Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Dizide bu karakterlerin öleceği ilk baştan belliydi. Hepsinin bir görevi vardı o da Polatı vadide ileriye götürmek.

Çakır, Polatı vadisinin içine sokacak adamdı. Görevini yaptı ama Polat'ın ipleri eline alması gerekiyordu. Bunun için de Çakır ortadan kalkmalıydı.

Polat, can dostunun yanına 6 babayı birden yollayarak rüştünü bde ispatlamış oldu.

Çakır'ın ölümünün ardından Polat kabına sığmıyordu. Kendi deyimiyle boynuz kulağı geçmişti ve artık Polat'ın kulağa ihtiyacı yoktu. Aslan Amcanın ölümüyle Polat bazı sırlara vakıf oldu ve bir kademe daha yaklaştı Karahanlıya.

Pala karakteriyse, Polat ile derin devletin en baba adamlarından biriyle yakınlaşması için çekici görevi gördü.

Pala, kaldığı birkaç bölümde Polat'ın mafyaya sızmış devlet adamı olduğunu anlayacak derin, yaşadıklarının ardından kendi çıkarı için çalışmaya başlayacak kadar sığlaşmış bir adamdı. İskender gibi siyaset adamı değildi. Daha fazla sürdürülmesi karakterin bu dağ adamı tavrıyla çok mümkün değildi. Bence sündürselerdi bugün Pala efsane bir karakterdi diyemezdik.

Özetle her karakter Polatı konseye ve arkasına yaklaştırmak için bir basamaktı. 3 bölüm erken 5 bölüm geç öldüler ama hepsi görevini tamamlayıp öldü.
Haklısın aslında demek istediğim Polat etkili bir ana karakter olamadı. Yan karakterlerin oyunculukları bence hep daha iyiydi.
Polat gölgede kalıyordu.

Haklısın aslında demek istediğim Polat etkili bir ana karakter olamadı. Yan karakterlerin oyunculukları bence hep daha iyiydi.
Polat gölgede kalıyordu.
Polat, Amerika'da sıkça denk geldiğimiz ama ülkemizde belki de tek örneği olan bir oyuncu tiplemesinin bir ürünüydü. Az mimikli pek de yakışıklı olmayan aksiyon oyuncusu. Kurtlar Vadisi'nin neredeyse bütün kadrosu Devlet Tiyatrosu oyuncularıydı ilk döneminde. Öyle dizi-sinema sektörü içinden çıkmış adamlar değildi Konseyin hiçbir üyesi.

Hüsrev Ağa rolündeki rahmetli Baykal Saran'ın oynadığı dizi-film sayısı 10u geçmez. Diğer oyuncuların genelinde de en fazla yapımda rol almış olan 15-20 falandır diye düşünüyorum.

O nedenle Polat'ın gölgede kalması çok normaldi.

Detaylarına özenilmiş bir diziydi. Birkaç tanesini paylaşayım.

Aslan Akbey'e operasyon talimatını Naima Tarihi kitabıyla şifreli olarak göndermişlerdi.

Tombalacı, Şevko'yla görüşürken arka planda çalan şarkı Sting - Shape of My Heart.

İlk sezon Aslan Akbey'in, Polat'ı görüşmeye çağırdığı yer Küplüce Mezarlığı. Haldun Taner'in mezarının hemen yanı. Selçuk Yöntem yıllarca Haldun Taner'in tiyatro oyunlarini sahnelemiş. Bir nevi saygı duruşu yapılmış.

İlk bölümler Soner Yalçın'ın Bay Pipo kitabından alıntılar yapmışlardı.

Çakır ameliyat masasındayken, arka planda Mozart'ın tamamlayamadan vefat ettiği eseri Requiem çalmaktaydı.

Tilki Andre, Polat'a mesaj vermek için Suç ve Ceza'dan bir pasaj bırakmıştı.

Kılıç'ın, tam adı Ali Yağızgil. Nizamettin, Karahanlı'nın vasiyetini okurken açıklanmış bir detay.

Kılıç'ın, Tilki hakkında Polat'a verdiği bilgiler 1998 yılının bir gazete haberine dayanıyordu. O dönemin Meclis tutanaklarına da girmiş, aynı seyleri söyletmişler.

Halo, hapisten kaçmadan hemen önce yıllarca özgürlük peşinde koşan Henri Charrier'in Kelebek (Papillon) kitabını okumaktaydı.

Testere Necmi'ye karakter derinliği kazandırmak için Nazi sempatizanı olduğu vurgusu sıklıkla yapılmıştı. Gestapo'dan ilham alması, evinde Kavgam kitabını okuması iyi düşünülmüş detaylardı.

58'e kadar hızlandırılmış şekilde izledim. Çakır erken ölüyor, Pala çok sağlam karakter, Abuzer muhteşem karakter 3-4 bölüm daha olabilirdi ölmeden. Elif tırt karakter, bazı mantık hataları biraz zorluyor.

Dizinin en büyük kusuru bence Polat alamder, karakter bence Süperkahraman diye tanıtılsa absürt gitmez ya da fantastik karakter diye. Bunun direk dizinin odağı yapmak için Çakır erken harçanıyor malasef.

Ne zaman yönetmen Polat Alemdar'ı Neo yaptı o zaman bıraktım diziyi. Bir çatışma sahnesinde mermiye karşı yürüyodu. Ayrıca ankette Tilki Andrei çöpü varken İskender Büyük yok çok garip.
İlk bölümlerden başlıyor bu Neo'luk hatta yanında Sherlok holmes bile var, düzelteyim Sherlok halt yer bizim Polat'ın yanında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık