Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Dragon Ball Super Animesi

İki yıl önce izledim. Şu anda Kai serisini izliyorum. Håla sevdiğim bir seri.

Bu arada o dönemki efsane seriler hangileri shounen olarak?
DB. Ve Yu Yu Hakusho . Kalanı bilemem . Bu ikisi satışlarda bir dönem ölümüne kapışıyordu. Yu Yu Hakusho tadında bitti ama. Bugünün Bleach ve Naruto nun %33 altyapısı bu seriden gelme.

Edit: Günümüzde DB un temsil ettiği değerleri kullanan tek seri Bleach.
Aynı umursamaz yazım stili. Çok fazla ikonik karakter, karakterler ne kadar kolpa olursa olsun bütün karakterleri aksiyonda kullanma, arka plan çizimlerini tınlamama.
Hee Kubo daha iyi çiziyor ve DB daki karakterler kadar idiot karakterleri yok ve yazım dili ağır . Japoncadan çevirenlerin hali ortada, bide numaroloji seviyor .
Ama aynı troll değerleri günümüzde sunduğu bir gerçek.

Toriyama seriyi Frieza ile birlikte bitirmek istiyordu zaten. Editörleri devamını istemiş.
Bunu bilmediğimi sana düşündüren ne olabilir? :/
Sen basit bir mangaka değilsin. Akira Toriyama'sın. Editörlerin her dediğini yapmak gibi bir yükümlülüğünün olduğunu cidden düşünen var mı aramızda? :S
İstese, tek bir söz ile "yapmayacağım, bu son" demiş olsa kim ne diyebilecek adama, silah zoruyla mı çizdirecekler?
Spin-off, özel bölüm falan diye devam edebilirdi. Ana hikayeyi Freeza ile bitirmesi gerekirdi, ama temeli sağlam olmayan sonradan uydurma senaryo ile batırdı güzelim seriyi.
Velhasıl kelam, editör olayı hava cıva, adam baktı güzel satıyor. Ben bunun ekmeğini daha yerim kafasıyla çizdi işte.
Androidler, Cell ve Boo... Hepsinden öte lanet olasıca Satan...
Neyse, sonuçta bunlar benim düşüncem. Aramızda, salt db hayranları ya da aksiyon manyağı arkadaşlar yoksa, o kadar da büyütecek bir durum değil. Kazandığı paralar yetmiyor adama demek ki yeni bir seri çıkarıyor.

DB. Ve Yu Yu Hakusho . Kalanı bilemem . Bu ikisi satışlarda bir dönem ölümüne kapışıyordu. Yu Yu Hakusho tadında bitti ama. Bugünün Bleach ve Naruto nun %33 altyapısı bu seriden gelme.
Hakusho'nun Türkçe çevirisi olsa da izlesem. Yalnız işin ilginç tarafı Togashi de çeşitli açılardan HxH'da DB'dan esinlenmiş. Bildiğim kadarı ile çoğu shounen mangaka da Toriyama'yı üstad olarak görüyor sanırım.

@Noctis
Parasal bir sıkıntı olduğundan emin değilim. Yoksa çizmeye decam edebilirdi. Kochikame gibi 30 küsür yıldır devam eden bir seri var sonuçta.

Hakusho'nun Türkçe çevirisi olsa da izlesem. Yalnız işin ilginç tarafı Togashi de çeşitli açılardan HxH'da DB'dan esinlenmiş. Bildiğim kadarı ile çoğu shounen mangaka da Toriyama'yı üstad olarak görüyor sanırım.
Abi izlemeyin zaten biz kendimize saklıyoruz :D Amacım izlemeyin&okumayına getirmek :D

Hakusho'ya bakmak isteyen varsa, turkanimede 66 bölüm çevirilmiş. Yarısını geçmişler.
Ayrıca, Hakusho'dan Kurama karakteri yayınlandığı dönem 2 sene boyunca en sevilen karakter sıralamasında Goku'yu geçip tahta oturmuş. Tabi Hakusho'nun bir db kadar reklamı yapılmadığından, bu hükümdarlığı fazla sürmemiş.

Roronoa Zoro

İki yıl önce izledim. Şu anda Kai serisini izliyorum. Håla sevdiğim bir seri.

Bu arada o dönemki efsane seriler hangileri shounen olarak?
Yu Yu Hakusho
Hokuto no Ken
Rurouni Kenshin
Slum Dunk (Shounen Jump'da çıkıyordu)
Şunların hepsi 1 milyon basar Dragon Ball gereksizliğine. Hadi seriyi ikiye ayıralım, ikinci kısıma 2 milyon basar.
Trigun falan da varda Dragon Ball'un sonuna yetiştiği için saymıyorum.
Seinen yazardım da aynı dalda değiller sonuçta.

Dragon Ball 1986'da çıkmış bir anime, her bakımdan şuanki animelerden aşağıda kalıyor. Ama yeni seri için çok büyük bir beklentim var.

Yu Yu Hakusho
Hokuto no Ken
Rurouni Kenshin
Şunların hepsi 1 milyon basar Dragon Ball gereksizliğine. Hadi seriyi ikiye ayıralım, ikinci kısıma 2 milyon basar.
Kenshin i unuttum söylemeyi. Şuan utandim moruk. Slum Dunk ta baya feyizli bir seriydi.

Yu Yu Hakusho
Hokuto no Ken
Rurouni Kenshin
Dragon Ball 1984-1995 yılları arasında yayınlandı. Diğerleri ise:
Hokotu no Ken 1983-1988
Rurouni Kenshin 1994-1999
Slam Dunk 1990-1996
Yuu Yuu Hakusho 1990-1994

Şu noktada Kenshin eleniyor sanırım. Diğerlerini ise okumadığım için bir yorumum yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık