Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Maalesef vücut otomatik olarak ben spor yapmıyorum o zaman az yiyeyim diyemiyor. (tabiki irade de söz konusu ben çok takmadım) Aslına bakarsan tersine bir durum da söz konusu. Eğer o gün spor yapmadıysam hemen hemen tüm gün aşırı bir enerjim mevcut oluyor ve bir şekilde harcamam gerekiyor.
Benim kilo alma serüvenimdeki durumum uzun süreli spor sonrası bırakma durumu ama. He şunu sorarsan şayet ben spor yaparak kilo verdim mi ? Cevabım hem evet hem hayır. Neden ? Çünkü ilk 2 sene yememe özen gösterdim ve ölçümlerle takip ettim. Bu süreçte hemen her zaman kilom azalırken kas kütlem arttı. Sonrasında ne mi oldu ? İlgisiz hocalar, zaten hareketleri artık biliyor oluyorsun. Programsızlıklar. Ben kendi programıma salona girdikten sonra karar veriyorum. He dersen oo o zaman sen çok takmamışsın. Öyle de değil tam olarak. Son 3 yıldır haftada 2 gün yüzüyorum. (pandemi nedeniyle kapalı olan zamanlar hariç) 6 yıl içinde haftada 3 gün masa tenisi oynadığım birkaç yıl var. 1 yılı kadar haftada 1 basket maçı yaptım. Son 2 yıldır spora gitmediğim hemen her gün 10.000 adımı bulduruyorum kendime (bilinçli yürüyüş de yapıyorum) Ama neticede şu oluyor: senin kütlen arttıkça (yağ,kas ne olursa) vücut sürekli daha fazla beslenmek istiyor. Bana göre fitness kilo verdirmek için bir spor kesinlikle değil. Tam tersi kütle büyütmeye çalışıyorsun aslında yada sabit kalmaya. (crossfit vb. dışında) Koşmak desen aynı durum söz konusu, çünkü enerji kaybı ile ilgili benzer bir durum mevcut. Kilo vermek için en etkili yol : Yememek. He tabi bunlar benim yorumlarım. Yatırım tavsiyesi değildir. :flaugh:
Spora kilo almak/vermek gözüyle bakmam ben. Sağlıklı olalım, kondüsyonumuzu geliştirelim, vücudu aktif tutalım yeter. Spor yaparken kilo almışlığım bile var hatta. :D
Ama bence zayıflama amacıyla yapılıyorsa spor en kolay yolu suya abanarak spor yapmak. Fitness gibisi de yeter.

Yatırım tavsiyesi değildir. :D Bence spora yeni başlamış olsun olmasın kişinin güç odaklı programlara yönelmesini tavsiye ederim en azından 2 yıl boyunca güç odaklı çalışmak muazzam oluyor.

Üniversitedeyken optimum whey kullandım. Ama 2.5 kiloyu 3 ayda bitiriyordum. Sadece antrenmandan sonra ve akşam uyumadan önce alıyordum. Çalışmadığım günler kullanmadım hiç.

Sonra onuda bıraktım. Sadece yulaf ezmesi menümden eksik etmedim. Annem ne yaparsa yerdim. Ekmek tüketmezdim. Akşam 7den sonra hiç birşey ağzıma sürmezdim.

187 boy, 80kg olduğum zaman damarlar, kasların çizgi çizgi gözükmesi tamamen minimum yemek yemeyle oldu.

Eğer ki tavuk ve protein ağırlıklı camış gibi beslenincede vücut kaba kaslı duruyor ama fit ve yağsız olmayı tercih ederim.
Belli bir yağ oranına da sahip olmalı diye düşünüyorum vücut.

Silinmiş Üye

Bizim boks hocamız hep "Sporun anası koşu, babası da halterdir." derdi. Açılsa da tekrar gitsek ya.

Belli bir yağ oranına da sahip olmalı diye düşünüyorum vücut.
Çok sıkı diyet yapmadım.
Yağ yine vardı olmasına da derinin ince olması vücudu şık gösteriyor.

Yatağın üstüne cisimler koyup, üstünü ince çarşaf koyunca şekiller nasıl belli oluyorsa, kalın yorgan koyduğunda altta sadece bir kabartı olması gibi örneklendirebilirim bu deri olayını

Hayır, sağlam yer sağlam spor yaparım, olayım bu. Kilo kontrolü konusunda da başarılıyımdır. Bu biraz da insanın kendini tanımasıyla alakalı bir şey. Dönem dönem sınıra yaklaştığımda ya fazladan kardiyo yaparım ya da daha az yerim. Basit mantık her zaman en iyisidir, tabi podyuma çıkmak gibi pro şeyler düşünmüyorsan.
Yani anladığım kadarı ile temiz besleniyorsun ama hesap yapmıyorsun.

Pandemiden dolayı 1 yıldır gitmiyorum 5 yıllık emek gitti artık tekrar başlayacak motivasyonum da kalmadı. Bisiklet sporuna geçmeyi düşünüyorum, iyi bir yol bisikleti alacağım en azından kilo almayalım.

Hareketlerin tam olarak doğru yapılışını evde çalışan biri olarak anlayabilme şansımız var mı? :D
Bunu anlamanın en iyi yolu imkanın varsa kendini videoya almak veya hareketlerin nizami formlarını sürekli araştırıp videolar izle kendi formun ile karşılaştır hafif ağırlıklar ile formu oturt ve sonra mekanik yükleme yap ağırlıkları artır.Ben DL hareketinde hala formumu ve tekniğimi tam geliştiremedim mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık