Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 856: Yalancı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    147
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yanlız bu kadar serinin tekrara düşmesi çok rahatsız edici.
Aynısı lan aynı :D
Yaşamak istediğini söyle
Yaşamak istiyorum :D
Gerçekleri söyle
Gemide yaşamak istiyorum :D

Yanlız bu kadar serinin tekrara düşmesi çok rahatsız edici.
Aynısı lan aynı :D
Yaşamak istediğini söyle
Yaşamak istiyorum :D
Gerçekleri söyle
Gemide yaşamak istiyorum :D
Malesef Oda Sanji karakterini öldürdü hacı.:S Bu durumlar olabilir. Ama tayfanın 3 direği var olarak görüyordum. Ama bu tayfada Luffy ve Zoro direktir. Sanji ile Luffy arasında böyle konuşmalar geçmemesi lazım.

Sadece Luffy karşısında bunları söyledi ve ağladı. Ki Luffy boşboğaz biri ama bunları kimseye söylemez gibi.
Bu Arc sonunda başını öne eğerek özür dilemesi lazım.

+ Jinbei artk sende Sunny-go'da takıl artık, gelicem demiştin deeeeeeeeeee kaç bölüm önce :D

Zoro da Ryuma'nın oğlu çıkarsa hiç şaşırmam, Wano da bir ağlaşma sahnesi olursa Zoro karakterinin tüm maçoluğu uçar gider Bari harakiri sahnesi koysunlar :) Odeni çorba yaptılar bakalım bu sefer hangi yemek çıkacak karşımıza :)

Ama Usopp gibi yüzsüzlük de yapmıyor, verdiği seçimi kabullenip, yaptığı şeyler yüzünden tayfaya dönemeyeceğini söylüyor zaten. Usopp'un Robin'e dediği gibi, "Tayfalar kaptanlarının izni olmadan gemiyi terk edemezler". Luffy onun içinden geçenlerin tam olarak bu olmadığını bildiği için izin vermiyor. Usopp olayında Usopp'un kalbinden geçen şey belliydi zaten, Luffy ile dövüştü adam. Sanji'nin tam olarak haklı olduğunu söylemiyorum, ailesinin pisliğini bilirken hala onları kurtarmaya çalışması saçmalık. Kısacası Sanji hata yapmıştır ve hatasını kabulleniyor bu bölüme göre. Nami ile karşılaşmalarını bekliyorum bakalım o nasıl olacak.
İşin etik kısmı ile ilgili tartışmaya girmeyeceğim, oraları göreceli. Usopp yüzsüz müdür, Sanji daha mı haklıdır vesaire...
Benim dediğim, Luffy'e kalsa gene Usopp'u kapıp getirecekti. Bunu engelleyen Zoro'ydu. Hani şu an Luffy'nin Sanji'yi kapması gibi. Ben diyorum ki:
1-E. Oda ne yazdığını unuttu, hikayenin sürerliliği artık umrunda değil.
2-Zoro bu olanları hiç duymayacak, hikaye devam edecek.
3-Zoro bunları duyup sıkıntı çıkacak.

Zoro'nun durumla ilgili dediklerine bakalım:
Tayfada bu duruma tek tepki veren önceki senaryodaki gibi Zoro.
Ardından da şu geliyor:
Herkes burada Luffy'nin dediğine odaklanmıştı lakin kimse Zoro'nun ciddi bir şekilde duruşuna dikkat etmemişti. Zoro'da gayet ciddi bir surat ifadesi "O gerzek istediğini yapsın"
Edit: Şunu da eklemeyi unutmuşum, aynı Usopp tartışması gibi anacıl taraflığını ortaya çıkaran bir Nami var. Hani şu Sanji'yi tokatlayan Nami.

Son düzenleme:
Bobbini bege vurduysa bariz BM ye pusu peşinde tek başına yapamayacağını biliyor.Ya Vinsmoke ların içerdeki adamı yada olaya başka bir grup müdahil olucak>Bege Shichi lik için Saka yı adaya getirir diyim.Bu arc gördüğüm en karmaşık OP arcı.Suriyeye döndü.Kim kimle savaşıcak belli değil.

Malesef Oda Sanji karakterini öldürdü hacı.:S Bu durumlar olabilir. Ama tayfanın 3 direği var olarak görüyordum. Ama bu tayfada Luffy ve Zoro direktir. Sanji ile Luffy arasında böyle konuşmalar geçmemesi lazım.
Şu olaylar yaşanmadan önce kim Sanji'nin böyle hatalar yapacağını söylerdi?(ki şu robin gibi ağlamasına kadar yaptığı çoğu olayda hak verdim)
Oda'nın elinde kalem karakterleri istediği gibi eğip bükebiliyor görüldüğü üzere.Şu saatten sonra kimse kendini kandırmasın.Bak millet şimdikten korkmaya başladı Zoro'da böyle şeyler yaşanmasın diye :D Neden Oda'ya kimse güvenmiyor.

Şu olaylar yaşanmadan önce kim Sanji'nin böyle hatalar yapacağını söylerdi?(ki şu robin gibi ağlamasına kadar yaptığı çoğu olayda hak verdim)
Oda'nın elinde kalem karakterleri istediği gibi eğip bükebiliyor görüldüğü üzere.Şu saatten sonra kimse kendini kandırmasın.Bak millet şimdikten korkmaya başladı Zoro'da böyle şeyler yaşanmasın diye :D Neden Oda'ya kimse güvenmiyor.
Aynen öyle. Sanji kesinlikle böyle dirayetsiz bir adam değildi. Diyorum ya tayfada her şeye karşı göğüs gerebilecek diğerlerine güven verebilecek üç isim vardı. Luffy, Zoro ve Sanji. Ben Sanji'den hep sonuna kadar güvenmesini Kaptanı ile birlikte işleri halletmeye çalışmasını bekliyordum. Bir de bu son bölümle Sanji'nin o ifadeleri felan kötüydü. Zoro'dan ben açıkcası beklemiyorum böyle şeyler.

O değilde be Yonji demiştim ama hepsi aynı çıktı. Daha bu Vinsmoke ailesini kurtarmanın anlamı yok. Bildiğin kötüler, hiç hayatlarını kurtardın diye karakterlerini bırakacak bir yapıda da değiller.

Bundan 400 bölüm önce ne konuşulmuştu?
Direkt Zoro'dan alıntı yapıyorum:
"Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duymayacak bir eleman, hiç olmasa daha iyi!"
"Kaptanına saygı duyulmayan ve saygıyı hakketmeyen bir kaptana sahip tayfa çökmeye mahkumdur!
Normal şartlar altında ne bok yediğiniz hiç umrumda değil, fakat sen hala bir kaptansın! Eğer böyle zamanlarda kaptan gibi davranmazsan tayfayı terkedecek olan ikinci kişi ben olacağım!
Eğer yediği boku kabul etmeyip hiçbir şey olmamış gibi gemiye sızmaya çalışırsa onu asla affetmeyeceğim!
Tayfayı bırakıp gitmesi size hiçbir şey ifade etmiyor mu!?(Bu sırada kılıcı kapının önüne saplar ve çıkışı engeller)"
-Bu sırada Sanji araya girip, Nami bu seferlik dediği tamamen doğru diye onaylar-
Ardından Zoro devam eder
"Bir kaprisle böyle numaralar çekerse ona güvenmemizin imkanı yok!
Bu çok basit! Eğer Usopp'un ağzından çıkan ilk kelime bir özürse her şey tatlıya bağlanır. Eğer onun dışından herhangi bir şey ise onun bu tayfada işi yok!"

Şimdi devam ediyoruz.
Sanji:
1- Olaylar ciddileşince kaptanına saygı duydu mu? Hayır. (Kendi ağzıyla söylüyor)

2- Tayfayı bırakıp gitti mi? Evet. (Zoro'nun Zou'da bunun üzerine birkaç lafı var, dikkate almak lazım.)

3- Bir kaprisle garip garip numaralar çekiyor mu? Evet. (Luffy'nin ağzını burnunu kırıp bırakması da buna dahil)

4- Luffy'i ilk gördüğünde özür mü diledi? Hayır.

Bingo! Eğer E. Oda kendi yazdığı şeyleri unutmadıysa Zoro ile ilgili sıkıntı çıkacak Wano'da. Zoro'nun ne bok yerse yesin, 2 Yonkou ile savaşa girip tayfayı tehlikeye atamayız demesi de bunun ipucusudur.
Sen ne güzel yorumlar yazıyorsun bugün. Seni tanımak istiyorum yiğidim, beni mutlaka ara.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık