Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
başka dövşü yokki :D Hody G4 ile tek yiyecek adam dı bosstan saymıyorum onu.2y öncesinde yine biraz kabulleniyorduk güçsüz ama yenmesi gerek falan diye.2y sonrası ise sıvıyor hissi bırakıyor.
Cracker dövüşü çok güzel başladı kapanışta sıçtı.Dof'ta güzel başladı onda da aynı şekilde sonlarında batırdı.Oda zaman atlaması sonrası dövüşlerin sonlarını iyi ayarlayamıyor okuyucuyu tatmin edemiyor gibi.

Mihawk

Bahsedilen o sahnede Zoro'nun ''bu kadarını yapamasaydı başka kaptan aramak zorunda kalırdık'' sözü Luffy'nin Zoro'dan daha iyi kral haki kullanabilmesine bir gönderme de olabilir ama arkadaşlar bu kısmı hep es geçip işine gelen ihtimali göz önüne alıyorlar. Sen iki ihtimali de göz önünde bulundur bence. Çok şaabma ;)
Çok şaabma?

Ben zaten "daha iyi" kısmındayım. Sen orayı hiç karıştırma bence.

Cracker dövüşü çok güzel başladı kapanışta sıçtı.Dof'ta güzel başladı onda da aynı şekilde sonlarında batırdı.Oda zaman atlaması sonrası dövüşlerin sonlarını iyi ayarlayamalar okuyucu tatmin edemiyor gibi.
Doff dövüşü de aslında sıkıntılı başladı.Hele birbirlerine yumruk tekme attıkları sayfaları okuyunca bu ne la dedim.Sonradan biraz geniş çerçeveye açıldı ama toparlayamadı ondan sonra.G4 çok çok büyük geldi seriye bence.Hem gücünü göstermek istiyordu hem de Doff u öyle kolay harcatmak istemedi.Law 3 dakikada poşet misali kenara atan adamı öyle kolay indirtmedi.Bu da sıvama gibi bişey oluyor işte.

@Raiden

aynı düşünüyoruz işte nerdeyse.Mesajı yazarken atmışın mesajı :)

Mihawk

Anlamama yardımcı olduğun için teşekkür ederim :)
Tayfadaki diğer üyeler de defalarca kez Luffy'nin hayatını kurtarmışlardır. Demek ki Luffy'den güçlü olmasalar kurtaramazladı. Usopp'un Sugar'ı indirmesi gibi :)

Ciddi mod on:
Verdiğin örnekler onların Luffy güçlü diye tayfaya katıldığını göstermez, Luffy'nin güçlü olduğunu gösterir. Ben bu adamların niyetlerinden bahsediyorum. Güç aşığı insanlar olsalardı daha güçlü korsan tayfalarına katılırlardı. Zoro Luffy'nin teklifini kabul ettiğinde Luffy ne kadar güçlüydü? Tayfası yoktu. Gemisi yoktu. Bilmem anlatabiliyor muyum. Her şeye güç odaklı bakan burdaki üyeler. One Piece karakterleri böyle bakmıyor neyse ki :) Ben Zoro'yu Luffy'e olan sadakatinden dolayı seviyorum zaten güçlü diye değil. Sevdiğim karakterin güçlü olması da hoşuma gider tabi o ayrı.

Zoro G4'e eşdeğer bir güç çıkarabilir zorlandığı bir dövüşte. Şu an sınırını bilmiyoruz. Gördüklerimize göre Luffy daha güçlü, bunu da kabul ediyorum zaten. Ama Zoro'yla ilgili beklentiye girmek neden yanlış anlamıyorum. Bunu çizen de bir insan evladı değil mi :) Yarın bir gün bu şekilde çizebilir. Çizmezse de beklentimi karşılamamış olur, bu kadar. Her şeyin kırmızı çizgi ile ayrıldığı bir şey değil bu sonuçta. Sen de Mihawk fanısın galiba yok mu Mihawk'tan beklentilerin.

Şu da olabilir. Zoro G4 seviyesi bir güç gösterdiğinde Luffy daha da üst düzey bir güç çıkarabilir. Bu da hayal kırıklığı olmaz benim için Luffy de ikinci favori karakterim :) Ben keyif almaya devam ederim. Shounen serisi okuyoruz. Ana karakterin her konuda en en en olması sıradışı olmaz :) Naruto'da ana karaktere denk birisi vardı gerçi :)
Zaten öyle ve de hep öyle olacak.

Mihawk'ın öleceği belli zaten.

Zoro bile Luffy'i benden daha güçlü diyor. Sen beklenti içine girmemim nesi yanlış diyorsun.

Eğer Oda insanevladı olduğu için seri sonunu "rüyadan uyanan luffy okula gitti." diye bitirirse bunu da makul görürsün.

@Densetsu no Samurai
Bir ekleme daha. Dediğin gibi o sahneden sadece h.hakide Luffy'nin üstün olduğunun anlaşılması bile benim dediğimi doğrular. H.hakiyi kullnmayı öğrendikten sonra iş kişinin kendisine, ruh ve iradesine kalıyor. Zoro h.hakiyi kullanmayı biliyorsa işin gerisi kendisinde demektir. Dolayısıyla h.hakide Luffy daha iyiyse ruh ve irade yönünden Zoro'dan daha üstün demektir. H.hakinin Rayleigh tarafından tanıtıldığı bölümlerden olsun, Chinjao'nun arenada h.hakiden bahsettiği bölümler olsun her şeyiyle h.hakinin ne olduğu söyleniyor zaten.

Zoro'nun o sözleri senin düşündüğünden farklı ama senin düşündüğün gibi olsa da fark etmez. Zoro gene aradaki farkı betimlemiş oluyor sadece. :cool:

Gats'ın sırtında kaçırma olayı,gladyatörlerin zaman kazanması bana saçma geldi açıkçası.Luffy'nin bu derece aciz kalması sarmadı beni.
Ha orası işin beklenti boyutu. Hayal kırıklığı ayrı sıvama olması ayrı. Yenilme şeklinde mantıksız hiçbir şey yoktu. Art arda D. olan iki nova ile kapıştı ve sonunda nefesi yetmeyip düştü. Mangaka Dof'a kıyamadı yani. Çok güçlü tasarlamış ve ona göre çizmiş sayfaları.

Mihawk

@Densetsu no Samurai
Bir ekleme daha. Dediğin gibi o sahneden sadece h.hakide Luffy'nin üstün olduğunun anlaşılması bile benim dediğimi doğrular. H.hakiyi kullnmayı öğrendikten sonra iş kişinin kendisine, ruh ve iradesine kalıyor. Zoro h.hakiyi kullanmayı biliyorsa işin gerisi kendisinde demektir. Dolayısıyla h.hakide Luffy daha iyiyse ruh ve irade yönünden Zoro'dan daha üstün demektir. H.hakinin Rayleigh tarafından tanıtıldığı bölümlerden olsun, Chinjao'nun arenada h.hakiden bahsettiği bölümler olsun her şeyiyle h.hakinin ne olduğu söyleniyor zaten.

Zoro'nun o sözleri senin düşündüğünden farklı ama senin düşündüğün gibi olsa da fark etmez. Zoro gene aradaki farkı betimlemiş oluyor sadece. :cool:
Zoro bile kabul etmiş. Eşit olsalar adam tayfadan ayrılacak. Çünkü kendisine eşit ya da güçsüz birisinin kaptanlık yapmasına göz yummayan birisi. Bak mesela, Croco Zoro'yu adamı yapmaya gönderiyor. Zoro da onları kesiyor çünkü Zoro'dan güçsüz kişiler. Kaptanınız olursam gelirim diye de belirtiyor önceden.

Onepiece 3.GÖZ

karakterli filan savaş olmazda şunu diyebilirimki mankaga çok fazla beyazsakal korsanlarının kanadı kolu ile oynadı.
2. bölüm komutanı Ace yok
4. bölüm komutanı thatch yok
çekirdek üyen Karasakal yok

yani asıl Kadro 6 isimden oluşuyor;
Marco, Ace, Jozu, Thatch, Vista ve Karasakal,
Sonra bu 6 ismin 3 oyun dışı
ve de üstüne hasta bir Kaptan.

Mangaka zaten oraya hangi niyetle geldiği belli. :/

@Alpamis
Amiral tayfayı alamasa da Luffy alır. :/

Ben hala hangi mantıkla Fujinin; Dofu lawı Luffy Zoruyu Sanjiyi ve nice isimleri almaya tek başına geldi merak ediyorum. Açık şekilde kurgusunu belli etmiş mangaka biz fark edememişiz
Eksik komutanlar konusunda demiyorum.Marine savaş alanında karakter yok gibi savaştı kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım der gibi savaşmadımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık