundan 400 bölüm önce ne konuşulmuştu?
Direkt Zoro'dan alıntı yapıyorum:
"Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duymayacak bir eleman, hiç olmasa daha iyi!"
"Kaptanına saygı duyulmayan ve saygıyı hakketmeyen bir kaptana sahip tayfa çökmeye mahkumdur!
Normal şartlar altında ne bok yediğiniz hiç umrumda değil, fakat sen hala bir kaptansın! Eğer böyle zamanlarda kaptan gibi davranmazsan tayfayı terkedecek olan ikinci kişi ben olacağım!
Eğer yediği boku kabul etmeyip hiçbir şey olmamış gibi gemiye sızmaya çalışırsa onu asla affetmeyeceğim!
Tayfayı bırakıp gitmesi size hiçbir şey ifade etmiyor mu!?(Bu sırada kılıcı kapının önüne saplar ve çıkışı engeller)"
-Bu sırada Sanji araya girip, Nami bu seferlik dediği tamamen doğru diye onaylar-
Ardından Zoro devam eder
"Bir kaprisle böyle numaralar çekerse ona güvenmemizin imkanı yok!
Bu çok basit! Eğer Usopp'un ağzından çıkan ilk kelime bir özürse her şey tatlıya bağlanır. Eğer onun dışından herhangi bir şey ise onun bu tayfada işi yok!"

Şimdi devam ediyoruz.
Sanji:
1- Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duydu mu? Hayır. (Kendi ağzıyla söylüyor)

2- Tayfayı bırakıp gitti mi? Evet. (Zoro'nun Zou'da bunun üzerine birkaç lafı var, dikkate almak lazım.)

3- Bir kaprisle garip garip numaralar çekiyor mu? Evet. (Luffy'nin ağzını burnunu kırıp bırakması da buna dahil)

4- Luffy'i ilk gördüğünde özür mü diledi? Hayır.

Bingo! Eğer E. Oda kendi yazdığı şeyleri unutmadıysa Zoro ile ilgili sıkıntı çıkacak Wano'da. Zoro'nun ne bok yerse yesin, 2 Yonkou ile savaşa girip tayfayı tehlikeye atamayız demesi de bunun ipucusudur.
Ki zoro bunları söyledikten sonra nami ye dönüp ''bu seferlikte olsa haklı'' demişti sanji.Yani o da böyle düşünmüş usop hakkında.Ha dile getirmedi ayrı mevzu.Amma buna benzer olay yaşanmış,üstüne kendi başına gelmiş.Hazır yemeği yedi luffy,sana öfkesi yok,eğilip özür dilese tamam der devam ederdi luffy.Zaten kin beslemiyordu.Gözümden düşürmek istemiyorum kral karakter de prensesleri geçti tripleri.Zaten BM istenileni vermiyor bir de bu sarı kafa sinir ediyor.

Adamın özür dilemeye yüzü yok zaten. Bu yüzden üstüne gitmeyin. :S Utancından Luffy'nin yüzüne bile bakamıyor.

Bobbin'i kim vurdu ben en çok oraya takıldım. Bege gibi bir pislik aklıma geliyor sadece.
Bizimkiler ve Germa dışında farklı bir olay daha döndüğü açık ortada. Herkes bu düğünü bekleyip, BM'ye saldırı girşimi falan yapmış olabilir, illaki davetliler olacağı için Bege'nin gizli yandaşları (ortağı yada üstü) olabilir mi diye düşündürüyor.

Asıl karmaşayı ve hainliği düğün günü görücez, olayı bizimkiler değil başkaları patlatacak gibi.

Bundan 400 bölüm önce ne konuşulmuştu?
Direkt Zoro'dan alıntı yapıyorum:
"Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duymayacak bir eleman, hiç olmasa daha iyi!"
"Kaptanına saygı duyulmayan ve saygıyı hakketmeyen bir kaptana sahip tayfa çökmeye mahkumdur!
Normal şartlar altında ne bok yediğiniz hiç umrumda değil, fakat sen hala bir kaptansın! Eğer böyle zamanlarda kaptan gibi davranmazsan tayfayı terkedecek olan ikinci kişi ben olacağım!
Eğer yediği boku kabul etmeyip hiçbir şey olmamış gibi gemiye sızmaya çalışırsa onu asla affetmeyeceğim!
Tayfayı bırakıp gitmesi size hiçbir şey ifade etmiyor mu!?(Bu sırada kılıcı kapının önüne saplar ve çıkışı engeller)"
-Bu sırada Sanji araya girip, Nami bu seferlik dediği tamamen doğru diye onaylar-
Ardından Zoro devam eder
"Bir kaprisle böyle numaralar çekerse ona güvenmemizin imkanı yok!
Bu çok basit! Eğer Usopp'un ağzından çıkan ilk kelime bir özürse her şey tatlıya bağlanır. Eğer onun dışından herhangi bir şey ise onun bu tayfada işi yok!"

Şimdi devam ediyoruz.
Sanji:
1- Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duydu mu? Hayır. (Kendi ağzıyla söylüyor)

2- Tayfayı bırakıp gitti mi? Evet. (Zoro'nun Zou'da bunun üzerine birkaç lafı var, dikkate almak lazım.)

3- Bir kaprisle garip garip numaralar çekiyor mu? Evet. (Luffy'nin ağzını burnunu kırıp bırakması da buna dahil)

4- Luffy'i ilk gördüğünde özür mü diledi? Hayır.

Bingo! Eğer E. Oda kendi yazdığı şeyleri unutmadıysa Zoro ile ilgili sıkıntı çıkacak Wano'da. Zoro'nun ne bok yerse yesin, 2 Yonkou ile savaşa girip tayfayı tehlikeye atamayız demesi de bunun ipucusudur.
Ama Usopp gibi yüzsüzlük de yapmıyor, verdiği seçimi kabullenip, yaptığı şeyler yüzünden tayfaya dönemeyeceğini söylüyor zaten. Usopp'un Robin'e dediği gibi, "Tayfalar kaptanlarının izni olmadan gemiyi terk edemezler". Luffy onun içinden geçenlerin tam olarak bu olmadığını bildiği için izin vermiyor. Usopp olayında Usopp'un kalbinden geçen şey belliydi zaten, Luffy ile dövüştü adam. Sanji'nin tam olarak haklı olduğunu söylemiyorum, ailesinin pisliğini bilirken hala onları kurtarmaya çalışması saçmalık. Kısacası Sanji hata yapmıştır ve hatasını kabulleniyor bu bölüme göre. Nami ile karşılaşmalarını bekliyorum bakalım o nasıl olacak.

Lan ne güzel ölecekti Vinsmoke ailesi.

Sanjiden nefret ettim , biraksana şöyle katledilişlerini okuyalım ne bu tripler.

BigMom ver küsküyü alayına reis.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık