Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Boyum : 178
Kilo: Sabah 71, Akşam, 73 (metabolizma hızlı çalışıyor herhalde :D)

Bir uygulama var (Six Pack in 30 Days), bu uygulamadan her gün dediği hareketleri yapıyorum. Ama hala 30 günde six pack yapamadık :cool: . Evde spor yapan arkadaşlar varsa hangi programı yapıyorlar merak ettim. Elimde bir 10kg dumbıllar var bu arada (niye 10 kg bende bilmiyorum). Ama şunu farkettim kol kasları karın kasına göre daha çabuk çıkıyor.

Beslenme işi de çok yaş iş, her şeyi yaparım da şu beslenme olayını yapamam herhalde.
Hocam karın kası çıkarma işinde en önemli şey beslenme.Definasyon için sıkı bir diyete girmeniz lazım ki karın kaslarınız gözüksün.Bunun üstüne belirgin karın kaslarına sahip olmak için iyi bir core idmanı yapmanız lazım.Bu ikiliyi disiplinli bir şekilde uygularsanız başarı kaçınılmaz olacaktır.

1 senede sağlam güç kaybetmişindir ama genel kas kütleni kas hafızası sayesinde çabuk kazanırsın.

Evin bir odası tamamen bana ait. İp atlıyor, mekik çekiyor, z bar ve toplamda 50kg plakalar ile ara ara çalışıyorum. Dumbell ile yine küçük kas gruplarını çalıştırıyorum.

Salonda da ağır antrenman yapmazdım. Mesela dumbell curl yaptığımda dahi 10kg üstüne çıkmıyorum. Hareketleri nizami ve yavaş yapıp kaslara yük bindirdiğimden verimli bir antrenman oluyordu.

Genelde gençler hep "abi kafam kadar kolun var neden 15-20kg kaldırmıyorsun" diyorlardı.

Kası çalıştırabildikten sonra ister 5kg ister 20 kg amacınız formu korumak mı daha mı genişlemek büyümek mi derdim.

Güçten pek kaybım yoktur heralde. Tek özlediğim geniş bir salonda yine rahat rahat antrenman ?

Evin bir odası tamamen bana ait. İp atlıyor, mekik çekiyor, z bar ve toplamda 50kg plakalar ile ara ara çalışıyorum. Dumbell ile yine küçük kas gruplarını çalıştırıyorum.

Salonda da ağır antrenman yapmazdım. Mesela dumbell curl yaptığımda dahi 10kg üstüne çıkmıyorum. Hareketleri nizami ve yavaş yapıp kaslara yük bindirdiğimden verimli bir antrenman oluyordu.

Genelde gençler hep "abi kafam kadar kolun var neden 15-20kg kaldırmıyorsun" diyorlardı.

Kası çalıştırabildikten sonra ister 5kg ister 20 kg amacınız formu korumak mı daha mı genişlemek büyümek mi derdim.

Güçten pek kaybım yoktur heralde. Tek özlediğim geniş bir salonda yine rahat rahat antrenman ?
Aynı şekilde takılıyorum gayet iyi oluyor. Ama ben daha çok barfiks yapıyorum.

Yaptığım en iyi spor oturduğum yerde ne kadar çok hareket edebilirsem o sporu :artiz:
8 saat masa başı iş sonrası eve dönüşte iş yoğunluğunun verdiği yorgunluk ve dinlenme isteği hareketi kısıtladıkça kısıtlıyor işte
Boşta kalmamak için arada amele işi masaj kemeri çalıştırıyorum:artiz:

Genellikle ağırlık çalışanları gözlemleyince bir çoğunun hareketi nizami ve doğru formla yapmaktan çok proggresive overload ile yaptıklarını farkettim.Senin yaptığın bence en doğrusu gereksiz ego kaldırmak yerine kaslarını optimum derecede çalıştırmayı hedefliyorsun.

Yaptığım en iyi spor oturduğum yerde ne kadar çok hareket edebilirsem o sporu :artiz:
8 saat masa başı iş sonrası eve dönüşte iş yoğunluğunun verdiği yorgunluk ve dinlenme isteği hareketi kısıtladıkça kısıtlıyor işte
Boşta kalmamak için arada amele işi masaj kemeri çalıştırıyorum:artiz:
Bağımlılık yapıyor. Ben sabah 6'da kalkıp spora gidiyorum işten önce.

Hareketlerin tam olarak doğru yapılışını evde çalışan biri olarak anlayabilme şansımız var mı? :D

Tamamen amatör olarak yaklaşık 6 yıldır ortalama olarak haftanın 5 günü spor (fitness ağırlıklı) yapıyorum. Verim oranım maalesef çalıştığım için düşük kalıyor. Ortalama salonda kalma sürem 1 saat dolayındadır. Ancak sporu hayatıma katmak bana çok şey kattı. Herhangi bir amacım kesinlikle yok ancak bir bağımlılık etkisi var. Lakin pandemi beni bitirdi. 15 kiloya yakın kilo aldım. Yağlı güreşlere katılabilirim şartlarım uygun :oleyo2:
Bu kadar iyi bir yaşantıdan sonra 1 yılda 15 kilo almayı nasıl başardım be usta?

Suan indirimdeyken bircok urun aldim, farkli donemlerde. Suan elimde whey, animal cuts, taurin,beta alanin, l karnitin, balik yagi, pre workout vs var.
Ben çok supplement kullandım ama şuana kadar Whey ve Cassein dışında diğerlerinden pek verim alamadım.Pre-workout işe yarıyor diyorlar ama bana göre fazla abartılmış bir supplement.

Genellikle ağırlık çalışanları gözlemleyince bir çoğunun hareketi nizami ve doğru formla yapmaktan çok proggresive overload ile yaptıklarını farkettim.Senin yaptığın bence en doğrusu gereksiz ego kaldırmak yerine kaslarını optimum derecede çalıştırmayı hedefliyorsun.
Tüm gençlerimizi, tüm 3 aylıkçıları(abi yaza kadar senin gibi olur muyumcular?) umarım sağlık için spor yaparlar.

İnsan zinde oluyor. Öğretmenim sabahtan akşama kadar ayaktayım, ardından birde özel derslere gidince perişan halde çıkıyoruz. Ama spora düzenli gidince hem sabah kalkarken hem gün içinde mükemmel bir enerjiye sahip oluyorum ekstradan üşümüyorum yaz kış hep t shirt giyiyorum(aman hoca kasları göstermek için olmasın haa demeyin metabolizma çalışınca insan üşümüyor)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık