Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger çocuğu niye Beyazsakal'a bırakmadı acaba. Hep merak etmişimdir.
Luffy'nin aksine Roger bir suçlu olduğunu benimsemiş. Çocuğunun günahsız olduğunu ve temiz bir başlangıcı hakettiğini düşünüyor. WB'nin yanında yüzde doksan dokuz korsan olurdu Garp'ın aksine. Gene korsan oldu fakat kendi kararıyla. Bir de şöyle bak: WB falan temiz adamlar değil. Luffy gibi korsanlık yapan tipler değil bunlar, katlettiği veyahut öldürdüğü nice garibanlar vardır. Buna Roger, Rayleigh vb. de dahil.

Bizimkiler zaten korsan değil bana göre.Korsanlık kisvesi altında kurtarıcılığa soyunmuş kişiler.En azından Oda bize bu şekilde okutuyor korsan olarak değil.Öyle korsanlığın içinden cımbızla seçer gibi özgürlük temasını seçerek korsan olduklarını hissettiremezsin yapay duruyor.Belki Brook kabul edilebilir gerisi zorlama duruyor turneye çıkmış gibiler zaten.
Katılıyorum. En çok koyanda bu zihniyetteki tayfanın KK tayfası olacak olması. Tamam bi Dof olmasınlar ama en azından bi Shanks olsalarmış keşke.

Luffy'nin aksine Roger bir suçlu olduğunu benimsemiş. Çocuğunun günahsız olduğunu ve temiz bir başlangıcı hakettiğini düşünüyor. WB'nin yanında yüzde doksan dokuz korsan olurdu Garp'ın aksine. Gene korsan oldu fakat kendi kararıyla. Bir de şöyle bak: WB falan temiz adamlar değil. Luffy gibi korsanlık yapan tipler değil bunlar, katlettiği veyahut öldürdüğü nice garibanlar vardır. Buna Roger, Rayleigh vb. de dahil.
Wb'nin garibanla ne işi olur :artiz:

Roger çocuğu niye Beyazsakal'a bırakmadı acaba. Hep merak etmişimdir.
Bence yakalandıktan sonra çocuğunun olacağını öğreniyor ve konuşabileceği tek kişi Garp olduğundan ona bırakıyor. Yoksa Garp gibi birine çocuk teslim edilir mi :bilmem:

"İki ezeli düşmanın kanından gelen iki güçlü çocuk.. Yalnızca ikisinden biri tüm dünyanın yükünü sırtlayacak.. Birinin yaşaması için diğerinin ölmesi gerek.. Birini korkunç kader beklerken diğeri umutlara ışık tutacak" falan filan şeklinde seride kahinlerden birinden duyduğunu farz et bunu Ray'in. Hatta Roger bile biliyordu belki o yüzden Garp'a verdi çocuğunu. İkisinden biri ölecek, diğeri KK olacaktı işte. Bunun kim olacağı da MF sırasında netleşti, bu durumu kabullenişine veremez mi Rayleigh bu tepkiyi? Tamamen varsayım üzerine konuşuyorum ama Luffy'nin sürekli beklenen profili çizdiği şu seride böyle bir senaryo bile çıkabilir sonunda karşımıza. Çıksa da absürt olmaz.
Seçilmiş kişi olayına Harry Potter sayesinde çocukluğumuzdan beri aşinayız ben öyle olmasını istemem açıkçası ama olabilir dediğin imkansız değil.

Tabii ki eğitirdi.
Rayleigh denecek herif kurtarmaya gitmedi, ne eğitmesi? Herifin yeğeni ölmüş, oturup sake içiyor, üstüne sen de mi göçüp gittin WB diyor. Böyle bi' tip Rayleigh, Roger'ın, oğlunu buna bırakmaması doğru olmuş.
Daha önce söylemiştim bu konu hakkındaki düşüncelerimi tekrar edeyim Ray-san bilmiyor bence Ace'i o an öğrenmiş olabilir herkes gibi. Bu netleşmeden sallamamak lazım adama bence bilseydi en başında Ace denize açıldığında ona yol gösterirdi. Luffy için bile ne kadar mesafe kat edip zaman ayırıyor adam kaptanının, yoldaşının oğlunu mu umursamayacak One Piece dinamiklerini düşünürsek senin dediğin %0 ihtimal.

Makul bi gerekçe.

Katılıyorum. En çok koyanda bu zihniyetteki tayfanın KK tayfası olacak olması. Tamam bi Dof olmasınlar ama en azından bi Shanks olsalarmış keşke.
Serinin konusu o ama yahu. Roger dediğimiz adama kişilik olarak Ace'e, irade olarak Luffy'e benzetiliyor. Roger ne diyor peki? "Bizim gibi korsanları kim dinler?" Onun gibi korsanlar olmayacak ki bir şeyler başaracak yola çıkanlar.
Whiskey Peak mesela, Roger arkadaşlarına laf etti diye koca şehri yok etmiş, Luffy ise "Bunlar bize yemek verdi, nasıl kesersin lan onları?" deyip Zoro'ya girecek bir tip.
Squardo'nun tüm tayfaısnı katledip, sadece Squardo'yu bırakmış Kaido'nun Gölge tombalağına yaptığı gibi. Roger hayalleriyle, vurdum duymazlığıyla, özgürlüğe olan tutkusuyla benziyor Luffy'e, yaşayış tarzıyla değil. Onu geçmek için de böyle bir adam olmak lazım.

Serinin konusu o ama yahu. Roger dediğimiz adama kişilik olarak Ace'e, irade olarak Luffy'e benzetiliyor. Roger ne diyor peki? "Bizim gibi korsanları kim dinler?" Onun gibi korsanlar olmayacak ki bir şeyler başaracak yola çıkanlar.
Whiskey Peak mesela, Roger arkadaşlarına laf etti diye koca şehri yok etmiş, Luffy ise "Bunlar bize yemek verdi, nasıl kesersin lan onları?" deyip Zoro'ya girecek bir tip.
Squardo'nun tüm tayfaısnı katledip, sadece Squardo'yu bırakmış Kaido'nun Gölge tombalağına yaptığı gibi. Roger hayalleriyle, vurdum duymazlığıyla, özgürlüğe olan tutkusuyla benziyor Luffy'e, yaşayış tarzıyla değil. Onu geçmek için de böyle bir adam olmak lazım.
Aynen. Zaten serinin sonuna bağlanacak bence. Roger'ın yapamadığı şeyi yapcak Luffy. Her gittiği yeri kendine bağlıyor. Roger gibi düşman değil dost kazanıyor. O dostlar sayesindede son savaşta galip gelip hükümeti deviricek. Ama en azından yaptığı kahramanlıklar çocuksu olmasaydı. Her gittiği yerde vahşet çıkarmasını beklemem zaten :D

Ya beyler şimdi siz seride hala ufak ufak teorilerle karakterlerin gücünü veya avantaj ve dezavantajlarını bulmaya çalışıyorsunuz.
Ama bu seri 50 bölümlük bir seri değil ki.Yaklaşık 18 yıllık bir seri, Oda'nın ilk seriyi çıkartırken ki düşüncesi zamanla değişmiştir illaki.Adam bakmış konu akmıyor hemen hiç olasılığı yok iken bir olay yaratıyor ve biraz sıvama ile durumu izah ediyor.Bitti.
Birde güç seviyesini öyle bir uçurdu ki artık nasıl bir karakter yaratacağını bile şaşırdı.
ilk başlarda Luffy kolunu uzatıp vuruyordu bir iki tanede hareketi vardı ve seri çok güzeldi.Sonra G2 muhabbeti geldi,onuda sevdik ama ondan sonra ki hareketleri gerçekten çok abes ve sıkıcı geldi bana.
Demek o ki siz o kadar da takılmayın kim güçlü kim güçsüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık