Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Orada da Roger' dan bahsetmiyor ki. Benim oradan anladığım Karasakal. Shanks'ın yüzüne bakıp Roger'ın açtığı yaranın sızlaması bana çok tuhaf gelir açıkçası.

Ayrıca benim anlatmak istediğim şey bu. ama Korsanlar Kralı bu forumda en özgür kişi olarak değil en güçlü kişi olarak daha çok anılıyor.

EDİT: Orada ne zaman suratına baksam diyor. Shans'ın her suratına baktığında Roger ile olan yarası niye sızlasın. Buradaki sızlamanın manası da açık bence ya.
Dostum olayı devamında anlatıyor Shanks. Yani WB'nin yarayı Karasakal'ın yaptığından haberi yok. WB, Roger'ın açtığı yaradan bahsediyor. Zaten WB'nin karakterine baktığın zaman Karasakal'ın ihanetinden dolayı Shanks'a böyle şeyler söylemeyeceğini anlarsın.

Dostum olayı devamında anlatıyor Shanks. Yani WB'nin yarayı Karasakal'ın yaptığından haberi yok. WB, Roger'ın açtığı yaradan bahsediyor. Zaten WB'nin karakterine baktığın zaman Karasakal'ın ihanetinden dolayı Shanks'a böyle şeyler söylemeyeceğini anlarsın.
Yok zaten o muhabbet açılınca ingilizce çevirisine baktım orada net bir biçimde ben diyormuş. Ama viz media'da nasıl demiştir bilmem.

Artık olmaz öyle bir şey de, aslında gerçek BM Puding'miş tarzı bir ters köşe yapsaydı Oda çok beğenirdim :) şu an gördüğümüz BM 1 nolu tatlı komutanı olsaydı falan :)
Çok değişik fantezi :D

Kaido da on farklı şekilde görüldü oraya takılmamak lazım. :(
Kaido'yu sadece posterlerde gösterdi ama, Big Mom da ciddi troll durumu çıkabilir. Germa'yı trollemek için Puding'in yetenekleri kullanılmış olabilir. Oda bide Doflamingo'dan milleti trollemeye alışık şaşırtmaz yani.

İlk çizdiği şu

Tam gördüğümüz bu :(

Bu böyle de yorumlanabilir. Ama unuttuğun nokta Teach'in nasıl biri olduğu. Bu adam birilerini arkasından bıçaklayarak öldürebilecek her türlü pisliği yaptığı WB'ye son anda beni öldürmeye diye yalvaracak biri. Shanks'in nasıl bir garezle onu andığını yorumladığımızda Teach'in verdiğimiz diğer örnektekiler gibi yara açtığını söyleyemeyiz.Sorun o da değil.

Ayrıca Manga'da ki iki sahnede birbiriyle uyumlu. Buggy WB'den bahsederken Roger ile savaşıpta hayatta kalan tek kişi demiş. Sonrasında WB'ye Roger tarafından bırakılmış yaraların bahsi geçiyor.
Roger, Shiki ile kapıştığında Shanks ve Buggy tayfada mıydı?

Evet. Ama Shiki'ye ne olduklarından haberleri var mıdır bilemiyorum sonuçta tam olarak bir kapışma olmamış o gün büyük bir fırtına çıkmış ve Shiki'nin kafasına dümen girmesiyle olay herhalde bitmişti. Yani yanlış olmuyor Buggy'nin yorumu.
Bana çok zorluyorsun gibi geliyor. Aynı "her şey Roger'ın planı" teorisi gibi. :)

O manga kapağındaki "2 Kral" çiziminde de dikkat ettim WB'yi Roger zamanındaki haliyle çizmiş.

Yarasının sızlaması muhabbetini de şöyle düşün; Mihawk Zoro'da kalıcı bir yara bıraktı değil mi? İlerde Zoro Mihawk'ı geçecek ama o yara kalacak. Ve belki de sızlamaya devam edecek. Yani orada Oda'nın vermek istediği mesaj başka. Yine de sen bilirsin tabi.

Bana çok zorluyorsun gibi geliyor. Aynı "her şey Roger'ın planı" teorisi gibi. :)

O manga kapağındaki "2 Kral" çiziminde de dikkat ettim WB'yi Roger zamanındaki haliyle çizmiş.

Yarasının sızlaması muhabbetini de şöyle düşün; Mihawk Zoro'da kalıcı bir yara bıraktı değil mi? İlerde Zoro Mihawk'ı geçecek ama o yara kalacak. Ve belki de sızlamaya devam edecek. Yani orada Oda'nın vermek istediği mesaj başka. Yine de sen bilirsin tabi.
Bununla alaka kuramadım. Manga'da olanlar bunlar ve bunları izah ettim sana. Zorladığım kısım felan yok. Değilse aksini söyleyebiliyorsan onu söyle.

Oda'nın vermek istedği mesaj ne? Zamanında Mihawk Zoro'yu bu şekilde yarmış atmış işte. Aynısını da Roger WB'ye yapmış oluyor. Benim örneğimi pekiştirmekten başka ne anlama geliyor dostum?

Son düzenleme:
Bununla alaka kuramadım. Manga'da olanlar bunlar ve bunları izah ettim sana. Zorladığım kısım felan yok. Değilse aksini söyleyebiliyorsan onu söyle.

Oda'nın vermek istedği mesaj ne? Zamanında Mihawk Zoro'yu bu şekilde yarmış atmış işte. Aynısını da Roger WB'ye yapmış oluyor. Benim örneğimi pekiştirmekten başka ne anlama geliyor dostum?
Dostum Mihawk zamanında Zoro'yu yardı ama Zoro ilerde güç olarak Mihawk'ı geçecek diyorum. Yani yara almış olması Roger'dan güçsüz olduğunu göstermiyor. Bak burada sen yorum yapıyorsun. Kimse Roger WB'den güçlü dememiş ama sen demiş gibi davranıyorsun sonra da aksini söyle diyorsun. ''İki Kral'' yazmış diyorlar, dönemlerinde kral oldukları için diyorsun. Bak burada da yorum var. Ancak şöyle bir durum da var, orada WB genç. Yani Roger zamanındaki hali. O dönemde iki kral varmış yani. Buggy'nin sözü de ortada. Sen ona da kendi yorumunu ekledin. Buggy gördüğü kadarını söylüyor diye. Yani Buggy tayfaya katılmadan önce olanlar hakkında hiçbir şey bilmiyor mu?

Roger'ın WB'den güçlü olması ya da olmaması konusu çok ilgimi çekmiyor ama mangada verilen mesaj eşit oldukları yönünde, bence.

Dostum Mihawk zamanında Zoro'yu yardı ama Zoro ilerde güç olarak Mihawk'ı geçecek diyorum. Yani yara almış olması Roger'dan güçsüz olduğunu göstermiyor. Bak burada sen yorum yapıyorsun. Kimse Roger WB'den güçlü dememiş ama sen demiş gibi davranıyorsun sonra da aksini söyle diyorsun. ''İki Kral'' yazmış diyorlar, dönemlerinde kral oldukları için diyorsun. Bak burada da yorum var. Ancak şöyle bir durum da var, orada WB genç. Yani Roger zamanındaki hali. O dönemde iki kral varmış yani. Buggy'nin sözü de ortada. Sen ona da kendi yorumunu ekledin. Buggy gördüğü kadarını söylüyor diye. Yani Buggy tayfaya katılmadan önce olanlar hakkında hiçbir şey bilmiyor mu?

Roger'ın WB'den güçlü olması ya da olmaması konusu çok ilgimi çekmiyor ama mangada verilen mesaj eşit oldukları yönünde, bence.
Mihawk ile Zoro arasında kocaman bir jenerasyon farkı var ama. Roger ile WB arasında 4-5 yaş fark var. Yani Zoro ve Mihawk gibi geçip geçmeme durumu olamaz.

Buggy'nin söylediği gayet açık. WB'yi övme kriterine bak anlarsın. Roger ile savaşıpta sağ çıkan kişi olarak bahsediyor. Ben böyle düşünmeye orjinaldeki çeviriyi gördükten sonra başladım zaten. Ayrıca Shanks ile konuşmalarındaki sözlerden sonra yara olayından bununla bağlantısı olduğu ortaya çıkıyor. Ama hiçbir zamanda tam olarak eşit olduklarını düşünmedim zaten.

İki Kral yazmışlarda ikisininde yaşadığı dönemde koltuğa oturan Kral olarak anılan kişi Roger. Roger öldükten sonra WB'nin çağı oluyor. Bir bakıma 2 tane Kral oluyor zaten. Ama ikisinin yaşadığı dönemde Roger farkını ortaya koymuş ve ona KK demişler. Bu ortada olan bir şey.

Buggy ve Shanks'in yaşları baya küçük tayfada olduğu sıralar herhalde 15li yaştalar. Öncesinde derinlenmesine bir bilgiye sahimidirler bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık