Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger ve Wb yonkouları aşmış adamlardı. Teke tekte hiçbir canlıya kaybetmeyeceği söylenen Kaido'nun yonkoulara da kaybetmeyeceği bu cümleden anlaşılıyor. O halde Kaido için de yonkou üzeri bir güç dersek gücünün Roger ve Wb' ye en yakın olan kişi olduğunu söylebiliriz. Bu adam neredeyse bir Wb, bir Roger. Böyle düşününce Kaido'nun hemen yenilecek olması hiç mümkün gelmiyor. Tam son boss havası var adamda aslında. Ne olacak, nasıl olacak acaba bu iş :)

Roger ve Wb yonkouları aşmış adamlardı. Teke tekte hiçbir canlıya kaybetmeyeceği söylenen Kaido'nun yonkoulara da kaybetmeyeceği bu cümleden anlaşılıyor. O halde Kaido için de yonkou üzeri bir güç dersek gücünün Roger ve Wb' ye en yakın olan kişi olduğunu söylebiliriz. Bu adam neredeyse bir Wb, bir Roger. Böyle düşününce Kaido'nun hemen yenilecek olması hiç mümkün gelmiyor. Tam son boss havası var adamda aslında. Ne olacak, nasıl olacak acaba bu iş :)
Bencede.Bu arada Mihawk ın rayleigh in miçosu yani öğrencisi olduğu hakkında sağlam teoriler var.Shanks le ordan tanışıyorlar rekabetleri buna dayanıyormuş.Sizce

Mangaka fiziksel güç olarak değil de fikir ve inançların çarpışacağı bir son karşılaşmasına zemin hazırlıyor gibi, Teach'den mütevellit. D iradesi de denebilir buna, ışık - karanlık gibisinden. OP hikayesi için de en uygunu bu olur zaten lakin Teach fiziksel güç olarak zayıf bırakılmış bana göre de. Eğer teorilerdeki gibi bir meyve daha yiyecek olursa anca Kaido'ya yakın bir hale gelecektir. Ya da şu an ki meyvelerinde uyanış falan açması lazım, bayağı hakim olması lazım yoksa güç açısından son karşılaşma konumunu hak etmeyecek benim için.

Bencede.Bu arada Mihawk ın rayleigh in miçosu yani öğrencisi olduğu hakkında sağlam teoriler var.Shanks le ordan tanışıyorlar rekabetleri buna dayanıyormuş.Sizce
Mantıklı olduğu kadar sıkıntılı da benim için bu. Mihawk'ın öğrencisinin Zoro olduğu yerde, Mihawk'ın da bir ustasının olması bunun da Ray gibi birisinin çıkması şaşırtıcı olmaz. Lakin o zaman şu muallak kalıyor, Shanks Ray'in tayfasındaydı. Öğrencisi olacaksa Ray'in bunun Mihawk olmasındansa Shanks olması daha mantıklı.

Mangaka fiziksel güç olarak değil de fikir ve inançların çarpışacağı bir son karşılaşmasına zemin hazırlıyor gibi, Teach'den mütevellit. D iradesi de denebilir buna, ışık - karanlık gibisinden. OP hikayesi için de en uygunu bu olur zaten lakin Teach fiziksel güç olarak zayıf bırakılmış bana göre de. Eğer teorilerdeki gibi bir meyve daha yiyecek olursa anca Kaido'ya yakın bir hale gelecektir. Ya da şu an ki meyvelerinde uyanış falan açması lazım, bayağı hakim olması lazım yoksa güç açısından son karşılaşma konumunu hak etmeyecek benim için.
Teach konusunda hep dediğim birşey var. Beyazsakal'ın ölmeden evvel dediği gibi Teach kendine ve meyvelerine çok güveniyor. Ve benim için de bir eksisi, dövüşlerde dikkatini yoğunlaştıramayıp çok konuşması :) Bu unsurlar bir araya geldiğinde çok fazla açık veriyor Teach. Bu sebeple, Teach'in normalde şu an amirali tokatlaması lazım her türlü. Ama bir Akainu, bir Kizaru Teach'i duman edebilir gibime geliyor bu gevşekliği sebebiyle. Bu manada ben de senin gibi elde ettiği gücün hakkını veremeyecek gibi hissediyorum.

Öte yandan son dövüş Teach' le olursa mangakanın vereceği mesaj haki»meyve olacaktır. Çünkü Teach'in en az iki meyvesi olacak Luffy'nin ise sağlam hakisi. Ee kazanan da tabi ki haki, yani irade olacak. Teach bu güçten pek nasibini almayıp meyvelere ağırlık verdiği için kaybedecek. Bu sebeple serideki güç dengesine bakış açım da haki»meyvedir.

Teach konusunda hep dediğim birşey var. Beyazsakal'ın ölmeden evvel dediği gibi Teach kendine ve meyvelerine çok güveniyor. Ve benim için de bir eksisi, dövüşlerde dikkatini yoğunlaştıramayıp çok konuşması :) Bu unsurlar bir araya geldiğinde çok fazla açık veriyor Teach. Bu sebeple, Teach'in normalde şu an amirali tokatlaması lazım her türlü. Ama bir Akainu, bir Kizaru Teach'i duman edebilir gibime geliyor bu gevşekliği sebebiyle. Bu manada ben de senin gibi elde ettiği gücün hakkını veremeyecek gibi hissediyorum.

Öte yandan son dövüş Teach' le olursa mangakanın vereceği mesaj haki»meyve olacaktır. Çünkü Teach'in en az iki meyvesi olacak Luffy'nin ise sağlam hakisi. Ee kazanan da tabi ki haki, yani irade olacak. Teach bu güçten pek nasibini almayıp meyvelere ağırlık verdiği için kaybedecek. Bu sebeple serideki güç dengesine bakış açım da haki»meyvedir.
Katılıyorum. Teach'in kişiliğinde olan bu kendine fazla güvenmesi durumu, ona eksi getiriyor. Kendine güveni var ve adamın bakış açısına göre bütün olay şeytan meyvelerinde. Bu yüzden en güçlü şeytan meyvesini aramış yıllarca, başka şekilde kendini geliştirmektense. Ki en kolay yoldan güç sahibi edinme konusunda şeytan meyvelerine güvenmesinde haklı da. Lakin seri de dediğin gibi haki>meyve profili çiziliyor. İradenin ne kadar önem arz ettiğinin defalarca belirtildiği seride son karşılaşmanın da Teach olacağını hesaba katarsak haki>meyve olayı daha netlik kazanıyor. Şeytan meyvesinden gelen güç, kişinin kendi iradesi ve azmiyle elde ettiği güçten daha zayıf bir anlama sahip bana göre. Sonuçta işin kolayına kaçıyorsun.

Animede çok net resmedilmişti sarışın, bıyıklı bir adam olarak. Doflamingo'nun hükümetle konuştuğu başka sahne yok herhalde değil mi?

Ona bakma sen , Lucci yer altında Punk Hazard'ı izlerken karartı görünüyordu. Onu da götürdüler bıyıklı bir adam gösterdiler. Kafalarına göre görünmeyen tipleri çiziyorlar.

Onun Lucci olduğunu içtiği içki markasının bile aynı olmasıyla göstermişlerdi okuyucular.
http://www.onepiecelove.net/wp-content/uploads/2015/01/eeacabaae818.jpg

Nereden bileyim ben bu kadar olayı farklı perspektifle göremeyecek kadar kör olmuş antifanların olduğunu forumda? Böyle bir durum varsa eğer, tarafımı biçsinler ne yapayım. Lakin kalkıp günü geldiğinde Mihawk'la karşılaşan başka biri olur, ben Mihawk'ı değil karşısındakini savunurum. O zaman olayın benim için fanlık olmadığını algılarlar. Dengesiz mi derler o zamanda ne derlerse artık umrumda değil cidden.
Ne perspektifi herkes belli bir kısma takılı kalıyor genel olarak o kısımdan çıkamıyor tartışmalarda bakış açısı falan arama yani.Karakteri sevmeye başladıysan sorun olmaz senin için.Mihawk'ı diğerlerinden ayrı tutuyorsan bence kötü birşey değil fanı olmak sitenin adında bile var zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık