Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Olabildiği kadar lor,yumurta ve tavuk ciğeri gibi hayvansal proteinlerden almaya çalışıyoruz protein ihtiyacımızı.Eğer yetmezse protein tozu kullanılabilir.Laktoza alerjin varsa bitkisel proteinleri tüketebilirsin.Spor salonu olarak Macfit gibi yerler yerine düzgün ama salaş ortamı olan ucuz yerleri tercih ediyoruz.
İşin şakası bir yana ben de 3 aydır gidiyorum. Online koçluk alıyorum. En iyi spor salonu evine yakın olan spor salonudur mantığıyla hareket ediyorum. Öyle devam. Beslenme işi cidden işin zor kısmı. Salon kolay iş. Sen ne zamandır gidiyorsun ?

İşin şakası bir yana ben de 3 aydır gidiyorum. Online koçluk alıyorum. En iyi spor salonu evine yakın olan spor salonudur mantığıyla hareket ediyorum. Öyle devam. Beslenme işi cidden işin zor kısmı. Salon kolay iş. Sen ne zamandır gidiyorsun ?
Hocam ben bu sporu aralar ile nereden baksak 1.5 yıldan uzun süredir yapıyorum.Yazın 3 ay boyunca çalıştığım için zorunlu ara veriyorum ama onun dışında haftada 4 ila 5 gün ağırlık antremanı yapıyorum.Bu arada online koçluğu kimden alıyorsunuz ?

İstediğim zaman hayvan gibi kilo veriyorum fakat sürekliliğim olmadığını için verdiğimden daha uzun vadede geri alıyorum. :(

Ağırlık çalışmada ağır sıkıntım var. Salonda çalışmayi hiç sevmiyorum, gittiğim zamanlar da genelde kardiyo vb. yapip çıkıyorum buna rağmen 25 kilo falan verdim düzenli beslenip kardiyo yaparak.

Fakat dediğim gibi devamlılık olmayinca geri alıyorsun. 10 gün sonra tekrardan sıkı bir spora gireceğim. Muhtemelen 3 ayda 20 kilo falan veririm yine. Onu da yapmam için bir sebep var yani yoksa hiç girişmem. :(

Arkadaşlar Haziranda "Bisikletle güzel bir karadeniz turu yapalim, kamp falan yapariz" dediler. Şimdi form tutmak lazim vb. :(

Evin bir odası tamamen bana ait. İp atlıyor, mekik çekiyor, z bar ve toplamda 50kg plakalar ile ara ara çalışıyorum. Dumbell ile yine küçük kas gruplarını çalıştırıyorum.

Salonda da ağır antrenman yapmazdım. Mesela dumbell curl yaptığımda dahi 10kg üstüne çıkmıyorum. Hareketleri nizami ve yavaş yapıp kaslara yük bindirdiğimden verimli bir antrenman oluyordu.

Genelde gençler hep "abi kafam kadar kolun var neden 15-20kg kaldırmıyorsun" diyorlardı.

Kası çalıştırabildikten sonra ister 5kg ister 20 kg amacınız formu korumak mı daha mı genişlemek büyümek mi derdim.

Güçten pek kaybım yoktur heralde. Tek özlediğim geniş bir salonda yine rahat rahat antrenman ?
Beslenme nasıl? Bu protein tozu felan onlara nasıl bakıyorsun?

Dirty Bulk mı yapıyorsun ?
Hayır, sağlam yer sağlam spor yaparım, olayım bu. Kilo kontrolü konusunda da başarılıyımdır. Bu biraz da insanın kendini tanımasıyla alakalı bir şey. Dönem dönem sınıra yaklaştığımda ya fazladan kardiyo yaparım ya da daha az yerim. Basit mantık her zaman en iyisidir, tabi podyuma çıkmak gibi pro şeyler düşünmüyorsan.

Beslenme nasıl? Bu protein tozu felan onlara nasıl bakıyorsun?

Üniversitedeyken optimum whey kullandım. Ama 2.5 kiloyu 3 ayda bitiriyordum. Sadece antrenmandan sonra ve akşam uyumadan önce alıyordum. Çalışmadığım günler kullanmadım hiç.

Sonra onuda bıraktım. Sadece yulaf ezmesi menümden eksik etmedim. Annem ne yaparsa yerdim. Ekmek tüketmezdim. Akşam 7den sonra hiç birşey ağzıma sürmezdim.

187 boy, 80kg olduğum zaman damarlar, kasların çizgi çizgi gözükmesi tamamen minimum yemek yemeyle oldu.

Eğer ki tavuk ve protein ağırlıklı camış gibi beslenincede vücut kaba kaslı duruyor ama fit ve yağsız olmayı tercih ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık