Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Dragon Ball Super Animesi

Akira Toriyama varsa izlenir demişsiniz de, bunu bekleyen insanlar Dragon Ball'ı kaç yaşındayken izlemiş acaba?
Valla ben veletken izliyordum, kafamda güzel bir yeri vardı, keşke öyle kalsaydı. Yaş büyüyünce çekilmez bir çileye dönüşüyor, yazdığı her hikaye resmen -12. Anakarakteri direkt Superman çakması zaten. Anca bu kadar kopyalanabilirdi background'u. Hikaye -> Klişe ve çöp, işleniş -> klişe ve çöp, çizim -> buna göreceli derim işte, kavgalar -> Van Damme filmleri. Ulan diyorum acaba yokluktan falan mı bu kadar beğenilmiş, bakıyorsun efsane seriler var o dönem. İşin özeti -> Almanya beğenince biz de beğenmiş sayıldık. Sevgi pıtırcıklığı yapıp liberal bir anlayış izledi diye o dönemin batısına cuk oturmuş. Tanrıtanımaz bir bakış açısıyla anlatılan tikko bir fantastik hikaye. Iaaah arkadaşlarım için süppa olacam deyince de her dövüş çocuklar seviyor işte. Hele ki okullarında bullylenenler.
Çöp.
Bize yazacak bir şey bırakmamışsın be usta, eline sağlık.

Eskilerde çıkan animelerin şimdi izleyen insanlara göre çöp ve klişe gelmesi normaldir. Çünkü bunlar türünün ilk örnekleri ve Şuan klişe ve bıktıran Şeyler o zamanlar için ilk. Aslında buna rağmen günümüzde bile DB'nin bazı kesimlerde seviliyor olması kendi Dönemine göre ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir. Akira Toriyama ise 80'lerdeki bakış açısının dışına çıkıp farklı bir şekilde ele alırsa ortaya muhteşem bir eser Çıkabilir.

Bu arada bu yeni çıkacak olan anime Z'nin sonrasında mı geçecek GT'nin sonrasında mı?

Eskilerde çıkan animelerin şimdi izleyen insanlara göre çöp ve klişe gelmesi normaldir. Çünkü bunlar türünün ilk örnekleri ve Şuan klişe ve bıktıran Şeyler o zamanlar için ilk. Aslında buna rağmen günümüzde bile DB'nin bazı kesimlerde seviliyor olması kendi Dönemine göre ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir. Akira Toriyama ise 80'lerdeki bakış açısının dışına çıkıp farklı bir şekilde ele alırsa ortaya muhteşem bir eser Çıkabilir.

Bu arada bu yeni çıkacak olan anime Z'nin sonrasında mı geçecek GT'nin sonrasında mı?
GT'yi nimetten sayma, Z sonrası olacaktır.

Ne kadar hater varsa buraya dolmuş :W neyse yeni seri Majin Buu saga sonrası geçecek dendi.Son filmden devam eder diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
DB zaman çizelgesi şöyle;

774 - Buu'nun yenildiği yıl,

778 - Kami to Kami filminin geçtiği yıl,

781 - Fukkatsu no F filmini geçtiği tarih,

784 - DBZ'nin son sahnesinin geçtiği yıl,

789 - GT'deki olayların yaşandığı yıl,

Buu'nun yenilgisinden birkaç yıl sonra diyor, 774-778 arasında olması yakın gibi bu tanıma göre ama filmleri de göz önüne alırsak, 781-784 arasında yada 784 sonrasında da olabilir..

Roronoa Zoro

Dragon Ball 1984-1995 yılları arasında yayınlandı. Diğerleri ise:
Hokotu no Ken 1983-1988
Rurouni Kenshin 1994-1999
Slam Dunk 1990-1996
Yuu Yuu Hakusho 1990-1994

Şu noktada Kenshin eleniyor sanırım. Diğerlerini ise okumadığım için bir yorumum yok.
Hatam varsa affola :| Bu sadece benim aklıma gelen seriler. Dragon Ball şunların hiçbirinin eline su dökemez. Hele ki Hakuto no Ken'in veya Slum Dunk'ın.
İşin içine seinenleri katacaksak daha fena zaten. Son 10 yıldır adam gibi seinen çıkmıyor, o dönemler altın çağını yaşamış ve insanlar Dragon Ball'a odaklanmış. Vallahi de billahi de ilginç geliyor.

Yeni haberler! DBS'nin sadece animesi çıkmayacakmış önümüzdeki ay Toyotaro'nun çizeceği (Dragon Ball Heroes'un çizeri) mangasıda çıkacak.

Roronoa Zoro

Akira Toriyama bariz bir şekilde ilk karakterlere önem veren birisi, seriyi Frieza-Saga da bitireceğini açıklamış zamanda ama editör ve fan baskıları yüzünden seriyi devam ettirmiş, zaten farkındaysanız adı sanı uçuk kaçık olan bir bilim adamının 3 tane robot ( Android ) yaratıp ve bunların Frieza dan ( Evrenin en güçlü diye nitelendirdiği ) adamdan güçlü yapması sıvamakta 1 numaraydı, tabi dediğim gibi fanboylar yüzünden hep

Db nin son filmi Frieza üzerine olacağı için Akira nın ona ne kadar değer verdiği açıkça ortada

Bu anime nasıl olur bilmem ama Db varsa işin içinde 207 manga bölümünü çevirdiğim ben hayatta kaçırmam

dragon ballı severim. yeni serisi cıksın izlerimde. ilk seri beni hep güldürmüştü. ikinci seride friezaya kadar harika gitti. sonra hadi androidleri kabullendim, terminatör fanı olarak... ama ne bileyim; boo , babidi sonra birde satan cok sıkıcıydı. gt ye zaten sadece 4 bölüm sabredebildim. yok farzediyorum. yani sonuc olarak ; ilk seri ve hiç unutmadıgım openingiyle harika zaman geciriyordum. cagına göre muazzamdır, kaldıki shounen kültürünü aldı yürüttü, biraz arka planı zayıf görünsede, o zaman diliminde elinden gelenin en iyisini yapmıs adam bence. z serisinde freezadan sonrada iyi vsler var ama keske, freezada kesse tadından yenmiyecek bir efsane olurdu. kalan tüm bölümlerede millet bir cell karsısındaki gohanın karizması, vede boonun karsısında gezegeni sallayan ss3 degişimindeki güc ve karizma için ses cıkarmıyorlar :D

sonuc itibariyle toriyama işin içindeyse en azından daha ümit edici olur. toei işin içindeysede valla banlansam bile umrumda degil bok gibi olur gibime geliyor :ehe: sonuc itibariyle bekleyelim bakalım.

ha birde shounen ana karakteri dedigin bence böyle olmalı ;

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık