Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 701 Bölüm Yorumu / 702 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@ch3rl0b11n

Mihawk ile olan görüşlerine katılmıyorum. Mihawk'ın o ünvana nasıl sahip olduğu açıklanmadı. Tek bildiğimiz Shanks ile vs atmış olması. Bunun tarihini ve sayısını bile bilmiyoruz. Bunun dışında Mihawk'a hangi merciin o ünvanı verdiği belli değil. Yonkou mertebesi gibi halkın verdiği bir sıfat mı yoksa WG mi verdi bilmiyoruz. Yine Mihawk'ın o ünvanı elde edebilmek için ne yaptığı da belli değil. Ancak şu bir gerçek ki tüm kılıç ustaları ile vs atmış değil. Vista ile ilk kez savaşta karşılaşıyor ve karşılaşmalarını erteliyorlar. Shiryu ile hiç karşılaşmamıştır yüksek ihtimalle. Wanokuni'nin durumu da öyle bir şey. Dışarıya kapalı bir ülke. Aynı Meiji öncesi Japonya gibi. Dışarı ile ilgili ne kadar bilgi sahibi olsalar da bu durum senin tezini doğrulamıyor. Adam kalkıp neden en iyisi benim deyip Mihawk'ı aramaya çalışsın ki? Keza ortada Ryuuma örneği var. Ryuuma'nın yendiği Shirano kendisine en iyi kılıç ustası diyordu. Ancak kalkıp da halkın Kral Ryuuma dediği zatı muhteremi hiçbir zaman aramadı. Burada da böyle bir şey söz konusu olabilir. Kendisini Mihawk'tan üstün gören fakat Wano dışına çıkmayan birileri olabilir.
Mihawk ile hiç karşılaşmamış olması Vista'nın kendi hatasıdır. Hem Vista, Mihavk'tan sonra meydana çıkmış ve Beyazsakal korsanlarına katılmış biri. O tayfaya katıldıktan sonra da hiç arayışa çıkmamıştır muhtemelen, gerek de görmemiştir. Yahut fırsat bulamamıştır. Ancak Mihawk'ın da en iyi olduğu için dünyada türeyen her kılıç ustasını fellik fellik arayıp meydan okuması ve hala en iyi olduğunu kanıtlaması gerekmiyor. Mihawk'ın en iyi olduğu herkesçe söylenen bir şey, bir kaç kişinin uydurması değil. Şimdiye kadar gördüğümüz hemen bütün kılıç ustaları Mihawk'ın en iyi olduğunu kabul ediyordu. Adamın sırtında taşıdığı kılıç bile dünyanın en iyi kılıcı olarak görülüyor. Böyle biri Wano'ya uğramadan herkes tarafından bu unvanı alamaz.
Daha güçlü olup da Wano'dan çıkamamak nedir anlayamadım. Ha, en güçlü olmasını takmıyordu o ayrı mesele ancak çıkamamak bir seçenek değil. İsteyen çıkar gider oradan. Ryuuma'nın olayı tamamen farklı. Kendisi de bilmiyordu öyle bir lakabının olduğunu ancak herkes öyle diyordu ki bunu da açık ara kanıtlamıştı. Shirano'yu örnek göstermen çok yanlış. O adam sadece cahil halkı en iyiyim diye kandırıyordu o kadar. Gerçekten halk tarafından en iyi olduğu söylenen birinin peşine düşüp yenilmeyi göze alamazdı. Kendisi de biliyordu ki kılıç yetenekleri beş para etmezdi. Dünyadaki bütün kılıç kullanıcılarının en üst rakip görüp peşine düştüğü, tüm dünyada namı yayılmış birinin Wano tarafından takılmaması ihtimali çok çok düşüktür. Hele ki o ülkeye girip de bu unvanı almamış olması çok daha düşük bir ihtimaldir. Zira herkes bilir Wano'nun en iyi kılıç ustalarının yeri olduğunu ve buna rapmen Mihawk'a en iyi kılıç ustası diyorlar.

Son iki bölüm göre durgundu. Biraz gırgır biraz şamata vardı. Dressrosa ya giriş bölüm oldu. Ama son sayfalarda bütün heyecan arttı. Niye? Kılıç kullanan birini gördük de onda. :D Ama adam kılıç kullanmayı farklı bir boyuta getirmiş, koca delik açtı yerde. Adam samuray çıkacak diye tahmin ediyorum. Amiral olma ihtiml var ama bence amiral arc sonuna doğru gelir. Dövüş bitmek üzereyken de olabilir. Dof yerlerde amiral geliyor bizimkiler Wano ya kaçıyor gibi. Wano ya Law sız giderler büyük ihtimal, sonra buluşmak üzere. Sırf bu mahalle muhtarlığı bile kör samurayı Luffy yanlısı yapar bence. Genel olarak bu bölümde planlar gösterildi, yol haritası çizildi, gruplar belli oldu. Ama Luffy yemek sevdası ve yalan nefreti ile işleri karıştırdı bile.Ha ben de Mihawk tan daha iyi bir kılıç ustası çıkacağını sanmıyorum. Eğer Mihawk a neredeyse 500 bölüm önce en iyi dendiyse şimdi bunun tersini ispatlamak da kime ne kazandıracak. Oda bence Mihawk tan üstününü çıkarmaz Zoro hariç.

Momo nun da ulaşmak istediği bir hedefi var ama sapık. Oyuncaklar benim de aklıma Wapol u getirdi. Kılık değiştirdikleri sahne çok güzel olmuş. Özellikle Luffy ye gözlük çok yakışmış. :cool:

Kapak hikayesinde kehihihi maceraya devam ediyor. Bi silah fabrikasına sızmış. Bi de o yüksekçe şeyin üstünde tüneyen herifi Sentomaru ya benzettim. :D

Alex Louis Armstrong

O samuray bana kalırsa wano'dan uzaklaştırılmıştır.

Cyrano'nun seriye yansıması Mihawk'tır. Ryuma'nın seriye yansıması ise Zoro'dur. En azından tip olarak bu kesindir.

Cyrano

Mihawk

Ryuma

Zoro

Bölüm fena değildi.Yıkım ekibi çok iyide.Cc'yi teslim eden grup tongaya gelmez umarım Dof tarafından.Dof'un yapay meyve yiyenlerle bir bağlantısı olduğu netleşiyor gibi.Kaido'da 500 tane var.Çok iyi müttefik olur Dof'tan:ehe:Ardından son olarak meşhur kör adam.Bence amiral değildir.Belliki o adamlar Dof'un adamları amiral tanımayacak kadar salak olamazlar.Wano'lu bir gezgin olabileceğini düşünüyorum.Kılıcınında basınç ile ilgili bir gücü olabilir.

Bu bölümde benim gözümde Dof'un gücü kesinleşti.Zaten önceden elindekilerin ipler veya teller veya o tarz bir şey olduğunu görmüştük.Hareket eden oyunculaklar ve ipli kuklalarıda görmemizle Doflamingonun bir kukla ustası olduğuda kesinleşti.Onun dışında odanın gene güldürü unsurları vardı bölümde bol bol neşeli.Güzel bölümdü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık