Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk iki paragrafın için şunu söyleyeyim. Dediğin gibi olsa bu sadece Zoro'nun fiziksel olarak daha sağlam olduğunu gösterir, daha güçlü olduğunu değil. Lakin o şekilde düşünmüyorum ben. Bir de o attığın video filler lae. :D Fuji'nin mor kaplan mı ne öyle bir saldırısı vardı mangada. Ondan bahsediyorum ben.

Yine animeye bakarsak Fuji şehrin öbür tarafına gidecekti neredeyse. Mangada öyle bir olay yok ama. Sen Sabo bir adım attırabilmiş mi diyorsun ama mangada Fuji'yo yaraladığı söyleniyor. Nasıl olursa olsun bir şeyler yapmış adam.

Bir de Kovacs'a söylediğin olaya müdahil olayım. :/ Luffy h.hakide daha kötü olsaydı neden Zoro kaptan değiştirmek istesin ki? Senin söyleminle b.hakide Luffy'den zaten daha iyi. Peki b.hakide daha iyi olması neden problem olmuyor da h.hakide Luffy'den geri olması Zoro için problem oluyor? Hem de sırf amele bayıltmaya yarayan bir güç iken bu.

Zoro efendi taş gibi kılıcıyla millete zarar vermeye çalışırken Luffy lastik koluyla yapıyor aynı işi. Bu adamın hakiye ihtiyacı daha fazla. İyi ki kendinden alt seviyede olan Pica kılıcına çentik atamadı ha. :artiz:
Neyse uzun lafın kısası Sabo'dan bi' cacık olmaz :D

Ee şimdi fiziksel güçte Zoro, dayanıklılıkta Zoro, b. hakide Zoro.. Adam demiştir bari kral hakide benden iyi olsun yoksa daha fazla dayanamicimmmm :D

Zoro'nun b. hakisi taşıyor abi ya. Daha ne olsun ? Petrol gibi akıtıyor adam :D

Ekleme: Valla bu işler öyle olmuyor hacı. Kral hakisinin iyi olup diğer türlerde de iyi olması düşüncesi forumun tabularından biri sadece. Böyle bir şey mangada geçmiyor. Gördüğümüz onca rezalet dövüşten sonra kimse tutup da Luffy'nin iradesi daha yüksek, buna bağlı olarak hakisi de daha yüksek demesin. Ben KK olacam deyip lay lay lom yaşayıp gitmek değil, bunun için uğraşmaktır irade. O da Zori'de var işte :a: Luffy'ye asıl abilik yapan kişi Zoro. Korsancılık oynamasına izin veriyor ama sağa sola yalpaladı mı da azarı basıp kendine getiriyor :)

@Kovacs

Sadece Zoro'da da kral haki olduğunu belirtmek için yazmıştım.

Son düzenleme:
En iyi dayak yiyen savaş lordu mu? :D :D :D :D,@Daredewill görmesin.Luffy olunca olay,magma delmez,ipler zarar vermez,kılıçlar kesmez vs vs.Yoksa Dof Lawın kolunu ne güzel aldı görmedin mi?
Lawda var sıkıntı. Yoksa Gatzı delip öldüremeyen ipler Lawu kaç kez deldi. Biraz Luffyden ders alması lazım Lawuğun. :)
Bütün sırlarını açıklayacağım, iyi oku :D

İşin şakası bir yana, Wano kılıç ve kılıç ustaları adına bir çok şey öğrenebileceğimiz yer. Aynı zamanda kendine kılıç ustasıyım diyen her Op evladı için Nirvana. Wano'da Mihawk'ın adı çok az anılsa, hatta hiç anılmasa bile biz bu adadaki kılıç ustalarının seviyesinden yola çıkarak Mihawk için tahminlerde bulunabiliriz misal. Şöyle bir konum vardı. Bilmem okudun mu ?

Bu konunun içeriğinde işlenen konulara açıklık getirebilecek bilgilere burada ulaşabilir ve yine konunun içeriğindeki güçlere sahip olan kişiler hakkında yorum yapabiliriz. Kısacası bu zamana kadar kılıç ve kılıç ustaları hakkında bildiğimiz bilgi kırıntıları burada birleşip karnımızı doyuracak bir ekmek haline gelebilir ve bu ekmekten bize çok ekmek çıkar karşiim :)
Peki ya bu üst düzey kılıç ustaları hep meyve sahibiyse ya da güçten ziyade Kinemon gibi ateş kesme, su kesme falansa olayları ne olacak? Bazı arkadaşların düşündüğü gibi bu ünvanı Mihawka kazandıran WG olduğu ortaya çıkarsa ya da Mihawk oradaki hiç kimseyle karşılaşmamış ama halk onu öyle tanımlamışsa veya oradakilerin en güçlüleri en fazla Zoro haydi biraz ötele Lawun yenebileceği adamlarsa ne yapacağız? Lawun veya Zoronun yenebildiği bi adamın amiral ayarı olamayacağı zaten açık, o zaman yine Mihawka biçtiğiniz değer sadece ya tutarsadan ibaret olmaya devam edecek ki zaten dengi Vista olan bi adamdan çok şey beklemeyin. :) Bir Vista fanı olan @Kovacs da demişti, kendi halinde yaşıyor işte adam ne istiyorsunuz garibim savaş lordundan? :gamyon:
Cracker dövüşü çok güzel başladı kapanışta sıçtı.Dof'ta güzel başladı onda da aynı şekilde sonlarında batırdı.Oda zaman atlaması sonrası dövüşlerin sonlarını iyi ayarlayamıyor okuyucuyu tatmin edemiyor gibi.
Öncesinde g4 işlemeyen hayvanla ilgili muhabbet yeterliydi ama Cracker dövüşü de gösterdi ki Luffy hakkaten de kendi başının çaresine bakarmış. Hakisi ve saldırı gücü daha yüksek olan bi adamla dövüşüken g4 açmasına rağmen 11 saat sonra da ayaktaydı. G4 bitince kendini bi şekilde koruyabilmiş veya saldırılardan kaçabilmiş.
Luffy'yi taşımaları biraz gereksiz heyecan olmuş. Hani duygu katayım derken sıkıntı olan bi resim çıkmış.
Oda ile ilgili şunu farkettim çizdiği yere kadar değil de çizeceklerini de çok kafaya takıp ona göre ilerletiyor dövüşleri. O an saçma gelen ileride bi anlam kazanıyor ama bazen bu çaba arada kopukluklara sebep oluyor. Falanca yerde niye kullanmadı deniliyor veya bi kere bi şey kullanıldı mı Luffy öbür dövüşünde normal hareketlerini kulanamıyor insanlara yavan gelmeye başlıyor. Şimdi Luffy g2-g3 ağırlıklı bi dövüş çıkarsa birine karşı ve g4ü bitirici olarak tutsa bu adam mutlaka Dof ve Crackerdan aşağı görülecek. Direk g4de girse bu sefer süresiydi yeni tekniğiydi vs olmadan okuyanlar onun öncekinden güçlü olduğunu anlayamayacaklar. E bu canına yandığımın g4ü kaç tane form ve teknik içerecek bu gidişle ve ne kadar artacak süresi? İmba bi güç diye görüyoruz, e bu adam g4te un ufak ederken teknik kullanmazken veya g2-g3 ne halt yemeye etkisiz duruyor? Sonuçta bu adamın içinde o güç var. İnletmezse de hissettirmesi lazım.
Onca detayla uğraşırken işin dövüş yönüne az zamanı kalıyor ellam. :bilmem:

Mihawk

Peki ya bu üst düzey kılıç ustaları hep meyve sahibiyse ya da güçten ziyade Kinemon gibi ateş kesme, su kesme falansa olayları ne olacak? Bazı arkadaşların düşündüğü gibi bu ünvanı Mihawka kazandıran WG olduğu ortaya çıkarsa ya da Mihawk oradaki hiç kimseyle karşılaşmamış ama halk onu öyle tanımlamışsa veya oradakilerin en güçlüleri en fazla Zoro haydi biraz ötele Lawun yenebileceği adamlarsa ne yapacağız? Lawun veya Zoronun yenebildiği bi adamın amiral ayarı olamayacağı zaten açık, o zaman yine Mihawka biçtiğiniz değer sadece ya tutarsadan ibaret olmaya devam edecek ki zaten dengi Vista olan bi adamdan çok şey beklemeyin. :) Bir Vista fanı olan @Kovacs da demişti, kendi halinde yaşıyor işte adam ne istiyorsunuz garibim savaş lordundan? :gamyon:
Yalnız ünvanı WG vermedi.

Luffy'yi taşımaları biraz gereksiz heyecan olmuş. Hani duygu katayım derken sıkıntı olan bi resim çıkmış.
Uzun yazdığını görünce okuyayım dedim :D Mışlar mişler havada uçuşurken şurada beni benden aldın :hhh: Allah bundan sonra gelecek vsler için kolaylık versin sana...
Bu arada Luffy ne gevşek adammış, kendi kaçabilirken onca önemsiz ikincil karekterlerin ölmesine sebep olmuş :artiz: İğrendim:mad:

Luffy ölümüne dövüşmeden Zoro'yu çizemez bile. :a:
Ölümüne olursa Zoro elinde kalır bizimki de vicdan azabı çeker.
İki üç sille çeker oturtur yerine Zoro da kusura bakma kaptan bi anlık atarlandım der o kadar. Tayfada Luffy'ye rakip olabilecek kimse yok.
Uzun yazdığını görünce okuyayım dedim :D Mışlar mişler havada uçuşurken şurada beni benden aldın :hhh: Allah bundan sonra gelecek vsler için kolaylık versin sana...
Bu arada Luffy ne gevşek adammış, kendi kaçabilirken onca önemsiz ikincil karekterlerin ölmesine sebep olmuş :artiz: İğrendim:mad:
Onlar Luffy için değil Dof halka zarar vermesin diye öldü. Püh sana. :(

Öyle deme ama Rosa da kimse ölmedi diye söyleyenler vardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık