Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks ''Bu adam çok güçlü'' falan demiyor. Yarasından bahsederek ''çakallık yaparak bana bu yarayı vermedi, kendini gizliyordu, isim yapmadı'' diyor. Fakat bununla berabe Shanks o zaman öyle güçlü bir korsan değildi şuan ki gibi bu gerçek de WB tarafından dile getiriliyor.

Onun dışında Karasakal 2 meyveli ve şuan güçlü. Fakat öyle bir şey ki o 2 meyveye rağmen kayıp vereceğini anlayarak Akainu'ya karşı savaşmaktan çekiniyor. MF de Shanks Denizciler ve Karasakala karşı savaşmaya hazırız dediğinde yanında ID'den çıkan seviye 6 mahkumları ve elinde 2 meyve gücü varken hazır değiliz diyor.

Teach meyve yemeden önce kendisi sürekli güçlenerek devam etmiyor Shanks gibi, o tarzda bir imada bulunmuşsun sanırım. Yani güçlenmiyor değil yanlış anlama ama Karasakal kendini tamamen Karanlık meyvesine bağlamış durumda. Yani bu meyveyi arıyordu ve kendini gizliyordu, isim yapmıyordu. Bu meyve Thatch tarafından bulunmasa ve eline geçmese hiç bir zaman bu şekilde bir duruma gelemeyecekti.

Yani kendi söyledikleri sözlerden de böyle olduğu belli zaten.
Şimdi sen eğer karasakal meyvesiz olsa Shanks veya diğer imparatorlar kadar güçlü olamazdı diyorsan olabilir o kısma bir şey demiyorum. Ama meyvesiz bu adam çok güçsüz değil. Benim dediğim nokta bu.
Shanks daha ne desin ne Mihawk'tan aldım ne gafil avlandım adam gözümü çizdi diyor direkt. Güçlü olduğunu belirtiyor işte. Devamında Ace'in onunla savaşamayacağını söylüyor zaten.

Şimdi sen eğer karasakal meyvesiz olsa Shanks veya diğer imparatorlar kadar güçlü olamazdı diyorsan olabilir o kısma bir şey demiyorum. Ama meyvesiz bu adam çok güçsüz değil. Benim dediğim nokta bu.
Shanks daha ne desin ne Mihawk'tan aldım ne gafil avlandım adam gözümü çizdi diyor direkt. Güçlü olduğunu belirtiyor işte. Devamında Ace'in onunla savaşamayacağını söylüyor zaten.
Çok güçsüz demekten kastın ne bilmiyorum.

Karasakal'ın meyvesiz hali tümen komutanı seviyesi olabilir. Thatch'ı öldürebiliyor zaten bir şekilde. Öyle ki Ace'in tümen komutanı olma muhabbetinde Teach'in de muhabbeti geçiyor daha eskiden buyana o tayfada olmasıyla ilgili. Fakat denildiği gibi Teach çok fazla göz önünde olmamak için tümen komutanı olmaya çalışmıyor. Yani Marco-Jozu-Teach olarak gösteriliyor Balık adam adasında zaten. Sonrasında Ace geliyor, Karanlık meyvesini yemese Ace'i alması zor. Yani meyvesiz hali Marco-Jozu ve Ace'den sonra geliyor desek pek yanlış olmaz. Karanlık meyvesiyle baya güçleniyor, Gura Gura'yı alıp alışınca da zaten Yonkou oluyor.

Shanks'ın bu yarayı ''Macera sırasında almadım, Mihawk ile olan olaydan da almadım'' demesinin sebebi bu adamın geçmişte ki okuyucunun bildiği atraksiyonları bunlar. Yani Shanks ada ada dolaşan bir adamdı Luffy'i bulmadan önceye kadar bir arayış içinde olduğu belli bu konuda. Mihawk ile olan düello olayı da bilinen bir şey olduğu için bunu da dile getiriyor. Fakat dediğim gibi Teach olayını tamamen meyveye bağlamış bir kişiydi. Yani o meyveyi Thatch ele geçirmese ve o da onu öldürüp almasa yerinde sayıp devam edecekti. Ace''in altında çalışan bir korsan olacaktı.

Law kafes kapanacak diye adamla 1 vs 1 atmıyor.Varsa birşey göster kafana göre şeyler yazma.Kurduğun mantık baştan problemli çünkü Law kafes yüzünden Dof'a tek dalayım diyorsa en ufak yardım almayı da umursamazdı bir sürü kolezyum dövüşçüsü Cavendish vs var orada.Adamın derdi yarım kalan hesabı kapatmak Cora'nın intikam meselesi.Bu yüzden teke tek karşısına çıkıyor.Gücünü de topladığı için Luffy'i falan beklemiyor.
Ben halkı kurtarmak için mi gidiyor dedim?Zaman varsa beklerdi. Diyelim ki enerjisi bitik. Kafes varken, herkes dof’un peşindeyken bekleyebilir miydi? Luffy’nin acelesi vardı law’ı da o götürdü zaten. Herkes dof’a giderken law da gitti. Bekleme şansı yoktu. Hatta tam gitme kararından önce bile law’ın lafına bak:

Dof’a düz dalma kararını veren kişi luffy. Law kaçmak istiyordu bu durumda bile. Giderken de law kelepçeyi çıkarmadan gitmek istemiyor luffy alıp zorla götürüyor onu:
Law daha sonra son vuruşunu yapan ben olmalıyım gibisinden tribe giriyor o kadar. Ama dof’a giderken luffy’i de ışınlıyor beraber dalma planı yapıyor. Tek gitmiyor.

Enerji meselesine gelirsek En basitinden bi sonraki arc’a bak. Luffy pasta olayından önce sütünü içti, yemeğini yedi, uyudu. İyi durumda olduğu tipinden bile belli tertemiz çıktı kata karşısına:

Bi de law’a bak. Çoğu yerde kan içindeydi. Dof karşısına çıkmadan 2-3 dk önceki hali de bu:
Yaralı olduğu da derin nefes aldığı da ortada. Tam güç gitmedi oraya. Bak gücümü topladım dediği yeri de atayım senin için hatırlıyor musun bilmiyorum:

tam güçteyim veya eksik gücümü geri topladım gibi bişey demiyor. Sayende buraya ışınlanarak gelmek yerine gücümü harcamamış oldum, saklamış oldum diyor.

Daha bu sayfada bile görülüyor law’ın kurşunları hala içindeymiş. Dövüşten 1 dk önce çıkardı kurşunları. Ve yine bu sayfada huff huff çekiyor kurşunları çıkarınca. Meyveyi geçtim yara içinde girdi dövüşe.

İçinde kurşunlarla ve bileğinde deniz taşı kelepçesiyle gitti dof’a kadar. Sen bu süreçte enerjisini fullemiştir diyorsun. Adam nefes nefese kalmış yara içinde çizilmiş ne diyeyim daha bilmiyorum. Kucakta gitmese zaten dövüş başlangıcında bayılırdı. Dinlendiğini inkar etmiyorum kucakta ama fullenmiş durmuyordu hiç.
______

Luffy’i bırakıp daldı derken ne kastettiğini bilmiyorum bu arada. Luffy’i de ışınladı dof’a giderken. Bellamy’den dolayı bi süre ayrıldılar onu kastediyorsan başka ne yapacaktı orda kaçacak mıydı dof’tan? Law’ın planı zaten yenilmiş gibi davranıp gamma vurmaktı kendi söyledi.

Son düzenleme:
Ben halkı kurtarmak için mi gidiyor dedim?Zaman varsa beklerdi. Diyelim ki enerjisi bitik. Kafes varken, herkes dof’un peşindeyken bekleyebilir miydi? Luffy’nin acelesi vardı law’ı da o götürdü zaten. Herkes dof’a giderken law da gitti. Bekleme şansı yoktu. Hatta tam gitme kararından önce bile law’ın lafına bak:

Dof’a düz dalma kararını veren kişi luffy. Law kaçmak istiyordu bu durumda bile. Giderken de law kelepçeyi çıkarmadan gitmek istemiyor luffy alıp zorla götürüyor onu:
Law daha sonra son vuruşunu yapan ben olmalıyım gibisinden tribe giriyor o kadar. Ama dof’a giderken luffy’i de ışınlıyor beraber dalma planı yapıyor. Tek gitmiyor.

Enerji meselesine gelirsek En basitinden bi sonraki arc’a bak. Luffy pasta olayından önce sütünü içti, yemeğini yedi, uyudu. İyi durumda olduğu tipinden bile belli tertemiz çıktı kata karşısına:

Bi de law’a bak. Çoğu yerde kan içindeydi. Dof karşısına çıkmadan 2-3 dk önceki hali de bu:
Yaralı olduğu da derin nefes aldığı da ortada. Tam güç gitmedi oraya. Bak gücümü topladım dediği yeri de atayım senin için hatırlıyor musun bilmiyorum:

tam güçteyim veya eksik gücümü geri topladım gibi bişey demiyor. Sayende buraya ışınlanarak gelmek yerine gücümü harcamamış oldum, saklamış oldum diyor.

Daha bu sayfada bile görülüyor law’ın kurşunları hala içindeymiş. Dövüşten 1 dk önce çıkardı kurşunları. Ve yine bu sayfada huff huff çekiyor kurşunları çıkarınca. Meyveyi geçtim yara içinde girdi dövüşe.

İçinde kurşunlarla ve bileğinde deniz taşı kelepçesiyle gitti dof’a kadar. Sen bu süreçte enerjisini fullemiştir diyorsun. Adam nefes nefese kalmış yara içinde çizilmiş ne diyeyim daha bilmiyorum. Kucakta gitmese zaten dövüş başlangıcında bayılırdı. Dinlendiğini inkar etmiyorum kucakta ama fullenmiş durmuyordu hiç.
______

Luffy’i bırakıp daldı derken ne kastettiğini bilmiyorum bu arada. Luffy’i de ışınladı dof’a giderken. Bellamy’den dolayı bi süre ayrıldılar onu kastediyorsan başka ne yapacaktı orda kaçacak mıydı dof’tan? Law’ın planı zaten yenilmiş gibi davranıp gamma vurmaktı kendi söyledi.
O mermilere adamın meyvesiyle çözümü var yüzeysel atlatıyor o şekilde.Daha sonra da sırtından vuruyor başka biriyle değişiyor falan ope ope meyvesinde çözüm çok.Bunlar ciddi yaralanma falan değil o seviyedeki adamlar için.Sanji kurşun yiyor umursamıyordu bile meyve de yokken.Law biraz hırpalanmış ama kendini ameliyat etmiş sonrasında problemi yok.Gamma da attı devamında ada boyutunda oda da açtı.Etkilendiğini yada yaralı olduğunu gösteren bir ibare olmadı ikinci dövüşte ne kendi ağzından ne de başkasından.Bir kere şunu akıl etmek lazım.Yazar belki ana karakteri biraz sınırlayabilir ama Law gibi adamları asla kısıtlamaz bossun gücünü göstermesi gerekli çünkü.Bu Enel arcında da böyleydi Calgara çıktı neyi var neyi yok ortaya koydu yine yenildi.Hiçbir arcta bossların rakipleri handikaplı olmadı aksine düşmanlar yavaş yavaş o kıvama getirildiler.Kaido da şu an öyle oluyor.Ezik görülen Moria için bile aynı tarifeyi görürsünüz.Law wanoda şov yaptı diye öncesinde farklı performans gösterirdi sanmayın yani.Adam yenileceğini bile bile gidiyor derdi Kaido’ya yem etmek.Hatta kaçmak istediği de doğru amacını gerçekleştirdi çünkü.Vs atsa yapamayacağı şekilde hedefi ortadan kaldırma planı yapmıştı Luffy öyle olmaz dedi.

Çok önemli değil. Adamlar ona rağmen Dressrosa Luffy kadar performansa sahip değil.

Reyiz ne kadar geç ihtiyaç duyarsa o kadar güçlü demektir.:D
" Reyiz ne kadar geç ihtiyaç duyarsa o kadar güçlü demektir. " Bu nasıl mantık ya. :D O zaman çöp müydü de hemen kral haki vurmayı açtı. Bence Zoro gibi farkında değil uyanış açmış meyveyi geliştirdim sanıyor olabilir.

@Alpamis

O değil de Law ve Kid uyanış açtı seninki açamadı ne iş bu. :D

G4 uyanış çıkacak hazırla kendini.Karizmayı anca böyle toparlar Oda.
G4>uyanış.

Uyanışı daha iyi yapan şey 2 saatte pilinin bitmemesiydi. Ama law ve kidd’de öyle bi avantaj da yok.

g4 uyanış çıkmaz. Lastiği armamentle birleştirip bi icat yaratmış. Sadece meyveyle yapabileceği bişey değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık