Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Çok güzel başlamış diziydi. Karakterler çok orjinaldi. Aslan akbey olsun, tombalacı olsun, testere olsun.

Tek kötü yanı Polattı. İlk günden beri eğreti duruyordu. Süleyman Çakır öne geçti öldürüldü, Aslan akbey öne geçti öldürüldü.
Pala katıldı, her yönü ile diziyi bir anda yukarı taşıdı 10 bölüm sonra öldürüldü.

Konsey başlı başına bir dizi gibiydi. Laz ziya, Hüsrev ağa, Testere çok baskın karakterlerdi.

Her şey Polat uğruna hiç edildi.

Pusuyu sevmedim pek, orada da İskender fark yarattı. Onunda fişini çektiler.

Aslında diziyi sırtlayan hep yan karakterler oldu. Konusu da cabası.

Benim favorim Paladır. Aslan Akbey ile Palayı en az 1 sezon daha işleyebilirdi.
'' Madem güneş tepeden vurdu gölge ayağımızın altıdır.... ''

"Bir uşakla ağız dalaşına girmek için geçmedim ateşten ölümden"

İstemi Betil'in Gandalf dublajı mükemmeldir, Ian Mckellen hiç kusura bakmasın.
Yüzük serisinin genel olarak tüm dublajı iyidir bence. Aragorn Gimli Sam Legolas, Galadriel hepsi o Türkçe sesleriyle kazındı aklıma. Saruman felan...

Hocam dizi ülkenin karanlık ilişkilerinin gerçekleriydi.Neredeyse her karakter birebir gerçek kişilerdi olaylar cinayetler vs hepsi yaşanmış olaylardı.Karakterlerin ölmesi gerçekte misyonunu tamamlamış veya öldürülmüş kişiler olduğu için dizide de çıkartılıyordu bir şekilde.

O gün bir youtube videosunun altında da sorulmuştu ve birçok farklı cevap verilmişti. Bende burada sorayim sıkı takipciler net cevap verebilir belki. Aslan Akbey'i kim veya kimler öldürdü. Kirve'mi? Ruslar'mi Amerikalılar mi? Ve amaç neydi?
Aslan Akbey'i Mito-Kirve ikilisi öldürttü öldüren de Pala'nın ekibinden Bedir.

Bu arada gene Türkiye'nin yakın tarihini anlatan Filler ve Çimen filmi de izlenebilir. 17-25 Aralık zamanı Show TV kuşa çevirip yayınlamıştı. Ali Sürmeli gene derin devlet elemanını canlandiriyordu.

Türk dizi tarihine Turgay Atacan muadili karakterde gelmedi. Kurtlar Vadisi'nde bile yoktu. Luger P08'le çatışmaya gidecek kadar özgün bir karakterdi.

Son düzenleme:
HD olarak yüklemeye başlamışlar baştan, her gün 1 bölüm atılacak sanırım. Bütün arkadaş grubu toplanıp her akşam vadi zirvesi yaparız artık :)

Yüzük serisinin genel olarak tüm dublajı iyidir bence. Aragorn Gimli Sam Legolas, Galadriel hepsi o Türkçe sesleriyle kazındı aklıma. Saruman felan...
iyi mi? bence yüzüklerin efendisi ligi işleri düşündüğünde akla hızlı bir şekilde daha iyisi gelmiyor. bence mükemmel yani ben dublajdan nefret ederim. çünkü karakterin gerçek sesi tadı yaratır bir anlamda ama lotr'un dublajı orjinali tadı veriyor bazen fazlasını bile.

iyi mi? bence yüzüklerin efendisi ligi işleri düşündüğünde akla hızlı bir şekilde daha iyisi gelmiyor. bence mükemmel yani ben dublajdan nefret ederim. çünkü karakterin gerçek sesi tadı yaratır bir anlamda ama lotr'un dublajı orjinali tadı veriyor bazen fazlasını bile.
İyi az kalıyor doğru dedin efsane demek lazımdı.

32. Bölüme kadar keyif aldığım 50. Bölüme kadar meraktan izlediğim dizi. (Normalde de monotonluktan ve sıkıcılıktan dizi izleyebilen birisi değilim.)

Çok güzel başlamış diziydi. Karakterler çok orjinaldi. Aslan akbey olsun, tombalacı olsun, testere olsun.

Tek kötü yanı Polattı. İlk günden beri eğreti duruyordu. Süleyman Çakır öne geçti öldürüldü, Aslan akbey öne geçti öldürüldü.
Pala katıldı, her yönü ile diziyi bir anda yukarı taşıdı 10 bölüm sonra öldürüldü.

Konsey başlı başına bir dizi gibiydi. Laz ziya, Hüsrev ağa, Testere çok baskın karakterlerdi.

Her şey Polat uğruna hiç edildi.

Pusuyu sevmedim pek, orada da İskender fark yarattı. Onunda fişini çektiler.

Aslında diziyi sırtlayan hep yan karakterler oldu. Konusu da cabası.

Benim favorim Paladır. Aslan Akbey ile Palayı en az 1 sezon daha işleyebilirdi.
'' Madem güneş tepeden vurdu gölge ayağımızın altıdır.... ''
Dizide bu karakterlerin öleceği ilk baştan belliydi. Hepsinin bir görevi vardı o da Polatı vadide ileriye götürmek.

Çakır, Polatı vadisinin içine sokacak adamdı. Görevini yaptı ama Polat'ın ipleri eline alması gerekiyordu. Bunun için de Çakır ortadan kalkmalıydı.

Polat, can dostunun yanına 6 babayı birden yollayarak rüştünü bde ispatlamış oldu.

Çakır'ın ölümünün ardından Polat kabına sığmıyordu. Kendi deyimiyle boynuz kulağı geçmişti ve artık Polat'ın kulağa ihtiyacı yoktu. Aslan Amcanın ölümüyle Polat bazı sırlara vakıf oldu ve bir kademe daha yaklaştı Karahanlıya.

Pala karakteriyse, Polat ile derin devletin en baba adamlarından biriyle yakınlaşması için çekici görevi gördü.

Pala, kaldığı birkaç bölümde Polat'ın mafyaya sızmış devlet adamı olduğunu anlayacak derin, yaşadıklarının ardından kendi çıkarı için çalışmaya başlayacak kadar sığlaşmış bir adamdı. İskender gibi siyaset adamı değildi. Daha fazla sürdürülmesi karakterin bu dağ adamı tavrıyla çok mümkün değildi. Bence sündürselerdi bugün Pala efsane bir karakterdi diyemezdik.

Özetle her karakter Polatı konseye ve arkasına yaklaştırmak için bir basamaktı. 3 bölüm erken 5 bölüm geç öldüler ama hepsi görevini tamamlayıp öldü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık