Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Genel Kurallar

1) Türkçe yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmeye çalışınız. Kasıtlı olarak Türkçe kullanımına aykırı yorumlarda bulunmak, ısrar etmek, aşırı ifade kullanmak, sadece ifade ile mesaj atmak, anlamsız yorumda bulunmak, mesajları tamamen büyük veya kalın harflerle yazmak, vurgulama amacı taşımadan bütün mesajı renkli harflerle yazmak, bir konuya bilerek üst üste birçok mesaj atmak önce uyarı, ardından da forumdan kısa süreli yıldırma* sebebidir

2) Kullanılabilir Türkçe karşılık varken, ihtiyaç olmadığı halde yabancı dilde sözcükler kullanmak ve bunda ısrar etmek önce uyarı, ardından kısa süreli yıldırma sebebidir.

3) Yönetici izni olmadan dini ve siyasi konularda paylaşımlar yapmak, tartışmak, spor ile ilgili fanatik yorumlar yapmak forumdan önce uyarı, ardından kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

4) Güncelliğini yitirmiş birden fazla konuyu aynı gün içerisinde halk dilindeki tabirle hortlatmak ya da güncel bile olsa farklı konulara sırayla mesaj atma önce uyarı, ardından kısa süreli yıldırma sebebidir.

5) Alakasız başlıklarda başka bir konu hakkında uzun tartışmalara girmeyiniz. Konu dışı muhabbet ve tartışmalara uyarıya rağmen devam etmek kısa süreli yıldırma sebebidir. Ayrıca özellikle bölüm yorumlarında bölümle alakası olmayan olaylar ve karakterler hakkında konuşulması kati suretle ban sebebidir.

6)
Üyelere karşı küfür kullanımı forumdan süresiz uzaklaştırma sebebidir. Üyeleri kasten tahrik veya rahatsız edecek; hakaret içerikli ve imalı yorumlarda bulunmak şayet hakarete uğrayan üye şikayet ederse ilk seferinde kısa süreli, daha sonra ise katlanarak artacak şekilde uzaklaştırma sebebidir.

7) Yorumlarda kasti olarak küfürlü, argolu (küfür maksatlı), hakaret içerikli cümleler, kelimeler kullanmak kısa süreli yıldırma, daha sonra ise her seferinde ikiye katlanarak artacak şekilde yıldırma sebebidir.

8) Argo ve küfür içerikli paylaşımlar abartı olmadıkları sürece serbesttir. Manga ve anime serilerine ait "fanart" görselleri (Orijinal çalışmada sansürlenmemiş görseller, hentailer ve fan yapımları hariç) spoiler içinde veya link olarak paylaşılabilir. Bu durumu kasti olarak abartmak kısa süreli yıldırma sebebidir. Aynı şekilde profil fotoğraflarında da hentai ve cinsel içerikli resimler kullanmak yasaktır. Karikatür paylaşımı ise tamamen yasaktır.

9)
Genel tartışma konusunda alakasız şekilde geyik amaçlı sohbetler yapmayınız. Bu başlık One Piece ile ilgili genel konuların konuşulup tartışıldığı yerdir. Bu durum, uyarıya rağmen devam ederse forumdan kısa süreli yıldırma sebebidir.

10) Birden fazla üyelik forumdan süresiz uzaklaştırma sebebidir.

11) Site yönetiminden izin alınmadan herhangi bir karşılaştırma (vs) konusu açılamaz. Açıldığı takdirde konu sahibi konu için ne kadar uğraşmış olursa olsun, konusu silinir. Hasır Şapka Korsanları arasında vs konusu açmak ise tamamen yasaktır.

*Kısa süreli yıldırma 1 gündür.

Bilgilendirme


- Bir üye herhangi konuda hata yaptı ise, üyeyi özel mesajla uyarabilir veya aktif yetkili kişiye durumu söyleyebilirsiniz.

- Yeni bir üye bir konu açtığında veya mesaj attığında, eğer konu önceden açılmış ise üyeyi sert bir şekilde eleştirmek yerine önceden açılmış konu/mesajın linkini iyi niyetle bildiriniz.

Buradaki kurallar temiz bir ortamda temiz bir sohbet içindir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık