Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu seride görünür yara alan kişilerin hepsinin yarası sızlıyor nedense. Luffy de Sakazuki'nin adını duyunca göğsündeki yarayı tutuyor. Sızladığı söylenen üç yara da görünür yerde. Shanks'in yerinde olsam benim de o yara kafama takılırdı. Sonuçta aynaya her baktığımda Teach'ı hatırlayacağım.
Bu böyle de yorumlanabilir. Ama unuttuğun nokta Teach'in nasıl biri olduğu. Bu adam birilerini arkasından bıçaklayarak öldürebilecek her türlü pisliği yaptığı WB'ye son anda beni öldürmeye diye yalvaracak biri. Shanks'in nasıl bir garezle onu andığını yorumladığımızda Teach'in verdiğimiz diğer örnektekiler gibi yara açtığını söyleyemeyiz.Sorun o da değil.

Ayrıca Manga'da ki iki sahnede birbiriyle uyumlu. Buggy WB'den bahsederken Roger ile savaşıpta hayatta kalan tek kişi demiş. Sonrasında WB'ye Roger tarafından bırakılmış yaraların bahsi geçiyor.

Ne zaman kabul etmedim ki? Lufy Garp'ın torunu k.k olacak neyi başaracak diyorum ya, dedesi zaten k.k dengiymiş diyorum.

Konu güç değil yahu.

Sen dediğimi kabul ediyor musun?
Adamın tek amacı var korsanları dövmek.Bunu yapmış zaten adını duyan destur çekiyor.Roger'ı kovalamış ama işin aslı belli değil.Ki garp diyor balına kk oldu ki filmde gördük shiki en tehlikeli meyveye sahip.Bir şekil alt ederdi roger'ı ama kafaya dümen giriyor :D Amma velakin roger-garp olayı için işin içine ''d'' mevzusu gire bilir.Sen seni öldürmeye yaklaşmış birisine çocuğunu emanet eder misin ? Bunlar birbirine saygılı insanlar.Aynı saygı wb-roger içinde var.Roger ölünce zaten amacı bitiyor.Salmış adam.Sonra zaten ana karakterin mevzusu başlıyor araya 3 amiral davası falan giriyor.Ha roger gibi hedef belirlemiş olsa kim kurtulurdu yumruklarından ? Amaçsız adam bırak çağa etki etmeyi sabah akşam kurabiye yemiş :D

Ben etkiden bahsediyorum. Roger ölüyor millet denize hucüm ediyor. Wb ölüyor korsanlar denizlere yine aynı şekilde. Mangada shichiler Roger idamında gösterilir. Wb denizlerin efendisi denir. Tahtın önünde duruyor derler. Mangada yonkou amiral gibi değil etkileri. Garp görev bıraktı ortada sıkıntı yok. Aokiji'den farksız etkisi. Gorsei falan Garp ismi büyük kayıp falan yalandan sağda solda bir şeyler konuşulsa iyi olurdu.

Ya ben anlatamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz. Etki diyorum güç demiyorum.
Bi denizcinin emekli olmasının ne gibi etkileri olabilir ki denizlere? Zaten Yeni Dünya'yı Yonkou yönetiyor.

Bu böyle de yorumlanabilir. Ama unuttuğun nokta Teach'in nasıl biri olduğu. Bu adam birilerini arkasından bıçaklayarak öldürebilecek her türlü pisliği yaptığı WB'ye son anda beni öldürmeye diye yalvaracak biri. Shanks'in nasıl bir garezle onu andığını yorumladığımızda Teach'in verdiğimiz diğer örnektekiler gibi yara açtığını söyleyemeyiz.Sorun o da değil.

Ayrıca Manga'da ki iki sahnede birbiriyle uyumlu. Buggy WB'den bahsederken Roger ile savaşıpta hayatta kalan tek kişi demiş. Sonrasında WB'ye Roger tarafından bırakılmış yaraların bahsi geçiyor.
Yalnız adam özellikle dikkatsizliğimden değildi diyor. Yani bayağı adil bir dövüş olmuş olabilir. Muhtemelen de ikisi de tayfa üyesi olduğu zamanlardan kalmam bir şeydir.

Ne zaman kabul etmedim ki? Lufy Garp'ın torunu k.k olacak neyi başaracak diyorum ya, dedesi zaten k.k dengiymiş diyorum.

Konu güç değil yahu.
Tamam o zaman. Ağırlık dediğin şeye kendimce iki cevabım var. Tatmin olur musun bilmiyorum.

1- bu seri korsanları anlatan bir seri. Korsanlar kralı ile Denizcilerin kahramanı(kralının) aynı etkiye sahip olması mümkün değil. Aynı şekilde Wb'de kral diye Roger ile manga kapağında çizildi. Etki olarak zaten aynı şey beklenemez. Ama Garp'ın da baya etkisi olduğunu kabul etmek lazım.

2- diyorsun ya Garp denizcileri bıraktı ortada sıkıntı yok. Sıkıntı olmamasının nedeni, yeri iyi kötü doldurulabilir. Çünkü bağlı olduğu yer seride ki en büyük organizasyon dünya hükümeti. Dünya hükümeti de Garp'a bağımlı olacak değil ya. Ama Wb için aynı şey söylenemez. Onca yıl denizlerde terör estirmiş adamın yokluğu tabii ki daha şiddetli hissedilir.

Yalnız adam özellikle dikkatsizliğimden değildi diyor. Yani bayağı adil bir dövüş olmuş olabilir. Muhtemelen de ikisi de tayfa üyesi olduğu zamanlardan kalmam bir şeydir.
Olabilir ama diğer ihtimalde benim açımdan ağır basıyor. Teach'in yaptıklarını bilmesekte öyle bir laf geçse dediğine daha çok ağırlık verirdim.

Garp niye yaşıyor biri anlatabilir mi bana? Şu an en büyük sorum ve cevaplayan yok...

Garp niye yaşıyor biri anlatabilir mi bana? Şu an en büyük sorum ve cevaplayan yok...
Buggy'nin belkide savaşlarına tanık olduğu isim olmayabilir Garp. Yalnız o çeviri onaylanmış bir çeviri benim bildiğim. O yüzden bu yorumu yapmak sana düşüyor. Onun doğruluğunu sorgulamıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık