Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace başlı başına öldürülmek üzere yaratılmış bir karakter. Bak kendine ileride sıkıntı yaratacak karakteri tasarlayıp bu durumun mantıksızlığından dem vuruyorsun ya, Ace'i öldürmese tamam diyeceğim. Ama adam seriye renk katmak için KK oğlu ve bilimum sıfatlarla böyle bir karakter tasarlamış. Bu karakterinde zamanı gelince ölmesi gerektiğinin farkında olduğu için öldürmüş işte. Bu şekilde düşünenleri çürütemezsin sen bu mantığınla. Hatta destekliyor, çok uzun zamandır düşünüyormuş Ace'in ölmesini. Peki neden? Dediğim noktaya varıyoruz burada işte.
Dediğin noktaya varmıyoruz öyle işte, Luffy'nin ve serinin gelişimi için bir karakter planladıktan sonra öldürüyor, bu karakter KK'nın oğlu veya Luffy'nin önüne geçeceği için değil, Luffy'nin gelişimi için öldürüyor. Ace öldükten sonra serinin ilerleyişi de bu dediğimin kanıtıdır. Ace ölünce ne oluyor? Luffy bir daha kimseyi kaybetmeyeceğim deyip bütün Hasır-Şapkalar'ı inzivaya çektiriyor. Peki bu karakter ölmeden önce ne söylüyor? "Hayallerini gerçekleştirdiğini görmeden öldüğüm için üzgünüm", Ace Luffy'nin korsanların kralı olacağını içten içe benimsemiş. Bu adamın kendisi korsan değil mi? Ben mi yanlış gördüm onca zaman?
Bence ikisi de geçerli sebepler neden tartışıyorsunuz Ace ölmeliydi hem luffy'nin gelişimi için hemde kk olma yolunu tıkadığı için @Master of Puppets Ace ölmese Rayleigh eğitir miydi luffy'i Roger'in oğlu varken ? her iki sebepte geçerli işte.

O değilde arkadaş yazınca aklıma geldi.Bu Rayleigh Ace ölünce vicdanı hiç mi sızlamadı??!!
Tv başında kaptanının oğlu ölmüş vuruyor biranın dibine tepki vermiyor.Wb ölünce ağlamaya başlıyor.
Yazıkk!!!

Bence ikisi de geçerli sebepler neden tartışıyorsunuz Ace ölmeliydi hem luffy'nin gelişimi için hemde kk olma yolunu tıkadığı için @Master of Puppets Ace ölmese Rayleigh eğitir miydi luffy'i Roger'in oğlu varken ? her iki sebepte geçerli işte.
Her iki sunulan gerekçede mantıklı benim için. Hata olan nokta KK olma yolunu tıkadığı içini gerekçe olarak sunan kitleyi böyle bir haberle çürütebileceğini sanmak. Yoksa ikimizin de dediği şeyler serinin dinamiğine aykırı noktalar değil.

Adam değil çünkü, adam olsa bi baltaya sap olurdu :good:
Ben bu konuya açıklık getirileceğini düşünüyorum ya. Rayleigh'in ne kadar Roger'a değer verdiğini biliyoruz sonuçta, ortaklar bir nevi hayat arkadaşları bunlar. Rayleigh belki de bunun olacağının bilincindeydi zaten, nasıl Luffy için beklenen deniliyorsa Ace'in de kaderi önceden çizilmiş olamaz mı? Zorlama oldu yorum ama kabullenmek istemiyorum bu kadar duyarsız kalmasını adamın çizdiği profil belli :artiz: Ya da oğlu olduğunu o esnada öğrendi. Olayın perde arkasını bilmeyip ve Ace'i tanımayan biri olarak tepkisiz kalmasını bi nebze anlayabilirsin o zaman.

Ya da oğlu olduğunu o esnada öğrendi. Olayın perde arkasını bilmeyip ve Ace'i tanımayan biri olarak tepkisiz kalmasını bi nebze anlayabilirsin o zaman.
Ben bu şekilde düşünüyorum haberi olsa babasının hayalini gerçekleştirmesi için ona yardımcı olmaya çalışırdı Luffy'e bile kaç km yüzüp yol göstermeye gelen adam la bu :)

Ben bu şekilde düşünüyorum haberi olsa babasının hayalini gerçekleştirmesi için ona yardımcı olmaya çalışırdı Luffy'e bile kaç km yüzüp yol göstermeye gelen adam la bu :)
"İki ezeli düşmanın kanından gelen iki güçlü çocuk.. Yalnızca ikisinden biri tüm dünyanın yükünü sırtlayacak.. Birinin yaşaması için diğerinin ölmesi gerek.. Birini korkunç kader beklerken diğeri umutlara ışık tutacak" falan filan şeklinde seride kahinlerden birinden duyduğunu farz et bunu Ray'in. Hatta Roger bile biliyordu belki o yüzden Garp'a verdi çocuğunu. İkisinden biri ölecek, diğeri KK olacaktı işte. Bunun kim olacağı da MF sırasında netleşti, bu durumu kabullenişine veremez mi Rayleigh bu tepkiyi? Tamamen varsayım üzerine konuşuyorum ama Luffy'nin sürekli beklenen profili çizdiği şu seride böyle bir senaryo bile çıkabilir sonunda karşımıza. Çıksa da absürt olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık