Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 701 Bölüm Yorumu / 702 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@ch3rl0b11n

Hala yanlış düşündüğün kanaatindeyim. Bir kere Vista'nın Mihawk'tan eski yahut yeni olduğu belli değil. Belki daha eski korsandır. Mihawk, senin adını duymamış olmak için aptal olmak gerekir, diyor. Vista'nın tüm dünyayı gezip Mihawk'ı araması için bir nedeni yok. Adam zaten WB tayfasına mensup. Neden tayfadan ayrılıp Mihawk'ı aramaya gitsin? Ace'in bir nedeni olmasına rağmen WB ve tayfa onu bırakmadı. Ace kendi mizacı gereği baskın geldi. Vista'nın böyle bir şeye kalkışma lüksü yok. En fazla Shanks'ın dünyayı dolaşması ve bu esnada Yasopp ile Denizcinin vs atması gibi bir şey düşünülebilir. Ama WB zaten yeri mekanı belli olan birisiydi. Hal böyle olunca Vista ve Mihawk hiç karşılaşmadı.

İkinci hadise neden bir kılıç ustası Wano'ya uğramadan En İyi ünvanını alamaz? Muhakkak Wano'ya uğraması mı lazım? Böyle bir şey yok. Wano kendi içine kapalı bir ülke. Adı da Ahenk Ülkesi. Bu ülkede yaşayan kılıç ustalarına Samuray diyorlar ve bu adamlar epey güçlü oluyor. En iyi kılıçustaları buradan çıkar diye bir şey geçmiyor. Brook'un anlattığı şey bu. Zoro bile Wano'yu, Samurayları bilmiyordu. Herkesin bilmesi beklenemez. Hele oraya uğramadan ünvanın alınmayacağı tamamen gerçek dışıdır.

Shirano ise Oda tescilli 1. sınıf kılıç ustasıdır. Halk ona kralın ağırlığına sahip diyor.
http://www.anymanga.com/wanted/001/004/002/
Bak Shirano'nun yanındaki ise 3. sınıf kılıçustası olarak geçiyor.
http://www.anymanga.com/wanted/001/004/008/
Bunlar dikdörtgen kutucukta geçtiği için resmi verilerdir. Ryuumanın bu adama tek atması, bu adamı çöp yapmıyor.
Mangayı senin kadar iyi takip etmediğim aşikar Mahircan. Ama benim kanaatim bana hala daha mantıklı geliyor. İlk yorumunda kesin ve düz ifadeler kullanmış olabilirim ancak esas anlatmak istediğim başka bir şey. Vista belki de en iyi olmayı umursamıyordur ancak Mihawk'la karşılaştığında, onunla düello yapmaya ne kadar hevesli olduğunu belli etti söyledikleriyle zaten. Bunu duymak bile Vista'nın onu yenerek en iyinin kendisi olduğunu kanıtlamaya çalıştığını varsayabiliriz. Bu durumda Vista onu aramak için fırsat bulamamış yahut hiç denk gelmemiş diyebiliriz. Mihawk da WB korsanlarının bir tümen komutanını tanımayacak kadar cahil olamazdı zaten. Mihawk da kendini kanıtlamanın peşinde olan bir adam değil ki birilerini arayıp yenmek için aba sarf etsin.
Ama yine de dünyanın en iyisi olduğunu herkes kabul ediyor. Bana göre Vista da kabul ediyor. Keza diğer shichiler bile bunun hakkında tartışmıyor ve sözleriyle onu övüyorlar savaş sırasında.
Wano gibi bir ülkenin tüm dünyada tanınmamış olduğunu varsayalım. En azından Yeni Dünya'da herkes tarafından çok iyi bilindiğinde anlaşabiliriz. Bu durumda tüm dünyada tanınan Mihawk'ın Wano'da duyulmamış olması ve en iyi diye vasıflandırıldıktan sonra Wano'da birilerinin bunu gözardı etmesi bana abes geliyor açıkçası. Gel gelelim Wano gibi en azından Yeni Dünya'da kılıç ustalarıyla ünlü bir yere uğrayıp orayı sarsmadan birinin, Yeni Dünya'da dahi en iyi kılıç ustası olarak görülmesi keza bana mantıksız gelir. Eğer öyle olsaydı, en azından Yeni Dünya'da takılanlar Mihawk'a, Wano'da kendini henüz kanıtlamadığı için en iyi demezlerdi. Hepsi bir şekilde orada daha iyilerinin bulunduğunu düşünebilirdi ve bu unvan kimseye verilmez, öylece boşta dururdu.

Sonuç olarak, ben Mihawk'ın kesinlikle Wano'ya uğradığını ve oralarda çarşıyı karıştırıp en iyilerine bile hadlerini bildirdiğini ve böylece tüm dünyada en iyi olarak adlandırıldığını düşünüyorum. Wano arcına gelince muhtemelen bu sır perdesi aralanacaktır.

Ryuuma konusu.
Shirano'nun Ryuuma'dan tek yemesi belki onu çöp haline getirmez ancak dünyanın en iyisi halinde de bırakmaz. Onun tek olayı insanları bir çıkar uğruna kandırmak, başka bir şey değil. O kral unvanını da muhtemelen kendi uydurup millete sahte dövüşlerle ezberletmiştir. Hem öyle bir dönemde, gazetenin olmadığını varsayarak insanların iletişimde çok daha zorda olduğunu ve böylece bir dedikodunun çok daha gerçekçi olabileceğini düşünüyorum.

Uzun kollular, uzun bacaklılar, balık adamlar, Wotanlar, deniz kızları, devler, kanatlı insanlar, 3 gözlüler, Bepo.

Beklenen periler(bu bölüm bahsedilen) ve cüceler gibi yeni ırklar da yoldadır bence. Tüm bunlar bir beyinde nasıl harmanlanıyor arkadaş.
Her zaman vurgusunu yaptığım gibi, Oda'nın genel dünya efsanelerinden beslendiğini, ortada kendine has olan çok az şeyin olduğunu söylüyorum ısrarla. Ama bu kadar farklı kültürü tek hikayede böyle ustaca birleştirmek de yetenek ister vesselam. Oda'nın yaptıklarıi yapacaklarının teminatıdır her zaman. Hala seride ortaya çıkmamış bir sürü fantastik öge veya kültürel bağ üzerinde düşünebiliriz.

Bepo da gizemini koruyan ırklardan.
Aslına bakarsan Bepo'nun pek gizemi kalmadı. Doflamingo yapay zoanlar üretiyor ve Law da Dof'un yanında çalışıyordu. Bepo da Law'ın tayfada. Oda aslında Bepo'yu bize bu bölümler için bir ipucu olarak bırakmıştı diyebiliriz.

Alex Louis Armstrong

Ben bu samurayın fanı oldum. Kör samuray gibi mübarek adamsın adams..

Bu bölüm gördüğümüz üzere tayfa sınırları zorluyor Law artık sabır taşına döndü çatladı çatlayacak, bizimkilerden nasıl ittifak olur gördü.

3 gruba ayrıldılar ama en dikkat çeken Law'ın grubu.Dof'la değiş tokuş işine giderken yanına Ussop ve Robin'i alıyor sadece acaba güvendiği şey ne?Dof'a karşı can güvenliğini kim sağlayacak?
Dof'un yapacakları merak konusu, hadi aldım cesarı kib bye diyecek hali yok
Grren Bit'in çizimne bakılırsa kuru kafa işratleri oranın tehlikeli bir yer olduğunu gösteriyor.

Koca Dressrosa krallığının hükümdarı Joker flamingo orada tuzak hazırlamış olabilir belkide Law'ları tutsak alacak?

Luffyler ortalığı karıştıracak belli oldu bu IQ'su 80'in altı olan Luffy saflığını konuşturmuş tekrardan ,en azından dürüst biri ,yaşlı samuray olduğunu dşündüğüm kör adam çok güçlü bir atak yapıyor ve karizmasına + point ekliyor, bizim her zamanki gibi o son sahneye bakıp ''Herife bak lan ama Luffy bunu döver onun kral hakisi var'' diye içimizden geçirdiğimiz oluyor tabi.

Dof arcı bayağı uzun sürecek şu an 701 -en az 750'de arc bitse la zaten seri 1000 'de bitecek e geriye kalan yonkoular wano nasıl sığacak?

Birde Mihawk gibi imba bir karakterin ne denli güçlü oldduğu wano arcında gösterilir çünkü ben en güçlü kavramını alan birinin muhakkak samuraylarıda aradan çıkardığını düşünüyorum, çünkü Ace en güçlü korsan olmak isterken ilk hedefi en güçlüyü WB'İ indirmekti.

Yonko falan umrumda değil Wano'yu görmek istiyorum kimsenin karışamadığı ülke Law bile oraya gidemeyiz gibi benzeri bir şey söyliyor aşırı merak ediyorum orayı :D

Reversi

Bu bölüm gördüğümüz üzere tayfa sınırları zorluyor Law artık sabır taşına döndü çatladı çatlayacak, bizimkilerden nasıl ittifak olur gördü.

3 gruba ayrıldılar ama en dikkat çeken Law'ın grubu.Dof'la değiş tokuş işine giderken yanına Ussop ve Robin'i alıyor sadece acaba güvendiği şey ne?Dof'a karşı can güvenliğini kim sağlayacak?
Dof'un yapacakları merak konusu, hadi aldım cesarı kib bye diyecek hali yok
Grren Bit'in çizimne bakılırsa kuru kafa işratleri oranın tehlikeli bir yer olduğunu gösteriyor.

Koca Dressrosa krallığının hükümdarı Joker flamingo orada tuzak hazırlamış olabilir belkide Law'ları tutsak alacak?

Luffyler ortalığı karıştıracak belli oldu bu IQ'su 80'in altı olan Luffy saflığını konuşturmuş tekrardan ,en azından dürüst biri ,yaşlı samuray olduğunu dşündüğüm kör adam çok güçlü bir atak yapıyor ve karizmasına + point ekliyor, bizim her zamanki gibi o son sahneye bakıp ''Herife bak lan ama Luffy bunu döver onun kral hakisi var'' diye içimizden geçirdiğimiz oluyor tabi.

Dof arcı bayağı uzun sürecek şu an 701 -en az 750'de arc bitse la zaten seri 1000 'de bitecek e geriye kalan yonkoular wano nasıl sığacak?

Birde Mihawk gibi imba bir karakterin ne denli güçlü oldduğu wano arcında gösterilir çünkü ben en güçlü kavramını alan birinin muhakkak samuraylarıda aradan çıkardığını düşünüyorum, çünkü Ace en güçlü korsan olmak isterken ilk hedefi en güçlüyü WB'İ indirmekti.
Tam 1000 de mi biteceği kesin mi ? eğer 1000 de biterse olaylar çok hızlı gelişmesi lazım bu bana pek inandırıcı gelmiyor ama 1000 de biteceği açıklaması var mı onu da bilmiyorum bilen varsa kaynağını söyleye bilir mi ?Bölüme gelince yavaştan dressrosayı her zaman ki gibi luffy olayların başlamasına ortam hazırlıyor

Tam 1000 de mi biteceği kesin mi ? eğer 1000 de biterse olaylar çok hızlı gelişmesi lazım bu bana pek inandırıcı gelmiyor ama 1000 de biteceği açıklaması var mı onu da bilmiyorum bilen varsa kaynağını söyleye bilir mi ?Bölüme gelince yavaştan dressrosayı her zaman ki gibi luffy olayların başlamasına ortam hazırlıyor
E.oda serinin 10 yılı var felan demişti ortalama hesapla 1000 'li bölümlerde seri biter yani tabi kaç küsür olur bilmiyoruz orada zaten düz hesap yazdım, önümüzde yeterli bölüm yok ve daha çok olayın çözülmesi lazım gibisinden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık