Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 894: 00.05

Bölümü Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    277
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mangastream çeviriden tekrar bakayım dedim. Orada çeviri farklı geldi. Son sayfalarda sanki luffy ve katakuri konuşurken ikisi de birbirlerinin gelecekte ne diyeceklerini biliyor şekilde konuşuyorlardı.
Pek farklı bir çeviri yapmamışlar ki :/ Jaiminis'in çevirisinde de MS'nin çevirisinde de geleceği görüp muhabbet ettikleri belli oluyor ki MS'yi okumak bir yana, MS çıkmadan önce bunun üzerine konuştuk zaten.

İyi de adamlar denk. Bu denklik kuvvetle muhtemel k.hakide de geçerli. Yoksa aralarında Luffy-Kata arasındaki k.haki farkı olsa dövüş ilk gün biterdi.

Ben sana zirve demedim ki. K.haki sürekli kullanılırken b.haki bu kadar yoğun kullanılamıyor diyorum. Al en güzel örneği Luffy. K.hakisi bitti mi hiç? Ama b.hakisi bitti. Net yani. Zirvede de öyle, ortalamada da öyle, en alt düzeyde de. K.haki daha uzun süre kullanılabiliyor.

Geliyor. Miktar potansiyelle alakalı diye düşünüyorum. Herkesin iradesi farklı. Luffy'den daha sert olup Luffy kadar uzun süre kullanamayacak adamlar çoktur bence. Benim tahminim Vergo, Dof ve Cracker bu şekildedir. Dof hele, mal değil, kaldırabilecek olsa yapardı. Tam beden korumaya kim hayır der? Hele paso dayak yerken. Herkesin harcı değil bu. G4 evet biraz riskli. Fakat bu risk sadece cesaret göstergesi değil. Haki potansiyelinin de göstergesi. O kadar haki herkeste yok ki kullansın.
Aynı seviyede olsalar da o saydığın isimlerin hiç birisi b.hakisiyle ön plana çıkmadı ama.Luffy ve Dof'u zaten biliyoruz.Sabo'nun da b.hakisinin olağanüstü olduğuyla ilgili bir bilgi geçmedi.

Luffy'nin b.hakisinin bitmesi birazda g4'le alakalı.G4 Luffy'e birden 2-3 lvl atlatıyor.Bunun yan etkisi olarakta hakisi çabuk bitiyor.Bu da zaten g4'ün neden süre sıkıntısı olduğunu açıklar.Şey gibi düşün.Luffy'nin k.hakisine de b.hakisine de toplam 100 diyelim.K.hakisi kullandıkça 1'er 1'er düşerek 0'a ulaşıyorsa b.hakisi g4'ten dolayı 2'şer 2'şer düşerek 0'a ulaşıyor.O yüzden çabuk bitiyor.Zaten Law diyordu çok haki harcıyor diye.Fakat Luffy bu konuda istisna bir örnek.Çünkü herkeste Luffy gibi bi kerede 2-3 lvl atlatan teknik yok.

Neyse artık.Onun dışında görüş farklılığı diyeyim.Bu arcta nasıl k.hakiyle ilgili yeni şeyler öğrendiysek Kaido arcta da b.hakiyle ilgili yeni şeyler(neler yapılabiliyor,sınırları nedir vs.) görücez muhtemelen.O zaman her şey belli olur zaten.

Son düzenleme:
Geleceği görme k.hakiye yqtkın olmayanlarda ç8kmaz. BM da yoktur mesela. Tanitilirken k.hakisinin zayif olduğu söylendi. Zoroda çıkmayacak. Saatlerce picayı aradı son çare nevar ne yok parçaladı. Luffy geçerken bile aha burda doye picanın olduğu yeri açığa çıkarmıştı. Sanjide kesin cıkar. Kizaru direk gelecekte yaşıyodur:D buna karşılık jackten yada kaidonun sağkolu kimse artık ondan ya da direk kaidodan b.hakinin yeni kullanımını görürüz. O da bu saydığım isimlerde olmaz.

Geleceği görme k.hakiye yqtkın olmayanlarda ç8kmaz. BM da yoktur mesela. Tanitilirken k.hakisinin zayif olduğu söylendi. Zoroda çıkmayacak. Saatlerce picayı aradı son çare nevar ne yok parçaladı. Luffy geçerken bile aha burda doye picanın olduğu yeri açığa çıkarmıştı. Sanjide kesin cıkar. Kizaru direk gelecekte yaşıyodur:D buna karşılık jackten yada kaidonun sağkolu kimse artık ondan ya da direk kaidodan b.hakinin yeni kullanımını görürüz. O da bu saydığım isimlerde olmaz.
O zaman tayfanın geleceği görebilme potansiyeli en yüksek adamı Usopp.Adam çatır çatır K.haki show yapıyor.Belli olmaz belki God Usopp ismini bu şekilde doldurabilir.Geleceği görebilen bir adama yakışacak bir lakap.

Aynen katılıyorum.
Luffy'nin yeni şeklini de merakla bekliyorum, bu savaşı sonlandıracağım dediğin de dofa neler yapmıştı hatırlarsanız.
Aynı şey burada oldu. Katakuri şok mu geçirecek yoksa yine uzayacak mı :DD
Ya valla bilmiyorum ama artik heycanlanmiyorum. Cok uzadi su dovus 70 bolum mu ne olmus bu arc . Dresrosa arc bile 109 bolum neydi . Skypia arc 60 bolum dusun yani bu arc iyi islendi bence dusursun mom'ı da

Hmm, bu dövüş berabere bitecek gibi. Snake man sanmıyorum ki bariz bir üstünlük kurabilsin Kata'ya. Bir kaç sağlam darbe geçirir, sırtı yere gelir ama ayağa kalkar gibi Kata. Yani Aokiji&Akainu misali günlerce sürecek kivamdayken dışarıdan bi müdahale ile yarıda kesilir bence.

Bir de tamam alıştık malum ölü haldeyken yeni teknik geliyor ama yeter da. Anlık gelişen bir yenilik mi bu hala anlamış değilim. Önceden tasarlamışsa niye şimdi, sırıtıyor artık.

Hmm, bu dövüş berabere bitecek gibi. Snake man sanmıyorum ki bariz bir üstünlük kurabilsin Kata'ya. Bir kaç sağlam darbe geçirir, sırtı yere gelir ama ayağa kalkar gibi Kata. Yani Aokiji&Akainu misali günlerce sürecek kivamdayken dışarıdan bi müdahale ile yarıda kesilir bence.

Bir de tamam alıştık malum ölü haldeyken yeni teknik geliyor ama yeter da. Anlık gelişen bir yenilik mi bu hala anlamış değilim. Önceden tasarlamışsa niye şimdi, sırıtıyor artık.
Snakeman Luffy'nin K.Hakisine bağlı bir form olabilir. Aksi halde çoktan kullanırdı diye düşünüyorum.

On numara beş yıldız. Eleştiri yapın yapında karakterleri gömmeyin bari arkadaş. Bahsettiğiniz kişi Luff ha boru değil :D Yaşam arzusunun ne kadar yüksek olduğunu bilmeniz lazım. Ama Kata kingdir king kalacak, kimseninde bu sahneleri unutacağını sanmıyorum. O yüzden rahat olun haftaları bekleyin tadını çıkarın. ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık