Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2023 Eurovision Şarkı Yarışması

Sizce Hangi Ülke ve Şarkısı Birinci Olacak?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tüm şarkıları ve sahne şovlarını görmeden konuşmak doğru değil ama gözüme çarpan, aaa bu şarkı iddialıymış dediğim bir şarkı olmadı henüz.

Bir şey detay dikkatimi çekti yalnız. Danimarka ve Norveç, İngilizce şarkılarla katılıyor yarışmaya. Üzücü. Özellikle Danimarka'nın şarkısı :( :(

Tüm şarkıları ve sahne şovlarını görmeden konuşmak doğru değil ama gözüme çarpan, aaa bu şarkı iddialıymış dediğim bir şarkı olmadı henüz.

Bir şey detay dikkatimi çekti yalnız. Danimarka ve Norveç, İngilizce şarkılarla katılıyor yarışmaya. Üzücü. Özellikle Danimarka'nın şarkısı :( :(
Yorumun için teşekkür ederim İlletyus, memnun oldum.

Norveç'in bu sene kendi dilinde şarkıları vardı ama onlar ulusal yarışmada kötü performanstan elendi. Danimarka ise en son 2021'de sanırım, kendi dilinde katıldı ama onda da elendi ve uzun yıllardır kendi dilinde çabaları yok.

• İtalya ve Litvanya’yı geçmişte temsil etmiş şarkıcılar bu yıl temsil edecek.
İtalya

İtalya, her sene düzenlediği Sanremo yarışmasıyla bu yıl “Due vite” şarkısıyla Marco Mengoni kazanmış ve ülkesini Eurovision’da tekrardan temsil etme teklifini kabul etmiştir. Bu sene Due vite ile temsil edip etmeyeceğine henüz karar vermediğini açıkladı.

Kendisi 34 yaşında İtalyan bir şarkıcıdır. 2009’da İtalya’nın The X Factor adlı yarışmasını kazanarak ünlenen şarkıcı, 2010 yılında Sanremo’ya katılmış ve üçüncü olmuştur. 2013 yılında ‘L’essenziale’ şarkısıyla tekrar Sanremo’ya katıldı ve hem yarışmayı kazandı hem de ülkesini aynı yıl aynı şarkıyla Eurovision’da temsil etti ve yedinci oldu.

2013'te temsil ettiği şarkı:

Marco Mengoni, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Sanatçı” kategorisinde birinci olan ilk İtalyan şarkıcı olmuştur. Mengoni, ilk albümünü Solo 2.0 adıyla 2011 yılında yayınlamıştır. Kendisinin de bir görüntüsünü aşağıya bırakıyorum:

Marco, Due Vite ile şarkısıyla ülkesini temsil ederse söz konusu şarkı budur:

Şarkılar ilk sayfada.

Litvanya

Litvanya, geçen ay ulusal yarışması temsilci Pabandom iš naujo’yu düzenledi ve dört haftalık sürecin sonucunda ‘Stay’ şarkısıyla Monika Linkytė temsil edecektir.

Monika Litvanyalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Kendisi:

Monika Linkytė 2015’e kadar tam altı kez Eurovision’a katılma girişiminde bulunmuş ancak 2015’te Vaidas Baumila ile birlikte ülkeyi ‘This Time’ şarkısıyla temsil etmiş ve yarışmayı 18. ile tamamlamıştır. Şarkıyı da şöyle bırakıyorum:

Youtube veya Spotify'a yazarsınız. Kastığı için silmek zorunda kaldım.

Bu sene de tek başına başı ve sonu Litvanca olması dışında, İngilizce bir şarkıyla temsil edecektir. Stay şarkısı:

Şarkılar ilk sayfada.

San Marino

San Marino dün ulusal yarışması sonucuyla ülkesini ‘Like An Animal’ şarkısıyla Piqued Jacks temsil edecektir. Kendileri de budur:

Beş kişiden oluşan İtalyan müzik grubu Piqued Jacks ilk çalışmalarını 2010 yılında yayınlamıştır. Grubun temsil edeceği şarkı da budur:

Şarkılar ilk sayfada.

Son düzenleme:
UMK yarışmasıyla Finlandiya’nın temsilcisi ‘Cha Cha Cha’ şarkısıyla Käärijä olmuştur.

29 yaşında Finlandiyalı olan bir şarkıcıdır. Uzun yıllar buz hokeyiyle ilgilenen Käärijä 2014 yılında davul çalmaya başladığında müziğe ilgisini fark etmiştir. Gerçek adı Jere Pöyhönen olan şarkıcının Käärijä ismi arkadaşlarıyla yaptığı bir iddia sonucu koymuş ve bu isim “ambalaj” anlamına gelmektedir. İlk şarkısını (Viulunkieli) 2016 yılında yayınlamaya başlamış. Spotify’da dinlenen bir şarkısını aşağıya bırakıyorum:

Youtube veya Spotify'a yazarsınız. Kastığı için silmek zorunda kaldım.

Eurovision'da temsil edeceği Cha Cha Cha şarkısı:

Şarkılar ilk sayfada.

Şu ana kadar ki şarkıları, konuyu takip edip dinleyenler değerlendirmek isteyip yazarsa memnun olurum. İyi dinlemeler. Hoşça kalın.

Son düzenleme:
Favorim İrlanda, biraz Coldplay esintileri var sahne olarak da örnek alırlarsa kazanırlar heralde
Güzel yorumun için teşekkür ederim Sefa. İrlanda kazanır mı bilmiyorum ama uzun süredir final yüzü görmeden yarı finalde eleniyordu. Birinci yarı finalde açıklanmayan şarkılar belli olunca yeri daha netleşir.

Polonya'yı 'Solo' adlı şarkısıyla Blanka temsil edecektir.

Blanka yarı Polonyalı yarı Bulgar şarkıcı ve aynı zamanda dj'lik de yapmaktadır.

Solo şarkısı:

Şarkılar ilk sayfada.

Son düzenleme:
Hollanda'nın temsilcisi Mia Nicolai ve Dion Cooper'ın, adı "Burning Daylight" olan şarkısı yayınlanmıştır:

Şarkılar ilk sayfada.

Son düzenleme:
Sırbistan'ın Pesma za Evroviziju yarışması birinci yarı final, canlı yayın:

Silindi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık