Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2023 Eurovision Şarkı Yarışması

Sizce Hangi Ülke ve Şarkısı Birinci Olacak?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Norveç'in geçen seneki kurt kafalı manyak grubu benim en sevdiğim şarkı olmuştu. Onun sözleri de en az tipler kadar komikti.

Büyükanneyi yemesin diye kurda muz ver diyor. Sonra baktı kurt kendini yiyecek, git büyükanneyi ye o daha lezzetli dediği kısma çok gülmüştüm. :)

Portekizin bu yılki şarkısının farklı yöresel bir tarzı olması hoşuma gitmişti ama sözleri de güzelmiş. Güzel bir aşk şarkısı olmuş.
Kurt kafalıların şarkısı geçen sene ilk beş favorimin arasındaydı. Seviyordum şarkıyı. Sözleri de kendileri kadar bir o kadar komik ve eğlenceli. Dediğin nakarat kısmı sarıyor.

Grupla ilgili ilginç bir anım var. Şarkıyı ilk kez duyduğumda sosyal medyadan kendilerine yazmıştım. Bana cevapları da güldürmüştü. "Thank you earthling!🍌🐺🚀We wolf you" demişlerdi. Kafamızda etkili yer edindi kurt kafalılar.

Normalde aşk şarkılarına tutulmam ama kadın kalple kendini o yöresel müzik tonuyla harmanlaması benim de hoşuma gittiği için sıklıkla dinlediğim şarkı oldu.

Diğerleri hakkında ne düşünüyorsun?

Başıma bir şey gelmeyecekse sırbistan ve irlandayı beğendim.

Yalnız irlandalı gruptan imagine dragons havası aldım "we are one" adlı parçadan.
Niye başına bir şey gelsin usta? Benden sana hacker diye mi bahsettiler?

Sırbistan'ın şarkısını sevmeyeni kadar seveni de çok var. Sahne performansıyla da orijinal bence. Müziği de çok hoş.

İrlandalı gruptan bu havayı forumda biri daha aldığını söylemişti sanki. Ben pek sevemesem de sevenlerini görmek hoşuma gidiyor. Adamların şarkısının albenisi var çünkü.

Lucci usta illa başına bir şey gelecekse Hırvatistan'ın şarkısını çok sevdim, deseydin seni soru yağmuruna tutabilirdim.

Son düzenleme:
Kurt kafalıların şarkısı geçen sene ilk beş favorimin arasındaydı. Seviyordum şarkıyı. Sözleri de kendileri kadar bir o kadar komik ve eğlenceli. Dediğin nakarat kısmı sarıyor.

Grupla ilgili ilginç bir anım var. Şarkıyı ilk kez duyduğumda sosyal medyadan kendilerine yazmıştım. Bana cevapları da güldürmüştü. "Thank you earthling!🍌🐺🚀We wolf you" demişlerdi. Kafamızda etkili yer edindi kurt kafalılar.

Normalde aşk şarkılarına tutulmam ama kadın kalple kendini o yöresel müzik tonuyla harmanlaması benim de hoşuma gittiği için sıklıkla dinlediğim şarkı oldu.

Diğerleri hakkında ne düşünüyorsun?
Anketteki şarkıları değerlendirecek olursam,
Maltata üst tura çıkmayı başarırsa o saksafoncu sayesinde başarır. Bir tek onun kısımları kulağa hoş geliyor. Solist güzel olabilecek bir şarkıyı aşağı çekiyor gibi.

Sırbistanın şarkısı bana distopya filmlerdeki gece kulübü şarkılarını çağrıştırdı. Hafif bir psikopatlık var şarkıda. @Empyrium

Hırvatistan neyin kafasını yaşıyor anlamadım. Herhalde bir dönem Ukrayna ile derece yapan
örnek aldılar herhalde. O da çok absürttü ama bu şarkı resmen kulak tırmalıyor.

Moldova da değişik bir şeyler denemiş ama şarkı kendine çekmiyor. Her değişik şey de tutmuyor bazen.

Azerbaycan ve Hollanda ben bir kafede otururken arkada çalsa beğenirim ama Eurovisiona da bununla katılmazsın yani. Çok fon müziği gibi geldi bana.

Çekler şarkının içine rap bölümü eklemese belki daha iyi olabilirdi.

Finlandiya için tek söyleyeceğim evlerden ırak.

Diğerlerinin herhangi bir özelliği yok, her gün herhangi bir yerde karşına çıkabilecek pop müziklerden birkaçını yarışmaya yollamışlar.

Anketteki şarkıları değerlendirecek olursam,
Maltata üst tura çıkmayı başarırsa o saksafoncu sayesinde başarır. Bir tek onun kısımları kulağa hoş geliyor. Solist güzel olabilecek bir şarkıyı aşağı çekiyor gibi.

Sırbistanın şarkısı bana distopya filmlerdeki gece kulübü şarkılarını çağrıştırdı. Hafif bir psikopatlık var şarkıda. @Empyrium

Hırvatistan neyin kafasını yaşıyor anlamadım. Herhalde bir dönem Ukrayna ile derece yapan örnek aldılar herhalde. O da çok absürttü ama bu şarkı resmen kulak tırmalıyor.

Moldova da değişik bir şeyler denemiş ama şarkı kendine çekmiyor. Her değişik şey de tutmuyor bazen.

Azerbaycan ve Hollanda ben bir kafede otururken arkada çalsa beğenirim ama Eurovisiona da bununla katılmazsın yani. Çok fon müziği gibi geldi bana.

Çekler şarkının içine rap bölümü eklemese belki daha iyi olabilirdi.

Finlandiya için tek söyleyeceğim evlerden ırak.

Diğerlerinin herhangi bir özelliği yok, her gün herhangi bir yerde karşına çıkabilecek pop müziklerden birkaçını yarışmaya yollamışlar.
Şimdi ben de mesaj yazmaya hazırlandım. Malta'da ben de aynısını düşünüyorum. Tek iyi taraf saksafoncunun kısmı.

Sırbistan için şu performansı atayım. Adamda da o psikopatlık havası alıyorum.

Bu adamın adı Verka'ydı sanırım. Bu şarkıyı Hırvatistan'la bağdaştırmak bile o şarkıya hakaret olur. Onu açınca eğleniyorsun, dinliyorsun. Bu kulakları da gözleri de öbürkü dünyaya götürüyor. Şarkının sözlerine de baktım. Alttan alttan Rusya-Ukrayna savaşının göndermelerini yapıyor. Nasıl bu şarkıyı yarışmaya kabul ederler anlamıyorum.

Azerbaycan ve Hollanda konusunda imza istiyorum senden. Net doğru. Azerbaycanlılar İsveç'ten şarkı almayı bıraktı ama bununla katılmak da doğru değil.

Arkadaşıma dinlettiğimde de aynısını düşündü. Gel gör ki Finlandiya için böyle düşünen çok var ama sana üzücü haberi vereyim. Ya İsveç ya da Finlandiya kazanacak diye düşünüyorlar. Finlandiya'nın destekçisi çok fazla. İsveç'e de eldekilerden dolayı destek çok fazla. Geçen senenin birinciliği de tartışılır ama bu sene Finlandiya olursa geçen seneden de çok tartışılır.

Son düzenleme:
@BlackMask ben bunca yıldır bu yarışmayı izlerim birinciyi sadece 2 kere tutturdum. Birincisi 2009 Norveçli kemancıydı, ikincisi 2 sene önceki İtalyan Maneskin grubuydu. Ama bu Finlandiya da olmasın yav.
İsrail'in şarkısında dile dolanacak bir hava alamadım ben.

@BlackMask ben bunca yıldır bu yarışmayı izlerim birinciyi sadece 2 kere tutturdum. Birincisi 2009 Norveçli kemancıydı, ikincisi 2 sene önceki İtalyan Maneskin grubuydu. Ama bu Finlandiya da olmasın yav.
İsrail'in şarkısında dile dolanacak bir hava alamadım ben.
Fairytale çok barizdi. 2021 için birinciyi kestirmek zordu. Son iki yıldır ben de nokta atışı yapıyordum. 2021'de tuttuğum olmasından, geçen sene de savaşın etkisinden birinciyi tutturabildim. Hoş ben de kaç yıldır takip ediyorum. Her yılın birincisinde birincilik havasını veren şarkı olduğunu gösteriyor (belki 2017'de Portekizce şarkı hariç, onu anlamıyorum). Finlandiya'dan ben o birincilik havasını alamıyorum. Kazanmasını da istemem açıkçası. Lordi bile kendi ülkesinden olmasına rağmen istemiyor.

İsrail'in şarkısını dile dolanmasından değil de şarkı içinde 5-6 şarkı olmasından dalga geçmiş kişi. Hoş, kızcağız da çok iddialı konuşuyor birincilik için. Bilemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık