Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Dragon Ball Super Animesi

Roronoa Zoro

Akira Toriyama varsa izlenir demişsiniz de, bunu bekleyen insanlar Dragon Ball'ı kaç yaşındayken izlemiş acaba?
Valla ben veletken izliyordum, kafamda güzel bir yeri vardı, keşke öyle kalsaydı. Yaş büyüyünce çekilmez bir çileye dönüşüyor, yazdığı her hikaye resmen -12. Anakarakteri direkt Superman çakması zaten. Anca bu kadar kopyalanabilirdi background'u. Hikaye -> Klişe ve çöp, işleniş -> klişe ve çöp, çizim -> buna göreceli derim işte, kavgalar -> Van Damme filmleri. Ulan diyorum acaba yokluktan falan mı bu kadar beğenilmiş, bakıyorsun efsane seriler var o dönem. İşin özeti -> Almanya beğenince biz de beğenmiş sayıldık. Sevgi pıtırcıklığı yapıp liberal bir anlayış izledi diye o dönemin batısına cuk oturmuş. Tanrıtanımaz bir bakış açısıyla anlatılan tikko bir fantastik hikaye. Iaaah arkadaşlarım için süppa olacam deyince de her dövüş çocuklar seviyor işte. Hele ki okullarında bullylenenler.
Çöp.

Ana karakterin başka gezegenden gelmesi hariç neresi Superman'a benziyor :/.Goku bencil ve süreki dövüşmeyi isteyen biri ve birçok dövüşü de kaybediyor kazanırsa da başkalarının yardımıyla kazanıyor.Superman şiddeti sevmeyen,iyilik dolu biri,rakibi ne kadar güçlüyse kendisi de o kadar güçlü oluyor.Goku'yu Superman çakmasına benzeten şeyler hep fillerlardan geliyor :/.

Akira Toriyama varsa izlenir demişsiniz de, bunu bekleyen insanlar Dragon Ball'ı kaç yaşındayken izlemiş acaba?
Valla ben veletken izliyordum, kafamda güzel bir yeri vardı, keşke öyle kalsaydı. Yaş büyüyünce çekilmez bir çileye dönüşüyor, yazdığı her hikaye resmen -12. Anakarakteri direkt Superman çakması zaten. Anca bu kadar kopyalanabilirdi background'u. Hikaye -> Klişe ve çöp, işleniş -> klişe ve çöp, çizim -> buna göreceli derim işte, kavgalar -> Van Damme filmleri. Ulan diyorum acaba yokluktan falan mı bu kadar beğenilmiş, bakıyorsun efsane seriler var o dönem. İşin özeti -> Almanya beğenince biz de beğenmiş sayıldık. Sevgi pıtırcıklığı yapıp liberal bir anlayış izledi diye o dönemin batısına cuk oturmuş. Tanrıtanımaz bir bakış açısıyla anlatılan tikko bir fantastik hikaye. Iaaah arkadaşlarım için süppa olacam deyince de her dövüş çocuklar seviyor işte. Hele ki okullarında bullylenenler.
Çöp
.
İki yıl önce izledim. Şu anda Kai serisini izliyorum. Håla sevdiğim bir seri.

Bu arada o dönemki efsane seriler hangileri shounen olarak?

DB serisi, belli olgunluğa sahip çoğu insana sıkıcı gelir.
Tüm olayının kuru gürültü ve lafım ona aksiyondan ibaret olması dışında hiç bir olayı yok.
Tek güzel yanı karakterleri. Karakterlerin hepsi de kendisini sevdirmeyi başarabilmiş.
Tabi bunlar dışında serinin asıl Freeza ile bitmesi gerekirken daha sonra sıçıp sıvamak suretiyle seriyi katletmesi bence en büyük hatası oldu Toriyama'nın.

Dragon Ball'u ilk izlediğimde bende çok sevmiştim ama başka başka seriler izledikçe gitgide gözümden düşen bir seri oldu. Zaten ilk izlediğim serilerden biri Dragon Ball. Yeni serisini de izlerim illa ki ama. Öyle matah gelmiyor bana. :/

DB serisi, belli olgunluğa sahip çoğu insana sıkıcı gelir.
Tüm olayının kuru gürültü ve lafım ona aksiyondan ibaret olması dışında hiç bir olayı yok.
Tek güzel yanı karakterleri. Karakterlerin hepsi de kendisini sevdirmeyi başarabilmiş.
Tabi bunlar dışında serinin asıl Freeza ile bitmesi gerekirken daha sonra sıçıp sıvamak suretiyle seriyi katletmesi bence en büyük hatası oldu Toriyama'nın.
Toriyama seriyi Frieza ile birlikte bitirmek istiyordu zaten. Editörleri devamını istemiş.

Resimlere bakıyorum, aklıma jojo's bizarre Adventures geliyor:D Etinden sütünden yararlanıyorlar dragon ball'ın:confused:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık