Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Ben de evde yapmaya başladım öyle büyük bir değişim olmadı ama sıkılaşmayı insan hissedebiliyor. Yine de şu an için çok amatör yapıyorum. Yemek programına da o kadar dikkat edemiyorum. Yine de protein ağırlıklı beslenmeye gayret ediyorum. Tam bir düzene oturmuş değil, spor salonları açılınca gitmeyi düşünüyorum.

Olabildiği kadar lor,yumurta ve tavuk ciğeri gibi hayvansal proteinlerden almaya çalışıyoruz protein ihtiyacımızı.Eğer yetmezse protein tozu kullanılabilir.Laktoza alerjin varsa bitkisel proteinleri tüketebilirsin.Spor salonu olarak Macfit gibi yerler yerine düzgün ama salaş ortamı olan ucuz yerleri tercih ediyoruz.
Macfit pahalı mı?

Et , peynir vb ürünler ülkemizde gerçekten cok pahalı fiyatlarla satışa sunuluyor. Kim ton balığı yiyebilirki her gün ?
Mecburen bakliyatlardan ufak miktar et ordanda protein tozu ile harmanlayarak gerekli protein değerini almak lazım.
Zor gerçekten.

Abi artık hindi göğsü bile çok ucuz değil ve öğrenciysen her gün elinde bulunan bir seçenekte değil.Benim beslenme protein olarak tavuk,lor, yumurta ve nadiren kullandığım cassein ve whey protein tozundan oluşuyor.Amerika'daki adam her gün en kalitelisinden et ve balık yerken biz burda tavuk ciğeri ile besleniyoruz.
Yeşil mercimek ye.İçine havuç falan ekleyerek daha besleyici hale getire bilirsin.Ucuz ve doyurucu.Sıcak soğuk yemek-salata oluyor.

Tamamen amatör olarak yaklaşık 6 yıldır ortalama olarak haftanın 5 günü spor (fitness ağırlıklı) yapıyorum. Verim oranım maalesef çalıştığım için düşük kalıyor. Ortalama salonda kalma sürem 1 saat dolayındadır. Ancak sporu hayatıma katmak bana çok şey kattı. Herhangi bir amacım kesinlikle yok ancak bir bağımlılık etkisi var. Lakin pandemi beni bitirdi. 15 kiloya yakın kilo aldım. Yağlı güreşlere katılabilirim şartlarım uygun :oleyo2:

2,5 aydır devam ediyorum gayet mutluyum. Hedefim vücüdumu biraz toparlamak . İlk 95 kg idim şu an 89 kg ım, boy:1,83 , yas: 36 . Şuan kullandığım prgram şaağıda
Hocam programınız aşırı detaylı başlangıç seviyesi birine bu program kesinlikle verilmemelidir.İlk baş 3 ila 6 boyunca fullbody yapın sonrasında itiş-çekiş bacak veya haftada iki gün kasa vuracak şekilde split programlaması ile ilerleyebilirsiniz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık