Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte Teach da güçlü değildi ama
Eskiden gördük ki Shanks ve Buggy arasında bir muhabbet geçiyor Teach hakkında. Yani Teach o zaman daha özel biri gibi duruyor, uyumaya ihtiyacı olmayan biri olarak çıkıyor karşımıza. Sonra Beyazsakal olaylar sonucu Balık adam adasını koruması altına alırken Teach tayfada ki en güçlü ilk 3 kişiden biri olarak gösteriliyor. Tabi bu genel manada dışarıya karşı kendini saklayıp gizlediği gerçeğini değiştirmiyor.

Bunun dışında Shanks hızlı bir şekilde güçlenip Yonkou oluyor. Yani şuan ki durumda 6 yıl önce MF zamanlarında ise 4 yıl önce Yonkou olmuş birisi.
Aynı şekilde WB de ''Merdivenleri hızlı tırmandın'' diyor zaten bu konuda ona. Yani eskiden o yarayı aldığı sıralar Teach'den güçlü olmama durumu bile var. Yani bu konuda Shanks üzerinden Teach hakkında çıkarım yapmak pek mantıklı değil.

Teach meyvesiz çöptü Luffy'nin tek yumruğuyla can çekişmeye başlamıştı. Bu durum Luffy daha Yc3 seviyesine gelmeden(bence) gerçekleşti.
Teach meyvesiz çöp değil en basiti. Adam tek yumrukla Ace'in boynunu kırıyordu. Shanks'i verdiği yara ortada. Bu adamın inanılmaz fiziksel gücü var. Bunun yanında inanılmaz dayanıklı. Wb bisento ile kesti ki o bisento en iyi 12 lik bir silah adam birşey olmamış gibi kalktı gitti Sengoku ile dövüştü.
Dayanıklılık ve saldırı gücü olarak komutan üstü ediyor diyebiliriz. Tek eksiği dövüş tarzı yok. Yani ne bir boksör ne bir kılıç ustası. Bodybuilder gibi inanılmaz güçlü ve dayanıklı olsa da onu yeteneğe dökemiyor.

Teach meyvesiz çöp değil en basiti. Adam tek yumrukla Ace'in boynunu kırıyordu. Shanks'i verdiği yara ortada. Bu adamın inanılmaz fiziksel gücü var. Bunun yanında inanılmaz dayanıklı. Wb bisento ile kesti ki o bisento en iyi 12 lik bir silah adam birşey olmamış gibi kalktı gitti Sengoku ile dövüştü.
Dayanıklılık ve saldırı gücü olarak komutan üstü ediyor diyebiliriz. Tek eksiği dövüş tarzı yok. Yani ne bir boksör ne bir kılıç ustası. Bodybuilder gibi inanılmaz güçlü ve dayanıklı olsa da onu yeteneğe dökemiyor.
Dayanıklığını meyveyle kazandı
Hatırlarsan Luffy'den yumruk yiyince yerde kıvranmaya başlamıştı ardından karanlık meyvesi hasarı emdi ve acı çekmemeye başladı

Hatırlarsan Luffy'den yumruk yiyince yerde kıvranmaya başlamıştı ardından karanlık meyvesi hasarı emdi ve acı çekmemeye başladı
Aynı şekilde Wb'nin saldırılarına dayanıp bayılmadı da. Dayanıksız biri olsa hemen bayılır meyve kullanamadan.

Dayanıklılığını meyveyle kazanmadı, aksine dayanıklılığı sayesinde o meyveyi kullanabiliyor. Yami yami kullanıcıları normalde olduğundan fazla acı çekiyor.

Meyve hasarı ya da acıyı emmiyor yalnızca saldırıları emiyor. Onun için de önceden karanlığı etkinleştirip saldırıyı tutması lazım ama.

Son düzenleme:
Eskiden gördük ki Shanks ve Buggy arasında bir muhabbet geçiyor Teach hakkında. Yani Teach o zaman daha özel biri gibi duruyor, uyumaya ihtiyacı olmayan biri olarak çıkıyor karşımıza. Sonra Beyazsakal olaylar sonucu Balık adam adasını koruması altına alırken Teach tayfada ki en güçlü ilk 3 kişiden biri olarak gösteriliyor. Tabi bu genel manada dışarıya karşı kendini saklayıp gizlediği gerçeğini değiştirmiyor.

Bunun dışında Shanks hızlı bir şekilde güçlenip Yonkou oluyor. Yani şuan ki durumda 6 yıl önce MF zamanlarında ise 4 yıl önce Yonkou olmuş birisi.
Aynı şekilde WB de ''Merdivenleri hızlı tırmandın'' diyor zaten bu konuda ona. Yani eskiden o yarayı aldığı sıralar Teach'den güçlü olmama durumu bile var. Yani bu konuda Shanks üzerinden Teach hakkında çıkarım yapmak pek mantıklı değil.
Shanks bizzat adam için güçlü diyor. Zaten Shanks o dönem muhtemelen karasakaldan güçsüz. Varmaya çalıştığım nokta Shanks o dönem imparator değildi evet ama karasakalda şimdiki gibi 2 meyveli halde değildi. O da kendisini ve gücünü gizliyordu. Shanks ilerledi imparator oldu evet ama karasakalda güçlendi.
Teach meyvesiz çöptü Luffy'nin tek yumruğuyla can çekişmeye başlamıştı. Bu durum Luffy daha Yc3 seviyesine gelmeden(bence) gerçekleşti.
Zaten arkadaş böyle yazmış bence söylediği yanlış diyorum ben. Adam meyvesiz de baya güçlü ki Shanks da beni doğruluyor.
Benim demeye çalıştığım da o
Teach o sıralar Yc3 değildi
Shanks'ı yaraladığı zamandan bahsediyorsan bilemiyorum olabilir. Elimizde pek bir şey yok çünkü. Ama yaptığın çıkarım yanlış çünkü sırf meyveyle güçlenmedi adam üzerinden yıllar geçti. Adam o dönemden Shanks'tan güçlü ardından Shanks imparator oluyor bu adamda yerinde durmuyor. Sırf meyveyle gelen güçlenme değil bence bu.

Teach hiçbir zaman Saldırıları savuşturmuyor kolay kolay yiyor çünkü meyveli olduğu için artık acısını çekiyor meyve.

Kafes kapanıyor aceleyle gidiyorlar. Law’ın enerjisini mi bekleyecek millet? Mecburdu dalmaya.
Aynı akıllı law yonkou karşısında şimdi. Elbette şansını arttırmak için elinden geleni yapar ama İrade varsa aradaki farktan korkmaz.
Ve yapabileceği en mantıklı şeyi yaptı zaten. Dof bunun tamamen bitik olduğuna inandı, hiç saldırı beklemedi, öldü sandı. Law 1 vs 1 kazanamayacakken 1 vs 2 saldırmasına şaşırıyordu hatırlarsan. Sebebi beklenmedik bi anda gamma knife vurmaktı. Çok zeki diye övdüğün law’ın planı vardı zaten.

Mangaka arc’ın ana dövüşlerini 1 saat içine sokmaya çalıştı. 1-2 gün dövüşebilecek adamların dövüşünü o kadar kısaltmanın yolu da buydu. Herkes kısıldı. Tek fark şu ki dof’un kısılması law düştükten sonra oldu. Ama sana kalsa sadece dof nerf yedi yenilebilmesi için.

Luffy bellamy’i alana kadar dof’un law’ı aradan çıkarmasının tek yolu law’ın arc boyunca gücünü bitirmesiydi. O oldu. G4 vs uyanışlı dof’un da saatler sürmesi gerekirken 30 dk sürmesinin tek yolu iki tarafın bitik olmasıydı. İki karakter kendi ağızlarıyla bunu doğruladı. Arc bundan ibaret. Çoluk çocuk kazanabilsin diye onlar tam güç dalarken Mangaka sadece ilah dof’u kısmıyor.
Law kafes kapanacak diye adamla 1 vs 1 atmıyor.Varsa birşey göster kafana göre şeyler yazma.Kurduğun mantık baştan problemli çünkü Law kafes yüzünden Dof'a tek dalayım diyorsa en ufak yardım almayı da umursamazdı bir sürü kolezyum dövüşçüsü Cavendish vs var orada.Adamın derdi yarım kalan hesabı kapatmak Cora'nın intikam meselesi.Bu yüzden teke tek karşısına çıkıyor.Gücünü de topladığı için Luffy'i falan beklemiyor.

Shanks bizzat adam için güçlü diyor. Zaten Shanks o dönem muhtemelen karasakaldan güçsüz. Varmaya çalıştığım nokta Shanks o dönem imparator değildi evet ama karasakalda şimdiki gibi 2 meyveli halde değildi. O da kendisini ve gücünü gizliyordu. Shanks ilerledi imparator oldu evet ama karasakalda güçlendi.

Zaten arkadaş böyle yazmış bence söylediği yanlış diyorum ben. Adam meyvesiz de baya güçlü ki Shanks da beni doğruluyor.

Shanks'ı yaraladığı zamandan bahsediyorsan bilemiyorum olabilir. Elimizde pek bir şey yok çünkü. Ama yaptığın çıkarım yanlış çünkü sırf meyveyle güçlenmedi adam üzerinden yıllar geçti. Adam o dönemden Shanks'tan güçlü ardından Shanks imparator oluyor bu adamda yerinde durmuyor. Sırf meyveyle gelen güçlenme değil bence bu.
Shanks ''Bu adam çok güçlü'' falan demiyor. Yarasından bahsederek ''çakallık yaparak bana bu yarayı vermedi, kendini gizliyordu, isim yapmadı'' diyor. Fakat bununla berabe Shanks o zaman öyle güçlü bir korsan değildi şuan ki gibi bu gerçek de WB tarafından dile getiriliyor.

Onun dışında Karasakal 2 meyveli ve şuan güçlü. Fakat öyle bir şey ki o 2 meyveye rağmen kayıp vereceğini anlayarak Akainu'ya karşı savaşmaktan çekiniyor. MF de Shanks Denizciler ve Karasakala karşı savaşmaya hazırız dediğinde yanında ID'den çıkan seviye 6 mahkumları ve elinde 2 meyve gücü varken hazır değiliz diyor.

Teach meyve yemeden önce kendisi sürekli güçlenerek devam etmiyor Shanks gibi, o tarzda bir imada bulunmuşsun sanırım. Yani güçlenmiyor değil yanlış anlama ama Karasakal kendini tamamen Karanlık meyvesine bağlamış durumda. Yani bu meyveyi arıyordu ve kendini gizliyordu, isim yapmıyordu. Bu meyve Thatch tarafından bulunmasa ve eline geçmese hiç bir zaman bu şekilde bir duruma gelemeyecekti.

Yani kendi söyledikleri sözlerden de böyle olduğu belli zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık