Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu da olabilir, kılıçlar ilk yapıldığında saf hallerinde iken (bleach'deki gibi) onları ilk kullanan savaşçıların kişiliğine bürünüp onların psikolojisini yansıtıyor da olabilir. Misal lanetli kılıçların hep kana susamışlığı. Zoro'nun da sık sık dile getirdiği birşey, onu hissedebiliyorum demesi. Bana bu kılıçları ilk kullanan kişilerin (misal en iyi 12 kılıç) bundan yüzlerce yıl önce yaşamış savaşçılar olabileceği fikrini aklıma getirtiyor. Belki bir şekilde kendi ruhunu kılıca aktarma yolunu bulmuş olabilirler veya o kadar çok kana susamışlar ki bu karanlık yönleri ruhsal halinden fiziksel hale geçmek istedi ve kılıcın üzerindeki kanlar da buna olanak verdi.

Bilmiyorum sadece fikir yürütüyorum ama bu kılıç mevzusu oldukça derin birşey.
Evet bu yazdığın daha mantıklı. Bizim düşündüğümüz kadar derin işleyecek mi mangaka bilmiyorum ama beklentim yüksek. Şeytan meyvesi kadar güç verecek şeyler bana göre. Kimi kılıç ustaları şanslı bu açıdan.

@Raiden

İyi demissin. Zoro'nun 100 bölüm sonra ölecekken yaptığını Luffy kafası attığı sıra parmağıyla yapıyor.

İroni yapmadıysan aşağıda güzel bi cevap var bu mevzu için..

Demek istediğim şu.. İsimli kılıçlar da çelikten yapılıyor sonuçta değil mi ? En iyi 50, en iyi 21, en iyi 12 diye ayırmış bunları adam. Neye göre ayırıyor peki şekline şemaline, güzelliğine göre mi ? Hayır tabi. Kalitesine göre, belki içinde bulundurduğu lanetli güçlere göre, sertliğine ve dayanıklılığına göre vs. Wado Ichimanji'nin Mihawk karşısında kırılmamasının tek sebebi Kuina'nın hatırası olduğu için değil yani. En iyi 21'likten biri bu kılıç. Shuusui'nin övüldüğü nokta sertliği idi mesela.

Evet tahta değil ama Zoro'nun kestiği çelikten de değil sonuçta. Yosaku ve Johnny'nin kullandığı kılıçlardan ne farkı var kribachi'nin temelde ? Hiç. Olsa mangaka belirtir, biz de derdik ki ''Luffy mangakanın övdüğü bir kılıcı eliyle kırdı wuaaa'' falan. Ama yok.

Buna yine uygun bir örnek vereyim. Aşağıdaki sahnede Zoro Hachi'nin kılıçları parça pinçik ediyor ama Daz Bones'a gelince kitlenip kalıyor ne hikmetse. Demek ki bu tarz kılıçları parçalamakla, kesmekle Daz Bones arasında fark var ki kitleniyor Zoro.

http://www.turkcraft.com/One_Piece/85/16

Düşün.. İşi demirle çelikle olan adam Zoro, Daz Bones'a gelene kadar çeliği kesmedi izlenimi veriyor ve Daz ''ben çelik adamım'' deyince Zoro ''iyi, ben de güçlenmek için bir fırsat kolluyordum'' diyor. Buradan çıkan sonuç ya çelik ve çelik adamı kesmek-parçalamak arasında fark olduğunu ya da kılıçlar arasındaki kalite farkından kaynaklanan durumlar söz konusu olduğunu düşündürüyor.

Luffy oturduğu yerden çelik parçaladı, Zoro ancak 100 bölüm sonra çeliği kesti gibi bir olay yok yani. Algı yaratmayalım :a:

Jozu'nun elması kesilemez belki ama darbeyle kırılabilir, diyen siz değil miydiniz? Aynısı çelik için de geçerli değil mi?

Bir kılıcı kırmakla veya bir zırhı kırmakla, tüm bedeni çelik olan bir adama zarar vermek aynı şey mi? Aynı kütle, sertlik, direnç mi var?

:bilmem:

berserk92

Peki birde şunu anlamadım. OP yıllar yılı devam ediyor. Zerre şikayetçi değilim. :bilmem: Takıldığım nokta Luffy daha Yonkoların 2. ya da 3. adamlarını ya yenemiyor ya da saatlerce uğraşıyor. Nasıl devireceksin sen o koca Yonkoları? o_O Daha gearın çok üst düzeylerini görmemiz lazım veya tayfanın kodaman adam sayısı artması lazım. Kaido kötü jenerasyonu harcadı resmen. Daha bunun Teach'i var. Acaba Kuzan ne yapacak ya da devrimciler? Deli sorular...

Peki birde şunu anlamadım. OP yıllar yılı devam ediyor. Zerre şikayetçi değilim. :bilmem: Takıldığım nokta Luffy daha Yonkoların 2. ya da 3. adamlarını ya yenemiyor ya da saatlerce uğraşıyor. Nasıl devireceksin sen o koca Yonkoları? o_O Daha gearın çok üst düzeylerini görmemiz lazım veya tayfanın kodaman adam sayısı artması lazım. Kaido kötü jenerasyonu harcadı resmen. Daha bunun Teach'i var. Acaba Kuzan ne yapacak ya da devrimciler? Deli sorular...
Böyle olması daha iyi. Dediğin durumun aksi olsa bebelere imparator yedirirdi mangaka. Bu ise hiç hoş olmazdı.

Yonkoular ile 1. adamları arasında uçurum yok.
Kraker'i örnek alalım (bizim forumda eziklense de hayvan gibi güçlü biri): Herifin yarattığı krakerlerin her biri Çinjao gücünde. Herif bunlardan 20-25 tane yarabiliyor. Bigmoma gayet de sıkıntı yaratabilecek bir karakter.
Edit: Şunu da eklemeliyim, sıkıntı yaratır demek kafa kafaya alır demek değil. Zarar verebilir demek istedim.

@Raiden

İyi demissin. Zoro'nun 100 bölüm sonra ölecekken yaptığını Luffy kafası attığı sıra parmağıyla yapıyor.
Biraz da trollüğüne yazdım onları Hasan. :D Kiribachi'yi kırması Luffy'nin hayvanlığıydı, bazen deli gücü geliyor bizim oğlana ama Daz Bones'un defansını o kadar kolay kıramazdı Arlong zamanındaki gücüyle. Yine de tutup paslı teneke muamelesi yapamayız o kılıca elbette.

Alabasta'da ise Luffy dövüşse zaten follofoş ederdi Daz'ı. Çelik melik fark etmez ne olduğu.

Biraz da trollüğüne yazdım onları Hasan. :D Kiribachi'yi kırması Luffy'nin hayvanlığıydı, bazen deli gücü geliyor bizim oğlana ama Daz Bones'un defansını o kadar kolay kıramazdı Arlong zamanındaki gücüyle. Yine de tutup paslı teneke muamelesi yapamayız o kılıca elbette.

Alabasta'da ise Luffy dövüşse zaten follofoş ederdi Daz'ı. Çelik melik fark etmez ne olduğu.
Aynen ben de ironisine dedim zaten. Yoksa Zoro'nun en fena dövüşlerinden biri. Laf edemem o dövüşe.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık