Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birkaç ima vardı zaten. (Monet-brook vs) ama kaido olayından sonra bu barizleşti. Yani zoro da kral haki çıkmama ihtimali, bobbin in amiral seviyesi etme ihtimalinden daha düşüktür. Ha bu arc ileri seviye kullanacak vs diyenler var ama onlar çok uçuyor. Herif daha bu hakinin kendisinde olduğunun farkında değil, nereye ileri seviye kullanıyor?
Anladım, kuruntudan ibaret yani. Bende ciddi bir argüman söz konusu sanmıştım. Zoro'da kral haki çıkma ihtimali yüksek, çıkarsada şaşırmam açıkçası lakin Ace ve Luffy gibi ilk salınım örneği görmeden ya da direk tespit manga içerisinde yapılmadan Zoro'da kral haki var demek doğru değil. Kaido olayı kesin değil.

Anladım, kuruntudan ibaret yani. Bende ciddi bir argüman söz konusu sanmıştım. Zoro'da kral haki çıkma ihtimali yüksek, çıkarsada şaşırmam açıkçası lakin Ace ve Luffy gibi ilk salınım örneği görmeden ya da direk tespit manga içerisinde yapılmadan Zoro'da kral haki var demek doğru değil. Kaido olayı kesin değil.
Kaido’ya o lafı söylettirdikten sonra “yav kaido yanlış anlamış zoroda kral hakisi falan yok” derse Oda’nın evine molotof atar zorocular. Trollüğün de bi sınırı olur bu kadarı ayıp.

Kaido’ya o lafı söylettirdikten sonra “yav kaido yanlış anlamış zoroda kral hakisi falan yok” derse Oda’nın evine molotof atar zorocular. Trollüğün de bi sınırı olur bu kadarı ayıp.
Zoro orada ilk gördüğümüz kral haki salınımı değil de Kaido'nun Luffy'de kullandığı kral hakiyi saldırılara ekleme tekniğini istemsizce kullanmış olabilir. Sonuçta enma sahip olduğu hakiyi kullanmaya zorluyor kullanıcısını. Bu sebepten böyle bir şey olmuş olabilir belki. Trollük olmaz da Zoro'yu çok seven arkadaşlar biraz duygusallaşabilir. Orada kesin bir tespit yok sonuçta.

Zoro orada ilk gördüğümüz kral haki salınımı değil de Kaido'nun Luffy'de kullandığı kral hakiyi saldırılara ekleme tekniğini istemsizce kullanmış olabilir. Sonuçta enma sahip olduğu hakiyi kullanmaya zorluyor kullanıcısını. Bu sebepten böyle bir şey olmuş olabilir belki. Trollük olmaz da Zoro'yu çok seven arkadaşlar biraz duygusallaşabilir. Orada kesin bir tespit yok sonuçta.
Yeşillik severlerin hayat sevinci söner ahhahaha

Doflamingo kendi adamlarına güveniyor. Law'un hiçbir şekilde Vergo'yu yenemeyeceğini düşünen bir adam, kendisinin Law'a ya da Luffy'ye yenileceğini düşünür mü? Alev Meyvesi'ni içlerinde İmparator komutanı da olan güçlü savaşçıların katıldığı bir yarışmada Diamante'ye emanet ediyor mesela. Doflamingo, Luffy'nin başarılı olacağına ihtimal verseydi, direkt kendi müdahalede bulunurdu. Fakat bu adam Dördüncü Vites modundan bir araba dayak yemesine rağmen halen Luffy'yi yenebileceğini düşünüyor ve küçümsüyordu. Doflamingo hem Law'un kolunu keserek, hem de onu kurşunlayarak öldürme niyetini açıkça gösterdi. Öldürmek istediğini ve de öldürmeye çalışmasını daha nasıl göstermesini bekliyorsun?

Novaların da hepsini yazdım. Dayak yemeyen Novalar direkt saf değiştirdikleri için yemediler. Law da tek başına kahramanlık yapmaya çalışmasa, o da dayak yemeyecekti Doflamingo'dan. Sebebi ne peki? Bizimkilerin safına geçtiği için.
"Doflamingo kendi adamlarına güveniyor. Law'un hiçbir şekilde Vergo'yu yenemeyeceğini düşünen bir adam, kendisinin Law'a ya da Luffy'ye yenileceğini düşünür mü?"
Burada bir mantıksızlık yok mu? Vergo'nun yenilemeyeceğini düşünen Doff, Vergo ve Monet'in ölümünden sonra Law ve Luffy karşı kendi adamlarına güvenmeye devam ediyor öyle mi?

"Doflamingo hem Law'un kolunu keserek, hem de onu kurşunlayarak öldürme niyetini açıkça gösterdi. Öldürmek istediğini ve de öldürmeye çalışmasını daha nasıl göstermesini bekliyorsun?"

Sen öyle yazınca ister istemez düşünüyor insan. Acaba ben Doffy'nin, Law'ı öldürmek istemediğini filan mı yazdım? Yok yazmamışım.

Bir de aklıma şu geldi;
Doflamingo'nun eserini aşağıda görebilirsin. Luffy olmasa kim bilir daha neler yapardı. Doflamingo'nun adamlarını ne kadar çok sevdiğini biliyoruz ve Law onun en sevdiği adamlarından biri olan Vergo'nun ölümünden direkt sorumlu. Hiçbir şey olmasa bile Law'u sırf meyvesini elde etmek için bile öldürürdü. Luffy'ye yancı olmayıp da dayak yemeyen, esir düşmeyen bir tane bile Nova yok. Law eğer bizimkilere düşman olsaydı, sonunun nasıl olacağını az çok kestirebilirsin. Senaryo bu adamı yancı gibi işliyorsa, ben de öyle yorumlarım.
"Doflamingo'nun adamlarını ne kadar çok sevdiğini biliyoruz ve Law onun en sevdiği adamlarından biri olan Vergo'nun ölümünden direkt sorumlu."
693. bölümde Doffy'nin gerçekten adamlarına ne kadar değer verdiğini gördük. Bu Doff kendi çıkarları için o çok sevdiği adamlarının ölmelerini emretmekten çekinmiyor bile.

Nova olayına gelirsek en başta ne diyorsun şimdi ne diyorsun ortada. Ayrıca Urouge ne zaman direkt saf değiştirdi?

"Doflamingo kendi adamlarına güveniyor. Law'un hiçbir şekilde Vergo'yu yenemeyeceğini düşünen bir adam, kendisinin Law'a ya da Luffy'ye yenileceğini düşünür mü?"
Burada bir mantıksızlık yok mu? Vergo'nun yenilemeyeceğini düşünen Doff, Vergo ve Monet'in ölümünden sonra Law ve Luffy karşı kendi adamlarına güvenmeye devam ediyor öyle mi?

"Doflamingo hem Law'un kolunu keserek, hem de onu kurşunlayarak öldürme niyetini açıkça gösterdi. Öldürmek istediğini ve de öldürmeye çalışmasını daha nasıl göstermesini bekliyorsun?"
Sen öyle yazınca ister istemez düşünüyor insan. Acaba ben Doffy'nin, Law'ı öldürmek istemediğini filan mı yazdım? Yok yazmamışım.

Bir de aklıma şu geldi;

"Doflamingo'nun adamlarını ne kadar çok sevdiğini biliyoruz ve Law onun en sevdiği adamlarından biri olan Vergo'nun ölümünden direkt sorumlu."
693. bölümde Doffy'nin gerçekten adamlarına ne kadar değer verdiğini gördük. Bu Doff kendi çıkarları için o çok sevdiği adamlarının ölmelerini emretmekten çekinmiyor bile.

Nova olayına gelirsek en başta ne diyorsun şimdi ne diyorsun ortada. Ayrıca Urouge ne zaman direkt saf değiştirdi?
Vergo yenildi diye diğer adamlarına güvenmemeli zaten, çok haklısın.

Sen bayağı "seride kimse ölmüyor, o yüzden Law da ölmezdi" diyorsun. Doflamingo'nun Law'u öldürmek istediğine dair yaptıkları ortada, bu konuda daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum.

Doflamingo adamından kendi idealleri uğruna ölmesini istiyor. Bu her liderin yapabileceği türden bir hareket. Lider istemese bile, adamı bun gönüllü olarak da yapabilir. Zoro ve Sanji'nin yaptığı hareket buna bir örnektir. Doflamingo bunu Monet'e değer vermediği için ondan bunu istiyor gibi yazmışsın, ama amaca giden yolda adamını feda etmesi gerekiyorsa, eder. Ayrıca Monet bunu yapmasaydı bile, Doflamingo onu tayfasından atmazdı. Durmadan kendisine saldıran ve öldürmeye çalışan Baby 5'a bile müsamaha gösteriyor. Monet'nin yaptığının Ace'i kurtarmak için Marineford'a gelenlerden bir farkı yok.

Ben "Luffy'nin tarafında olmayan Novalar ya dayak yedi ya da saf değiştirdi" demiştim. Urouge saf değiştirmedi, ama Cracker'dan dayak yiyip kaçmak zorunda kaldı.

Vergo yenildi diye diğer adamlarına güvenmemeli zaten, çok haklısın.

Sen bayağı "seride kimse ölmüyor, o yüzden Law da ölmezdi" diyorsun. Doflamingo'nun Law'u öldürmek istediğine dair yaptıkları ortada, bu konuda daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum.

Doflamingo adamından kendi idealleri uğruna ölmesini istiyor. Bu her liderin yapabileceği türden bir hareket. Lider istemese bile, adamı bun gönüllü olarak da yapabilir. Zoro ve Sanji'nin yaptığı hareket buna bir örnektir. Doflamingo bunu Monet'e değer vermediği için ondan bunu istiyor gibi yazmışsın, ama amaca giden yolda adamını feda etmesi gerekiyorsa, eder. Ayrıca Monet bunu yapmasaydı bile, Doflamingo onu tayfasından atmazdı. Durmadan kendisine saldıran ve öldürmeye çalışan Baby 5'a bile müsamaha gösteriyor. Monet'nin yaptığının Ace'i kurtarmak için Marineford'a gelenlerden bir farkı yok.

Ben "Luffy'nin tarafında olmayan Novalar ya dayak yedi ya da saf değiştirdi" demiştim. Urouge saf değiştirmedi, ama Cracker'dan dayak yiyip kaçmak zorunda kaldı.
Doff, Vergo yenildi diye diğer adamlarının itaatinden şüphe etmez zaten. Orada kastettiğim Vergo'nun gücüne güvenen Doff'un Vergo yenildikten sonra, diğer adamlarına da güç konusunda güvenmesi. Sen benim dediğimi itaat etmek olan güvenme sanmışsın.

Yahu ben önceki tartışmalarda da Law'ın zeki olduğunu aptal gibi eline bir şey geçmeden ölüme gitmeyeceğini söylüyorum. Mangada Fujitora ve Doff'tan kurtulacak kadar enerji koruduğu paneller gördük. Law'ın amacı Doff'tan intikam almak. Alamayacağını anlayınca kendini Doff'un önüne atıp "Hadi beni öldür!" demesini bekliyorsun? Sana göre Law intikamını alamayınca ölüme doğru koşacak.

"Doflamingo'nun Law'u öldürmek istediğine dair yaptıkları ortada, bu konuda daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum."
Yine aynı şey. Aşağıda yazdığım gibi ben Doff'un, Law'ı öldürmek istemediği bir cümle mi kurdum? İkide bir bu cümleleri yazıyorsun.

Luffy lider filan değil o zaman. Monet, Zoro-Sanji gibi efendisine bağlı olabilir, bağlı da zaten. Bunu ben de biliyorum. Fakat Doff, Monet'e o kadar kıymet vermiyor. Hani sen daha öneceki yazılarında şunu diyordun ya;
Law'un hiçbir şekilde Vergo'yu yenemeyeceğini düşünen bir adam, kendisinin Law'a ya da Luffy'ye yenileceğini düşünür mü?
Madem Doff, Law-Luffy ikilisinin kendisini yeneceğini düşünmüyor. Neden çok değerli adamı Monet'e öyle bir emir veriyor? Onun yerine şöyle diyebilirdi; "Sen kendinle ilgilen. Dressrosa'ya geldiklerinde hallederim ben onları." Böyle bir şey demek yerine neden "Benim için öl!" dedi? Şimdi dönüp Law-Luffy ciddi rakiplerdi, onları tehlike olarak gördüğü için o emri verdi deme bana.

Baby 5 ilk başta öyle davrandı sadece. Geri kalan sürede Doff'a itaat etti. Ya da etmedi, çünkü Sai'nin aşkına yenik düştü. Doff'a bir anlamda ihanet etti. :D Sanji ya da Zoro böyle bir şey yapar mıydı?
Monet'in durumuyla Ace'i kurtarmaya gelenleri nasıl kıyaslarsın. İki durum tamamen farklı. Doff tutsak mı edilmiş? Doff ölüme yakın mı? Monet bir şey yapmasa Doff kesin ölecek mi? Ace'i kurtarmaya gelenler, gelmeselerdi Ace kesin ölecekti çünkü.

Doff, Vergo yenildi diye diğer adamlarının itaatinden şüphe etmez zaten. Orada kastettiğim Vergo'nun gücüne güvenen Doff'un Vergo yenildikten sonra, diğer adamlarına da güç konusunda güvenmesi. Sen benim dediğimi itaat etmek olan güvenme sanmışsın.

Yahu ben önceki tartışmalarda da Law'ın zeki olduğunu aptal gibi eline bir şey geçmeden ölüme gitmeyeceğini söylüyorum. Mangada Fujitora ve Doff'tan kurtulacak kadar enerji koruduğu paneller gördük. Law'ın amacı Doff'tan intikam almak. Alamayacağını anlayınca kendini Doff'un önüne atıp "Hadi beni öldür!" demesini bekliyorsun? Sana göre Law intikamını alamayınca ölüme doğru koşacak.

"Doflamingo'nun Law'u öldürmek istediğine dair yaptıkları ortada, bu konuda daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum."
Yine aynı şey. Aşağıda yazdığım gibi ben Doff'un, Law'ı öldürmek istemediği bir cümle mi kurdum? İkide bir bu cümleleri yazıyorsun.

Luffy lider filan değil o zaman. Monet, Zoro-Sanji gibi efendisine bağlı olabilir, bağlı da zaten. Bunu ben de biliyorum. Fakat Doff, Monet'e o kadar kıymet vermiyor. Hani sen daha öneceki yazılarında şunu diyordun ya;

Madem Doff, Law-Luffy ikilisinin kendisini yeneceğini düşünmüyor. Neden çok değerli adamı Monet'e öyle bir emir veriyor? Onun yerine şöyle diyebilirdi; "Sen kendinle ilgilen. Dressrosa'ya geldiklerinde hallederim ben onları." Böyle bir şey demek yerine neden "Benim için öl!" dedi? Şimdi dönüp Law-Luffy ciddi rakiplerdi, onları tehlike olarak gördüğü için o emri verdi deme bana.

Baby 5 ilk başta öyle davrandı sadece. Geri kalan sürede Doff'a itaat etti. Ya da etmedi, çünkü Sai'nin aşkına yenik düştü. Doff'a bir anlamda ihanet etti. :D Sanji ya da Zoro böyle bir şey yapar mıydı?
Monet'in durumuyla Ace'i kurtarmaya gelenleri nasıl kıyaslarsın. İki durum tamamen farklı. Doff tutsak mı edilmiş? Doff ölüme yakın mı? Monet bir şey yapmasa Doff kesin ölecek mi? Ace'i kurtarmaya gelenler, gelmeselerdi Ace kesin ölecekti çünkü.
Hayır, itaat olarak algılamadım. Gayet güç olarak algıladım. Ki adamları da kendilerine güveniyor bu konuda. Pica hepsini tek başına tutabileceğini söylüyordu, ayrıca Doflamingo karşısındaki kişileri güçlerinin de farkındaydı. Luffy'nin, Law'dan daha tehlikeli ve potansiyelli olduğu konusunda uyarıyor Vergo'yu.

Law'un amacı Doflamingo'dan intikam almaktı, alamadı. Luffy tarafından kurtarıldı, Luffy olmasa esir düşecek ve ölecekti. Ben bunu mevcut senaryo üzerinden değerlendiriyorum. Başka bir planı varsa ve ona göre hareket edecekse bunu bilemem. Fakat bize gösterilen şey Law'un, Doflamingo'ya karşı hiçbir şansının olmadığı. Law birkaç kere Doflamingo'nun elinde ölecek pozisyona düştü zaten. Neden öldürülmediğini de önceden konuştuk, tekrar yazmaya gerek yok. Sen açık açık "seride kimse ölmüyor, Law da ölmezdi" dedin. Ben de niye öleceğini söyledim. Şimdi bunu kabul edip, "ben öyle bir şey demedim" ki diyorsun.

Doflamingo'nun Monet'ye kıymet vermemesi gibi bir durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum. Öyle olsaydı, durum bu hale geldiği için ondan özür dilemez ve doğrudan kendisini öldürmesini isterdi. Direkt emir verirdi yani, rica eder gibi söylemezdi. Orada bomba patlatılmasını isteme sebebi de adada yaşananların Smoker vasıtası ile Denizciler tarafından öğrenileceği ve bunun suçunun başını ağrıtma ihtimalidir. Bir de düşmanları ortadan kalkarsa bomba ile işine gelir, kalkmazsa da Dressrosa'da kendisi hallederdi.

Zoro'yu bilmem de, Sanji bir kadına vurmaktansa bütün tayfasının gözünün önünde öldürülmesine seyirci kalır. Bu tamamen karakterlerin kişilikleri ile alakalı bir durum. Baby 5 dediğin kadın biri kendisine "kendini öldür" dediğinde bile kafasına sıkıyor. Kadının duygu durumu stabil değil, ondan mantıklı bir şey yapmasını beklemek tuhaf olur. Buna rağmen Doflamingo onu tayfasında tutmaya devam ediyordu, anlatmak istediğim bu. Bir de Baby 5 bunu sürekli yapıyor, biz sadece son yaptığını gördük.

Ace'i kurtarmaya gelenlere Beyazbıyık "ben kimseyi buraya zorla getirmedim, isteyen gidebilir" diyor. Adamlar da ölme ihtimallerini olduğunu bile bile liderlerinin emrinden gitmeye devam ediyor. Monet ise çok önceden Doflamingo tarafından Caesar'ın yanına yerleştiriliyor ve zamanı geldiğinde bombayı patlatma görevi Monet'ye veriliyor. O yüzden Doflamingo bomba hakkında ona bilgi verirken, Monet en başıdan beridir bunun gerçekleşme ihtimali olduğunu bildiğini söylüyor. Yani Ace'i kurtarmaya gidenler de, Monet de kendilerini feda etme ihtimalleri olduğunu bilerek bu yola çıkıyorlar. Aradaki benzerlik bu.

Sen bu seriyi çok uzun yıllar takip eden birisin ve sende biliyorsun ki Zoro'nun yalnızca isimli saldırıları güçlüdür. Diğer saldırıları da o kadar güçlü olacak olsa King'in kılıcını kırmış olması gerekirdi. Hatta King'in kendisini de kesmiş olması gerekirdi. Queen gibi 1.320 Milyar Beri'lik birinin kılıcının zayıf olması mümkün değil. O kılıcı öyle sert bir biçimde salladı ki kılıç o kadar fazla parçaya bölündü. Sanji'nin bedeni öyle sert bir halde ki normal kılıç saldırıları yapan biri kesik atamaz, ancak isimli saldırılarıyla Sanji'ye kesik atabilir o da pek mümkün değil çünkü koca ejderhayı ıskalayan biri Sanji'yi hayli hayli ıskalar. Ha ıskalamasa ne olur diye düşünelim birde, bu bedenin sertliği normal bir sertlik değil birde bunun üzerine koka basarsa Zoro'nun isimli saldırıları da pek işleyeceğini sanmıyorum en azından şu andaki Zoro, Sanji'yi kesecek kapasitede olmayabilir. İleride Ryou öğrenirse ya da Enma'yı kontrol edebilirse bir ihtimal kesebilir.
Reyiz yapma gözünü seveyim yav. Kaido’yu kesmiş adam Sanji’yi mi kesip biçemeyecek? Vurduğu gibi ezer geçer. Sert beden falan filan mı kaldı? Artık seri haki üzerinden dönüyor.
Eee Zoro’nun hakisi’nin de belli ne kadar kuvvetli olduğu.
Artı ejderha ıskalaması ile ne alakası var bunun? Artık o saldırı ne kadar tehlikeliyse Kaido’ya denk gelmemesi gerekiyordu ve gelmedi. Adamın attığı saldırıya Yonkolar “Bunu atlatmalısın” diye tedirgin oluyor ama Sanji’ye bir şey yapamaz mış öyle mi? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık