Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334
Dof g3'e güçlü ama yavaş diyordu, Kraker afedersiniz Çakır çekti
Krakerden daha kolay durduruyor.Örümcek ağıyla blokladı.Luffy geçemeyeceğini anlayınca geri çekti.
Klon asker ise onca zırhına rağmen güçlükle g3 durduruyordu.
Onu geçtim böyle karşılaştırmalar anlamsız zaten.İstersen Fuji ne sıkıntıyla g3 karşılamış bakabilirsin.Feat olayına artık bu yüzden saçmalık diyorum.

Böyle tek sahnelik şeyler yerine bilgi olarak karakterlerin seride hangi seviyede gösterildiğine bakmak lazım.İmalar,ödüller,göstergeler vs...Doflamingo düştüğü zaman bütün novalar ağzı açık gazeteyi okuyup vayyyy ! çekiyordu.Jinbe bile etkilenmiş gözüküyordu.

Jozu tek parmak hareketi ile kitleyen adamdır Doflamingo. Hiç bir yonkou 3.commanderi alamaz Dofu.

Cracker kaybedecektir.
Cracker,Yasopp,belki de Vista Dof'u alabilecek adamlar.

Onu Luffy gardını indirdiği için yapabildi.Tekrar yaptı mı bir sor kendine.Gardını indirmek nedir bunu senin araştırmanı tavsiye ediyorum.

Kıyafetler şeytan meyveleriyle paket halinde geliyor. :D Buz olup dağılan Kuzan düzelince aynı kıyafete sahip.Muhtemelen meyve kullanıcısının kıyafeti şeytan meyvesine bağlıdır dışarıdan müdahele edemezsin.Öyle uygun görmüş Oda çıplaklık gibi şeyler olmaması için.

+1
Bunu bana demene gerek yok gayet iyi biliyorum.Yeri gelince Doflamingo uyanışıyla base Luffy'yi hakisi zar zor gelmiş haldeyken delik deliş etti,milleti oynattı demeyi biliyorsunuz :D Onlar off guard olmayan şeyler tabii.Doflamingo'nun Jozu'yu yakalaması off guard değil yine her zaman ki gibi,Sanji'yi yakalaması da yine meyvenin bilinmediğinden dolayı değil.Dof'un icraatlerinin yarısı off guard net bir şekilde.Gardı açık iken yakaladı anca yaptı muhabbetine girersek Dof zararlı çıkar,yararlı değil.

Dof g3'e güçlü ama yavaş diyordu, Kraker afedersiniz Çakır çekti
Cracker forumdaki en underrated adamlardan biri.Doflamingo kendisinin featlerine sahip olsaydı şu an sağ kolları yerden yere vuruyordu forumda.

Son düzenleme:
Cracker bisküvilerin arkasında saklanıp zamana oynamış gibi bi algı var. Bu da çok yanlış. Adam gear 4’e bile kendisi dalıyor. Dövüşleri 2 sayfa gösterildi orda da cracker’in net üstün olduğu çok belli:

Gördüğünüz gibi saklanma falan yok sadece kalkanı zarar görmüş bisküvilerin üstünden atlayıp luffy’e dalıyor herif. Luffy’nin kaçışına bakarsak hasar yiyeceği belli.
Cracker’in üstün olan taraf olduğu çok belli. Doflamingo’da ise dof sadece zamana oynadı. O da 20 dk.

Cracker’e göre luffy’nin stratejisi şu: “dövüş, kaç, bisküvi ye, tekrar et”.

defalarca dövüşüp dinlenmiş luffy. Kaçıp dinlenebilmesi orman zaman kazandırdığı için yapabildiği bişey. Bisküvileri yiyebilmesi de nami sayesinde yapabildiği bişey.
Bunlara rağmen üstün olan taraf hala cracker’di.

yediği saldırıyı da çok hafife alıyorsunuz. Luffy’nin kong gun’ı bile ilk saldırıda sadece bi bisküvinin kalkanını kırıyor. Üstte görüyorsunuz kong organ bile sadece kalkanlara zarar vermiş.
Cracker’in yediği saldırı öyle güçlüydü ki cracker uçarken arka arkaya dizili 3-4 bisküvinin içinden geçti ve o bile yavaşlatamadı adam big mom’ın yanına kadar uçtu.
saldırı 3 bisküviyi geçse yine neyse. Saldırının uçurduğu adam deldi o bisküvileri.

bu seviyede saldırı yiyip ayağa kalkmadı dof. Leo bazooka buna kıyasla hiçbir şey.

ayrıca kafesin dövüşe etkisi yok. Mangaka handikapları açık açık belli etti zaten. Kafesten bahsedilmedi.
Dövüşü etkileyecek olsa zaten en başta hareket ettirdi ama dof dövüş sırasında kafesi hareket ettirmeye başladı. Dezavantajı bırak avantaj sağladı psikolojik olarak. Dezavantaj sağlayacak olsa luffy ve law’ı indirip sonra hareket ettirirdi.

hadi onu geçtim leo bazooka’dan sonra luffy ortaya çıksın diye daha da hızlandırdı dof. Dövüşü etkileyecek kadar yoracak bi gücü böyle boşu boşuna ve dikkatsizce kullanmazdı.
Bu lig zaten günlerce dövüşebilenlerin ligi. Dof 20-30 dk dövüştü.

dof’un kafes yaparken yorulduğuna dair bişey söylenmedi. Cracker için ise yeni bisküvi yaratırken yorulduğu söylendi. Nami yüzünden aynı bisküvileri tamir etmek yerine yenilerini yaptı 11 saat boyunca.
Kaybetme sebebi de zaten yorgunluğun verdiği sabırsızlıktı. Luffy gidip vuramadı cracker’e. Adam sabrını kaybedip atladı.

İplik muhabbeti nereden çıktı lan hayır Dof gerçekten bunu yapabiliyor olsa bile Oda böyle troll bir vs çizmez. Cracker 15 tane asker yapacak da aynı anda hepsi ipe dönüşecek falan komedi olur. Buradaki olay Doflamingo'nun normal halinde bir veya iki askeri etkisiz hale getirip, uyanış açtığında ise çok daha fazla askerle başa çıkabilme ihtimali üzerine dövüşün seyrini değiştirip değiştiremeyeceğidir. Cracker ve Pica gibi dövüşen adamlar iş ana bedenlerine geldimi dövüşün rengi değişiyor. Bana göre Dof dövüşü bu aşamaya getirir ve Cracker'ı yener.

Cracker,Yasopp,belki de Vista Dof'u alabilecek adamlar.

Bunu bana demene gerek yok gayet iyi biliyorum.Yeri gelince Doflamingo uyanışıyla base Luffy'yi hakisi zar zor gelmiş haldeyken delik deliş etti,milleti oynattı demeyi biliyorsunuz :D Onlar off guard olmayan şeyler tabii.Doflamingo'nun Jozu'yu yakalaması off guard değil yine her zaman ki gibi,Sanji'yi yakalaması da yine meyvenin bilinmediğinden dolayı değil.Dof'un icraatlerinin yarısı off guard net bir şekilde.Gardı açık iken yakaladı anca yaptı muhabbetine girersek Dof zararlı çıkar,yararlı değil.

Cracker forumdaki en underrated adamlardan biri.Doflamingo kendisinin featlerine sahip olsaydı şu an sağ kolları yerden yere vuruyordu forumda.

Niye sayılmasın anlamadım.Luffy bu adamla dövüş içerisine girdi.10 dk utanmadan kaçtığı yetmezmiş gibi hakisi gelmedi diye dövüş dışı mı sayacağız ?

Jozu 2 vs 1 diye eleştirilebilir ama gardı düşük falan değildi adamın.Önünde 2 lord var kör değilse görüyor Jozu.Luffy gibi burada kimse yok bisküvinin icabına baktım diye kendini gevşetmiyor.

Gardını indirmeyle diğer sebepleri çorba yapmışsın resmen dön bak yazdıklarına.

Niye sayılmasın anlamadım.Luffy bu adamla dövüş içerisine girdi.10 dk utanmadan kaçtığı yetmezmiş gibi hakisi gelmedi diye dövüş dışı mı sayacağız ?

Jozu 2 vs 1 diye eleştirilebilir ama gardı düşük falan değildi adamın.Önünde 2 lord var kör değilse görüyor Jozu.Luffy gibi burada kimse yok bisküvinin icabına baktım diye kendini gevşetmiyor.

Gardını indirmeyle diğer sebepleri çorba yapmışsın resmen dön bak yazdıklarına.
Gardı düşük iken anca yapabiliyor tarzında yazdığın mesaja cevap yazdım sadece.Karakterleri adil kıyaslamıyorsun.Mevzu Dof olunca adam hakisi gelmedi diye dövüş dışı mı sayacağız diyorsun buna karşılık Cracker'ın aynı şekildeki durumunu anca gard dışı diyerek küçümsüyorsun.Tekrar yazıyorum mevzu gardı düşük iken yakalamaysa bunu Dof kadar kullanan birisi yok.Kör değil dediğin Jozu o sırada Croco ile uğraşıyor.Sanırım Marco da kördü yanına gelip kendisini kelepçeleyen koru görmüyordu o da sonuçta.Doflamingo'nun meyvesinin ne olduğunu anlamıyor bile rakip.Sanji gördüğü halde anlamadı.Jozu nasıl görsün dikkati bile adamda değil iken.

Krakerden daha kolay durduruyor.Örümcek ağıyla blokladı.Luffy geçemeyeceğini anlayınca geri çekti.
Klon asker ise onca zırhına rağmen güçlükle g3 durduruyordu.
Onu geçtim böyle karşılaştırmalar anlamsız zaten.İstersen Fuji ne sıkıntıyla g3 karşılamış bakabilirsin.Feat olayına artık bu yüzden saçmalık diyorum.

Böyle tek sahnelik şeyler yerine bilgi olarak karakterlerin seride hangi seviyede gösterildiğine bakmak lazım.İmalar,ödüller,göstergeler vs...Doflamingo düştüğü zaman bütün novalar ağzı açık gazeteyi okuyup vayyyy ! çekiyordu.Jinbe bile etkilenmiş gözüküyordu.
Öncelikle, Dof hakkındaki dediğin doğru, gözden kaçırıp yorum yapmışım haklısın, lakin Kraker de zor falan durdurmuyordu, hakkını ver. Kumandan düştüğünde dünya adama 5. imparator demeye başladı oo çekmek yerine :D:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık