Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Bu kadar iyi bir yaşantıdan sonra 1 yılda 15 kilo almayı nasıl başardım be usta?
Çünkü vücut o tempoya alışıyor. Çok yakan bi arabadan farkın kalmıyor. Zaten tatlılara (özellikle çikolatalı) düşkünlüğüm var. (yazarken profiterol hayal ettim, olsa da yesek)
Pandemiden dolayı salonlar uzun bir süre kapalı kaldığından dolayı vücut yemeye devam etti ama eritecek kadar enerji sarfedemedim.

Tüm gençlerimizi, tüm 3 aylıkçıları(abi yaza kadar senin gibi olur muyumcular?) umarım sağlık için spor yaparlar.

İnsan zinde oluyor. Öğretmenim sabahtan akşama kadar ayaktayım, ardından birde özel derslere gidince perişan halde çıkıyoruz. Ama spora düzenli gidince hem sabah kalkarken hem gün içinde mükemmel bir enerjiye sahip oluyorum ekstradan üşümüyorum yaz kış hep t shirt giyiyorum(aman hoca kasları göstermek için olmasın haa demeyin metabolizma çalışınca insan üşümüyor)
Üç aylıkçılar zaten salonda en nefret ettiğim tayfa.Heriflerin spor geçmişi olsa ve formlari bir nebze iyi olsa anlayacağım ama davul gibi göbek ile gelip abi üç ayda plaj vücudu yapabilir miyim demeleri sinir ediyor.Aslında bu dangalaklara sokacaksın ilaç kürüne hem onların istediği olacak hem sen para kazanacaksın.

Üç aylıkçılar zaten salonda en nefret ettiğim tayfa.Heriflerin spor geçmişi olsa ve formlari bir nebze iyi olsa anlayacağım ama davul gibi göbek ile gelip abi üç ayda plaj vücudu yapabilir miyim demeleri sinir ediyor.Aslında bu dangalaklara sokacaksın ilaç kürüne hem onların istediği olacak hem sen para kazanacaksın.

Genelde spor salonundan kazanç sağlayan çalışanlar hep bu tarz işlere girişiyorlar. Satmadıkları ürün yok. Boxerdan tut eldivene parmaklığa.

Allah'a çok şükür bu zamana kadar bu kişilerden hep uzak durdum. İstanbul Avcılarda ilk başladığım salonun sahibi avrupa, balkan, türkiye şampiyonluğu olan birisiydi.

Hemen yağ oranın çok iyi bak şöyle şöyle takviyeler al iyice vücudu patlatalım demeye başladı.

Bu kişileri aslında insanın sağlığını bozduğu için içeriye attırmak gerekli ?

Çünkü vücut o tempoya alışıyor. Çok yakan bi arabadan farkın kalmıyor. Zaten tatlılara (özellikle çikolatalı) düşkünlüğüm var. (yazarken profiterol hayal ettim, olsa da yesek)
Pandemiden dolayı salonlar uzun bir süre kapalı kaldığından dolayı vücut yemeye devam etti ama eritecek kadar enerji sarfedemedim.
İyi de spor yapmadığın için bedenin ihtiyaç duyduğu enerji de azalıyor, spor yaparkenki halinden daha az iştahlı olman gerekir. Tamam pandemide hepimiz şiştik ama düzenli ve uzun zamanlı spor yapmış birinin sırf pandemiden dolayı 15 kilo alması garip geldi. Tabi almışsan almışsındır ona bir şey demiyorum da bu anlattığın şey bana ürkütücü geldi. Düzenli spor yapsam ve bıraksam 1 yılda ben de bu kadr kilo alır mıyım diye korkmadım değil.

Evin bir odası tamamen bana ait. İp atlıyor, mekik çekiyor, z bar ve toplamda 50kg plakalar ile ara ara çalışıyorum. Dumbell ile yine küçük kas gruplarını çalıştırıyorum.

Salonda da ağır antrenman yapmazdım. Mesela dumbell curl yaptığımda dahi 10kg üstüne çıkmıyorum. Hareketleri nizami ve yavaş yapıp kaslara yük bindirdiğimden verimli bir antrenman oluyordu.

Genelde gençler hep "abi kafam kadar kolun var neden 15-20kg kaldırmıyorsun" diyorlardı.

Kası çalıştırabildikten sonra ister 5kg ister 20 kg amacınız formu korumak mı daha mı genişlemek büyümek mi derdim.

Güçten pek kaybım yoktur heralde. Tek özlediğim geniş bir salonda yine rahat rahat antrenman ?
Baya bilinçli sporcusun sanırım, hayalimsin reis. Tebrikler vallahi, yolun açık olsun.

Genelde spor salonundan kazanç sağlayan çalışanlar hep bu tarz işlere girişiyorlar. Satmadıkları ürün yok. Boxerdan tut eldivene parmaklığa.

Allah'a çok şükür bu zamana kadar bu kişilerden hep uzak durdum. İstanbul Avcılarda ilk başladığım salonun sahibi avrupa, balkan, türkiye şampiyonluğu olan birisiydi.

Hemen yağ oranın çok iyi bak şöyle şöyle takviyeler al iyice vücudu patlatalım demeye başladı.

Bu kişileri aslında insanın sağlığını bozduğu için içeriye attırmak gerekli ?
Bahsettiğin kişi Türker Fırat mı ? Zamanında bir arkadaşım salonuna gidiyordu.Sanırım Avcılar taraflarındaydı.

Baya bilinçli sporcusun sanırım, hayalimsin reis. Tebrikler vallahi, yolun açık olsun.
İster istemez küçük yaşta başlayınca alışıyorsun.

99 depreminden sonra biraz korkar olduk. 9 yaşındayım. Yeni okula yazıldım. 4.sınıftayım. pazartesi cuma ve c.tesi basketbol, salı çarşamba perşembe yüzme.

Yarı olimpik havuzu 9-10 yaşlarında 20-30 tur attırırlardı. Basketbolda da sahayı 20-30 tur koştururlardı.

Ortaokulda istanbul üniversitesi genç takıma, lisede Emlak bankası takımı.

Yüzme ise yazları kulüpler arası yarışmalara katılırdık.

Bir yerden sonra spor yapmak yemek yemek, nefes almak gibi oluyor

Bahsettiğin kişi Türker Fırat mı ? Zamanında bir arkadaşım salonuna gidiyordu.Sanırım Avcılar taraflarındaydı.
Yok, Şampiyon Sport Center İsmail idi adı. Bulgaristan göçmeni.

İyi de spor yapmadığın için bedenin ihtiyaç duyduğu enerji de azalıyor, spor yaparkenki halinden daha az iştahlı olman gerekir. Tamam pandemide hepimiz şiştik ama düzenli ve uzun zamanlı spor yapmış birinin sırf pandemiden dolayı 15 kilo alması garip geldi. Tabi almışsan almışsındır ona bir şey demiyorum da bu anlattığın şey bana ürkütücü geldi. Düzenli spor yapsam ve bıraksam 1 yılda ben de bu kadr kilo alır mıyım diye korkmadım değil.
Maalesef vücut otomatik olarak ben spor yapmıyorum o zaman az yiyeyim diyemiyor. (tabiki irade de söz konusu ben çok takmadım) Aslına bakarsan tersine bir durum da söz konusu. Eğer o gün spor yapmadıysam hemen hemen tüm gün aşırı bir enerjim mevcut oluyor ve bir şekilde harcamam gerekiyor.
Benim kilo alma serüvenimdeki durumum uzun süreli spor sonrası bırakma durumu ama. He şunu sorarsan şayet ben spor yaparak kilo verdim mi ? Cevabım hem evet hem hayır. Neden ? Çünkü ilk 2 sene yememe özen gösterdim ve ölçümlerle takip ettim. Bu süreçte hemen her zaman kilom azalırken kas kütlem arttı. Sonrasında ne mi oldu ? İlgisiz hocalar, zaten hareketleri artık biliyor oluyorsun. Programsızlıklar. Ben kendi programıma salona girdikten sonra karar veriyorum. He dersen oo o zaman sen çok takmamışsın. Öyle de değil tam olarak. Son 3 yıldır haftada 2 gün yüzüyorum. (pandemi nedeniyle kapalı olan zamanlar hariç) 6 yıl içinde haftada 3 gün masa tenisi oynadığım birkaç yıl var. 1 yılı kadar haftada 1 basket maçı yaptım. Son 2 yıldır spora gitmediğim hemen her gün 10.000 adımı bulduruyorum kendime (bilinçli yürüyüş de yapıyorum) Ama neticede şu oluyor: senin kütlen arttıkça (yağ,kas ne olursa) vücut sürekli daha fazla beslenmek istiyor. Bana göre fitness kilo verdirmek için bir spor kesinlikle değil. Tam tersi kütle büyütmeye çalışıyorsun aslında yada sabit kalmaya. (crossfit vb. dışında) Koşmak desen aynı durum söz konusu, çünkü enerji kaybı ile ilgili benzer bir durum mevcut. Kilo vermek için en etkili yol : Yememek. He tabi bunlar benim yorumlarım. Yatırım tavsiyesi değildir. :flaugh:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık