Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Forum Kuralları

'Korsanfan' forumunda brook tarafından 16 May 2015 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. brook Robin ve Zoro Fan Site Yetkilisi

  brook (Robin ve Zoro Fan)
  Mesaj Sayısı 199
  Üyelik Tarihi10 Ara 2008
  Genel Kurallar

  1) Türkçe yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmeye çalışınız. Kasıtlı olarak Türkçe kullanımına aykırı yorumlarda bulunmak, ısrar etmek, aşırı ifade kullanmak, sadece ifade ile mesaj atmak, mesajları tamamen büyük harflerle ve kalın harflerle yazmak, bir konuya bilerek üst üste birçok mesaj atmak da forumdan kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir

  2) "Yep, Yeap, Yeah, Wut, What, No, Nö, Nope vb." gibi tek kelimelik sözcükler ve kullanılabilir Türkçe karşılığı varken, ihtiyaç olmadığı halde yabancı dilde sözcükler kullanmak ve bunda ısrar etmek forumdan kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  3) Dini ve siyasi konularda paylaşımlar yapmak, tartışmak, spor ile ilgili fanatik yorumlar yapmak forumdan uzaklaştırma kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  4) Güncelliğini yitirmiş birden fazla konuyu aynı gün içerisinde halk dilindeki tabirle hortlatmak kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  5) Alakasız başlıklarda başka bir konu hakkında uzun tartışmalara girmeyiniz. Konu dışı muhabbet ve tartışmalara uyarıya rağmen devam etmek kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  6) Üyelere karşı küfür kullanımı forumdan süresiz uzaklaştırma sebebidir. Üyeleri kasten tahrik ve rahatsız edecek; hakaret içerikli ve imalı yorumlarda bulunmak şayet hakarete uğrayan üye şikayet ederse ilk seferinde kısa süreli, daha sonra ise süresiz olarak forumdan uzaklaştırma sebebidir.

  7)
  Yorumlarda kasti olarak küfürlü, argolu (küfür maksatlı), hakaret içerikli cümleler, kelimeler kullanmak forumdan ilk seferinde kısa süreli, daha sonra ise her seferinde ikiye katlanarak artacak şekilde uzaklaştırma sebebidir.

  8) Argo ve küfür içerikli manga ve anime paylaşımlarında üyeleri rahatsız etmeyecek şekilde paylaşımlar abartılmadığı sürece serbesttir. Manga ve anime serilerine ait "fan servis" görselleri (Orijinal çalışmada sansürlenmemiş görseller, hentailer ve fan yapımları hariç) gerekli uyarıyı yaptığınız takdirde spoiler içinde veya link olarak paylaşabilirsiniz. Bu durumu kasti olarak abartmak forumdan kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  9)
  Karikatür ve gif paylaşımında kasti, abartılı argo içerikli paylaşımlar forumdan kısa süreli uzaklaştırma sebedir. Üyeleri tahrik etmeyecek seviyedeki paylaşımlarda, +18 yazılmakla birlikte spoiler butonu kullanılmalıdır.

  10) Genel tartışma konusunda alakasız şekilde geyik amaçlı sohbetler yapmayınız. Bu başlık One Piece ile ilgili genel konuların konuşulup tartışıldığı yerdir. Bu durum uyarıya rağmen devam ederse forumdan kısa süreli uzaklaştırılma sebebidir.

  11) Birden fazla üyelik ve "Yavshanks" kelimesini kullanmak forumdan süresiz uzaklaştırma sebebidir.

  12) Kendi isteği ile kendisini süresiz banlatan kişiler, daha sonra vazgeçtikleri takdirde banlarının açılması için altı ay beklemelidir. Şayet beklemek yerine yeni bir üyelik alırlarsa, bunu öncelikle site yetkililerinden birine söylemeleri daha uygun olur.

  13) Profil resimlerinde hentai ve ecchi (cinsel içerik resimler) kullanmayınız.

  14) Spoiler butonu; spoiler paylaşımı ve uzun, fazlaca yer kaplayan paylaşımlarda arkadaşlara kolaylık sağlanması için getirilmiş bir eklentidir. Üyeler güncel film, dizi, manga, anime, çeşitli seriler vb. gibi konularda spoiler butonuna dikkat etmelidir. İlgili olmayan başlıklarda spoiler paylaşımı şu şekilde olacaktır;

  - Güncel olmayan film, dizi, manga, anime, çeşitli seriler vs'de spoiler paylaşımı üyelerin takdirindedir. Diğer üyelerin de haklarını, zevklerini göz önünde bulundurarak paylaşabilirler.

  15) Teori, inceleme konularında konuya her ne şekilde olursa olsun teorin saçma, vb gibi aşağılayıcı mesaj yazılamaz. Teori, incelemeyi vb. aksini gösteren sahne, bilgi ile aksini gösteriniz. Teori yazanlara karşı yersiz tutumlardan dolayı teori yazmaktan vazgeçiliyor, iyi niyet ile aksini ispatlarsanız iyi olacaktır.

  16) Site yönetiminden izin alınmadan herhangi bir karşılaştırma (vs) konusu açılamaz. Açıldığı takdirde konu sahibi konu için ne kadar uğraşmış olursa olsun, konusu silinir. Bu kuralı bilmek onun mesuliyetidir.

  Bilgilendirme


  - Bir üye herhangi konuda hata yaptı ise, üyeyi özel mesajla uyarabilir veya aktif yetkili kişi (mod) durumdan haber edilir.

  - Yeni üye konu açtığında veya mesaj attığında, eğer konu önceden açılmış ise üyeyi sert bir şekilde eleştirmek yerine önceden açılmış konu/mesajın linkini iyi niyetle bildiriniz.

  Buradaki kurallar temiz bir ortamda temiz bir sohbet içindir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ara 2018
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık