Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dof tüm adaya karşı çıktı, birkaçı ile dövüştü. Adanın çok büyük bir çoğunluğu Dof'u durdurmaya çalıştı (dolaylı yoldan.) birkaçı ise doğrudan durdurmaya çalıştı. Bu kadar.
Bak bu doğru bir yaklaşım olmuş.Ancak birkaçı denemez tabii.Luffye ulaşmasın diye önüne çıkmayan kalmadı siz çöp diye beğenmeseniz de.Birkaçı denecekse eğer beyazsakal da birkaç tane çöp ile dövüştü marinefordda.

Şu da var luffy başaramamış olsa el mahkum bütün ada vs Doflamingo dövüşü olacaktı.Kafesi durduramıyorlar çünkü.Uyanmış meyveyle de epey dövüşürdü.Bu adam daha ne yapsın karşısına almadığı kimse kalmadı.Ne kadar güçlü,korkusuz ve kendine güvenen biri olduğunu anlatmak için mangaka ne yapsın başka.

Dof'u bırak sağlam bir adam tüm adaya karşı kaybederdi, Fuji, Sabo ve bir sürü adam var, onlarla Dofy savaştı demiyorum yani. Tüm ada bir kalıp, Wb'nin, Mf'de 1 vs all yapması gibi.:D
Çok haklısın, aynen öyle.

Bak bu doğru bir yaklaşım olmuş.Ancak birkaçı denemez tabii.Luffye ulaşmasın diye önüne çıkmayan kalmadı siz çöp diye beğenmeseniz de.Birkaçı denecekse eğer beyazsakal da birkaç tane çöp ile dövüştü marinefordda.
Kimleri katabilirsin sen "çöp" olarak, aynı kişileri mi düşündük merak ettim. Söyle de ondan sonra yazayım.

Hayır. Dofly'nin meyvesi ve Moria'nın meyvesi farklı sayılabilecek meyveler. Dofly klon yaratıp biriyle savaşırsa gayet de kişiyle savaşmış olur. Ama kuş kafesi öyle değil. Anlatmak istediğim bu. O yüzden tüm adaya karşı çıksa dahi, tüm adayla savaşmış olmuyor.
Aradaki fark ne ?

Hayır. Dofly'nin meyvesi ve Moria'nın meyvesi farklı sayılabilecek meyveler. Dofly klon yaratıp biriyle savaşırsa gayet de kişiyle savaşmış olur. Ama kuş kafesi öyle değil. Anlatmak istediğim bu. O yüzden tüm adaya karşı çıksa dahi, tüm adayla savaşmış olmuyor.
Meyve gücü bağımsız düşünülemez diyorum nasıl savaşmış olmuyor.Yarın öbür gün Teach meyveyi geliştirmiş olsa ve bütün adayı karanlıkla kuşatsa önceden yaptığı gibi ada boyunca herkes bataklığa gömülür gibi çekilecek olsa Teach ile savaşmadılar mı diyeceğiz ? Neyle savaşıyorlar bu adamlar o zaman.

Şu da var luffy başaramamış olsa el mahkum bütün ada vs Doflamingo dövüşü olacaktı.Kafesi durduramıyorlar çünkü.Uyanmış meyveyle de epey dövüşürdü.Bu adam daha ne yapsın karşısına almadığı kimse kalmadı.Ne kadar güçlü,korkusuz ve kendine güvenen biri olduğunu anlatmak için mangaka ne yapsın başka.
Tersini savunuyorum diye Dof güçsüz korkak dediğim anlaşılmıyordur umarım. Ama Dof için de bütün ada ile dövüştü demek abartı değil bildiğin yanlış olur.

Hadi Law'ın meyvesini biliyoruz kullanıcıyı harcıyor. Hadi Luffy'nin meyvesini biliyoruz aşırı kullanımla bedeni yoruyor. Fakat Doflamingo hoşaf oluyorken bile teknik tıkır tıkır çalışıyor. Ne bir suraksama(dış müdahaleler haricinde) ne bir aksama yok. Ne de kullanıcıyı yorduğuna dair bi bulgu yok. Bi de ben bu tekniğin uyanış olduğunu düşünüyorum daha da çok güç götürmeli ekstradan ama hiçbir belirti yok la. Ha tabi ki belirti olması şart değil ama hiç mi olmaz lan :D
Enerji ve hakisinden % 50'sini, (atıyorum) kuş kafesi yaptığında direkt götürmüştür, teknik bağımsız çalışıyordur.

Tersini savunuyorum diye Dof güçsüz korkak dediğim anlaşılmıyordur umarım. Ama Dof için de bütün ada ile dövüştü demek abartı değil bildiğin yanlış olur.
Bu adamın kafesinin içine girdiysen ve bunu deneyip durduramıyorsan onla dövüşüyorsun demektir.Aksi takdirde öleceksin.Avcunun içine girmişsin.Meyve gücüyle dövüşüyorsun ölmemek için.O da kişiden ayrı düşünülemez.Meyve güçleri kişinin kullanımına bağlı olarak güçleri değişen şeyler.Kafesi boşverip Dofun bilincini kapatmaya uğraşabilirlerdi ama bu sadece farklı bir savaş yöntemi olurdu sadece. :) Yöntem değişirdi yalnızca yoksa yine aynı adamı durdurmaya uğraşıyorsun.

Enerji ve hakisinden % 50'sini, (atıyorum) kuş kafesi yaptığında direkt götürmüştür, teknik bağımsız çalışıyordur.
Hiç görülmemiş bi durum la bu. Nasıl bu kadar basit kabullenebiliyorsun :S Bence kuş kafesi bir uyanış tekniği, Doflamingo'yu merkrz almasından da az çok göz kırpıyor. Öyle abartı bir güç harcamıyor yoksa aynı anda şehrin bi kısmını tellere dönüştürüp, kontrol edip bi de yandan kuş kafesini açık bırakamazdı.

Aradaki fark ne ?
Kuş kafesi dediğimiz teknik zaten yeterince kafa karıştırıcı, meyve uyanışı evet ama tam olarak nasıl gerçekleşiyor bunu bilmiyoruz mesela. Dofly o tekniği kullandığı zaman tüm adaya gücünü uygulamış oldu bir nevi. Ama bu adamlar Dof ile savaşmadılar ki. Dof'un yaratmış olduğu bir şeyle savaştılar. Şimdi klon? diyeceksin muhtemelen. Klon gayet de Dof'un yerini tuttuğundan ve fiziksel manada bir savaştan söz edebildiğimizden dolayı ona savaşmak denir bence. Ama kuş kafesi saçma oluyor gerçekten. Mantıklı düşününce gerçekten de saçma oluyor pek anlatamasam da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık