Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece renkli manga çevirisi konu başlığı için tıklayınız.
  Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Forum Kuralları

'Korsanfan' forumunda brook tarafından 16 May 2015 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. brook Robin ve Zoro Fan Site Yetkilisi

  brook (Robin ve Zoro Fan)
  Mesaj Sayısı 198
  Üyelik Tarihi10 Ara 2008
  Genel Kurallar

  1. Türkçe yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmeye çalışınız. Kasıtlı olarak Türkçe kullanımına aykırı yorumlarda bulunmak, ısrar etmek ban sebebidir

  2. "Yep, Yeap, Yeah, Wut, What, No, , Nope vb." gibi tek kelimelik sözcükler ve kullanılabilir Türkçe karşılığı varken, ihtiyaç olmadığı halde yabancı dilde sözcükler kullanmak ve bunda ısrar etmek ban sebebidir.

  3. Aşırı ifade kullanmak, sadece ifade ile mesaj atmak, mesajları tamamen büyük harflerle ve kalın harflerle yazmak, bir konuya bilerek üst üste birçok mesaj atmak ban sebebidir.

  - Güncelliğini yitirmiş birden fazla konuyu aynı gün içerisinde halk dilindeki tabirle hortlatmak yasaktır! Bu durum güncel tartışılan ve aktif olan konuların ana sayfadan düşmesine sebep olduğundan yasaklanmıştır.

  4. Dini konularda paylaşımlar yapmak, tartışmak, spor ile ilgili fanatik yorumlar yapmak ban sebebidir. Sitede siyasi içerikli paylaşımda bulunmak, yorum yapmak yasaktır.

  - Üyelere karşı küfür kullanımı sınırsız ban sebebidir.
  - Yorumlarda kasti olarak argolu, hakaret içerikli cümleler, kelimeler kullanmak ban sebebidir.
  - Argo ve küfür içerikli manga ve anime paylaşımlarında üyeleri rahatsız etmeyecek şekilde paylaşımlar abartılmadığı sürece serbesttir. Üyeleri tahrik edecek ya da rahatsız edecek paylaşımlar ban sebebidir.
  - Karikatür ve gif paylaşımında kasti, abartılı argo içerikli paylaşımlar ban sebediri Üyeleri tahrik etmeyecek seviyedeki paylaşımlarda, +18 yazılmakla birlikte spoiler butonu kullanılmalıdır.

  5. Birden fazla üyelik ban sebebidir.

  6. Profil resimlerinde hentai ve ecchi (cinsel içerik resimler) kullanmayınız.

  7. Alakasız başlıklarda başka bir konu hakkında uzun tartışmalara girmeyiniz.

  8. Kullanıcı adı değişimi yıllık 1 defaya mahsus değiştirilecektir.

  9. Spoiler butonu; spoiler paylaşımı ve uzun, fazlaca yer kaplayan paylaşımlarda arkadaşlara kolaylık sağlanması için getirilmiş bir eklentidir. Üyeler güncel film, dizi, manga, anime, çeşitli seriler vb. gibi konularda spoiler butonuna dikkat etmelidir. Aksi hareketler yasaktır. İlgili olmayan başlıklarda spoiler paylaşımı şu şekilde olacaktır;

  10.
  Genel sohbet konusu; Forumdaki herkesin katılabileceği konular hakkında sohbet edilen konu başlığıdır. İki kişinin veya 3-5 kişinin kendi arasında başkalarını ilgilendirmeyen özel konuşmalarının bu konuda konuşulması yasaktır. Genel sohbette One Piece ile ilgili konuları konuşmak yasaktır.

  - Güncel olmayan film, dizi, manga, anime, çeşitli seriler vs'de spoiler paylaşımı üyelerin takdirindedir. Diğer üyelerin de haklarını, zevklerini göz önünde bulundurarak paylaşabilirler.

  One Piece Kuralları


  1. Sunumlarınızı (film, anime) Kurala göre yapınız.

  2. Kütüphaneye konu açarken Smoker yetkilimizden izin alınız (Başkasının çevirdiğini kendi yapmış gibi olayların önüne geçmek adınadır).

  3. Teori, inceleme konularında konuya her ne şekilde olursa olsun teorin saçma, vb gibi aşağılayıcı mesaj yazılamaz. Teori, incelemeyi vb. aksini gösteren sahne, bilgi ile aksini gösteriniz. Teori yazanlara karşı yersiz tutumlardan dolayı teori yazmaktan vazgeçiliyor, iyi niyet ile aksini ispatlarsanız iyi olacaktır.

  Bilgilendirme


  - Bir üye herhangi konuda hata yaptı ise, üyeyi özel mesajla uyarabilir veya aktif yetkili kişi (mod) durumdan haber edilir.

  - Yeni üye konu açtığında veya mesaj attığında, eğer konu önceden açılmış ise üyeyi sert bir şekilde eleştirmek yerine önceden açılmış konu/mesajın linkini iyi niyetle bildiriniz.

  Buradaki kurallar temiz bir ortamda temiz bir sohbet içindir.
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık