Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence bazı şeyleri çokta fazla irdelememek lazım. Roger döneminin zirvesiydi ki KK oldu.
O ölünce Wb zirve oldu.
Oda ölünce Kaidou zirve şimdilik.
Garp ise maximum 3. zirve kişidir serideki. Kaidou vs Garp aslında güzel bir tartışma konusu olabilir.

Mihawk ile Zoro arasında kocaman bir jenerasyon farkı var ama. Roger ile WB arasında 4-5 yaş fark var. Yani Zoro ve Mihawk gibi geçip geçmeme durumu olamaz.

Buggy'nin söylediği gayet açık. WB'yi övme kriterine bak anlarsın. Roger ile savaşıpta sağ çıkan kişi olarak bahsediyor. Ben böyle düşünmeye orjinaldeki çeviriyi gördükten sonra başladım zaten. Ayrıca Shanks ile konuşmalarındaki sözlerden sonra yara olayından bununla bağlantısı olduğu ortaya çıkıyor. Ama hiçbir zamanda tam olarak eşit olduklarını düşünmedim zaten.

İki Kral yazmışlarda ikisininde yaşadığı dönemde koltuğa oturan Kral olarak anılan kişi Roger. Roger öldükten sonra WB'nin çağı oluyor. Bir bakıma 2 tane Kral oluyor zaten. Ama ikisinin yaşadığı dönemde Roger farkını ortaya koymuş ve ona KK demişler. Bu ortada olan bir şey.

Buggy ve Shanks'in yaşları baya küçük tayfada olduğu sıralar herhalde 15li yaştalar. Öncesinde derinlenmesine bir bilgiye sahimidirler bilmiyorum.
Mevzu jenerasyon falan değil. Ben Roger önce dövmüştür sonra WB güçlenip yetişmiştir demiyorum. Bir savaşta yara almak karşındakinden güçsüz olduğun anlamına gelmez diyorum. O zaman sana şöyle örnek vereyim; Akainu Aokiji'den kalıcı hasar almadı mı? Peki dövüşü kim kazandı? Bak burada kazanan bile kalıcı yara almış, biz berabere biten dövüşte kalıcı yara almış olabilir diyoruz, mantıksız mı? :)

Roger korsanlar kralı. Yani tabi ki WB'nin önünde ama bu bireysel olarak WB'den güçlü olduğunu göstermez. Tabi ki korsanlar kralı olan kişinin, bir başkasından güçsüz olmaması gerekir. Ancak eşit olabilirler. WB'nin amacını boşuna öyle göstermedi Oda. Adamın hazineyle bile işi yok. Dünyanın en büyük hazinesini elinde tutan adam nasıl WB olabilir bu durumda? Şöyle düşün; iki kafes dövüşçüsü var, bir turnuva düzenleniyor, bunlardan birisi ilk maçta turnuvadan çekiliyor. Diğeri turnuvayı kazanıyor. Şimdi dünyanın en güçlü kafes dövüşçüsü bu turnuvayı kazanan kişi olur ama o turnuvadan çekilenden güçlü olduğunu iddia edebilir misin?

Mevzu jenerasyon falan değil. Ben Roger önce dövmüştür sonra WB güçlenip yetişmiştir demiyorum. Bir savaşta yara almak karşındakinden güçsüz olduğun anlamına gelmez diyorum. O zaman sana şöyle örnek vereyim; Akainu Aokiji'den kalıcı hasar almadı mı? Peki dövüşü kim kazandı? Bak burada kazanan bile kalıcı yara almış, biz berabere biten dövüşte kalıcı yara almış olabilir diyoruz, mantıksız mı? :)

Roger korsanlar kralı. Yani tabi ki WB'nin önünde ama bu bireysel olarak WB'den güçlü olduğunu göstermez. Tabi ki korsanlar kralı olan kişinin, bir başkasından güçsüz olmaması gerekir. Ancak eşit olabilirler. WB'nin amacını boşuna öyle göstermedi Oda. Adamın hazineyle bile işi yok. Dünyanın en büyük hazinesini elinde tutan adam nasıl WB olabilir bu durumda? Şöyle düşün; iki kafes dövüşçüsü var, bir turnuva düzenleniyor, bunlardan birisi ilk maçta turnuvadan çekiliyor. Diğeri turnuvayı kazanıyor. Şimdi dünyanın en güçlü kafes dövüşçüsü bu turnuvayı kazanan kişi olur ama o turnuvadan çekilenden güçlü olduğunu iddia edebilir misin?
Dostum Akainu Aokiji'den kalıcı hasar aldı ama Akainu Aokiji'den bildiğin bacak ve kol aldı. İstesede öldürebilirdi onu eski arkadaşı diye öldürmedi. Gerisi hikaye.

Yahu Aokiji'nin bacağı koptu kolu koptu diyorum. Sen Akainu'daki yanık izlerine takılıyorsun.:D Neyse hacı boşver ya gerek yok tartışmaya. Neyse ne.:D
Akainu kazanan taraf öyle değil mi ? peki yara almamış mı ? Kuzan'ı görünce, yarası sızlayamaz mı ?
Yara aldı sızladı o zaman o kaybetmiştir, böyle bi mantık yok...

Bu iyiymiş güldüm :D Herkes Booney'i Linlin'in kızı beklerken anası çıkacak. Tuttum bu olsun ya da Linlin cüce bir devdir de güzeldi. Birde denizkızı olması epey olası bence. Epey sallıyorlar bu konuda :p
İyiymiş bunlar hayal etmesi bile heyecan yaptırdı ama artık pek ihtimal kalmadı gibi. Cüce dev olayı mantıklı ama :)

Yahu Aokiji'nin bacağı koptu kolu koptu diyorum. Sen Akainu'daki yanık izlerine takılıyorsun.:D Neyse hacı boşver ya gerek yok tartışmaya. Neyse ne.:D
Sıkıntı ne biliyor musun ? Sen illa benim görüşüm diyorsun. Ve sona kendi görüşünün manga olduğunu diyorsun. Burada insanlar bir şey anlatıyor. ama yok illa öyle gösterin diyorsun gösteriyorlar. Yok orada öyle değil böyle diyorsun ve kendine göre eviriyorsun. Şunu demek çok mu zor bu benim düşüncem. Ben böyle yorumladım ileride aydınlanacaktır demek ne kadar zor olabilir. ama yok ben mangayım. Senin konuştuklarının özeti bu. Ve o sebeple mangayı yazıyorsun diyorum. Böyle manga yorumlamak olmaz.

Sıkıntı ne biliyor musun ? Sen illa benim görüşüm diyorsun. Ve sona kendi görüşünün manga olduğunu diyorsun. Burada insanlar bir şey anlatıyor. ama yok illa öyle gösterin diyorsun gösteriyorlar. Yok orada öyle değil böyle diyorsun ve kendine göre eviriyorsun. Şunu demek çok mu zor bu benim düşüncem. Ben böyle yorumladım ileride aydınlanacaktır demek ne kadar zor olabilir. ama yok ben mangayım. Senin konuştuklarının özeti bu. Ve o sebeple mangayı yazıyorsun diyorum. Böyle manga yorumlamak olmaz.
Manga'daki yazıyı atıp kendime göre yorumluyorum. Bunu da belirtirken illa her defasında bana göre mi diyeyim? Dayatma felan yaptığım yok. Zaten tartışasımda yok bu konuyu. Siz alıntılıyorsunuz diye cevap veriyorum. Hani cevapsız kalmasın diye. Size saygısızlık olmasın diye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık