Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Dragon Ball Super Animesi

Üye silindi 1004

Dragon Ball 1986'da çıkmış bir anime, her bakımdan şuanki animelerden aşağıda kalıyor. Ama yeni seri için çok büyük bir beklentim var.
Çıkış tarihi önemli değil ki, önemli olan işlevi. Yoksa Parasyte'da 80 çıkışlıydı ama, animesi yeni yapıldı bomba gibiydi. Ya da daha yakın bir örnek JoJo. Dragonball ciddi anlamda arak bir seri. Superman'i Japonya'ya uyarlama çabası.

Ya Goku'nun origin dışında (ki o bile tamamen benzemiyor) neresi Superman'e benziyor.Superman gezegenleri yokolurken gönderiliyor ama amacı dünyada yaşarken onu korumak yolculuğu sırasında birsürü kozmik ışına maruz kalıyor ve dünyaya gelince güneşinde etkisiyle güçleri tavan yapıyor.Bu noktadan itibaren Superman'in hikayesi kendi uzaylı tarafını kabul edip dünyaya nasıl yardım edeceği ile ilgili,Superman başından beri güçlü bir karakter.

Goku'ya gelirsek gezegenleri yok edilmeden önce dünyaya gönderiliyor amacı ise dünyadaki herkesi öldürüp gezegeni satmak.İlk başta güç seviyesi 5 olarak başlıyor ki bu normal bir insan kadar güçlü demek.Hikaye boyunca yaptığı antremanlar ve rakipleri ile dövüşme isteği yüzünden daha güçlü bir hale geliyor.
Superman'in aksine Goku sırf güçlü insanlarla dövüşmek için insanların hayatını defalarca tehlikeye atabilen birisi.Goku savaşcı Superman ise kahraman.

Roronoa Zoro

Ya Goku'nun origin dışında (ki o bile tamamen benzemiyor) neresi Superman'e benziyor.Superman gezegenleri yokolurken gönderiliyor ama amacı dünyada yaşarken onu korumak yolculuğu sırasında birsürü kozmik ışına maruz kalıyor ve dünyaya gelince güneşinde etkisiyle güçleri tavan yapıyor.Bu noktadan itibaren Superman'in hikayesi kendi uzaylı tarafını kabul edip dünyaya nasıl yardım edeceği ile ilgili,Superman başından beri güçlü bir karakter.

Goku'ya gelirsek gezegenleri yok edilmeden önce dünyaya gönderiliyor amacı ise dünyadaki herkesi öldürüp gezegeni satmak.İlk başta güç seviyesi 5 olarak başlıyor ki bu normal bir insan kadar güçlü demek.Hikaye boyunca yaptığı antremanlar ve rakipleri ile dövüşme isteği yüzünden daha güçlü bir hale geliyor.
Superman'in aksine Goku sırf güçlü insanlarla dövüşmek için insanların hayatını defalarca tehlikeye atabilen birisi.Goku savaşcı Superman ise kahraman.
+1

@Raizel

Kişilikleri benzemiyor tamam ama dürüst olalım köken hikayesi neredeyse aynı,

- Gezegen yok olmadan kısa süre önce başka bir gezegene gönderilen çocuk,
- Dünyalı evebeynler tarafından barışçıl şekilde yetiştiriliyorlar,
- Gezegenin yerel halkına oranla çok güçlüler (sadece eğitim değil, saijajinler temel olarak daha üstün bir ırk -aynı şekilde kriptonlular da-)
- Yetişkinliğe adım attıkları dönemde yeni gezegenleri kendi ırklarından kalan son üyeler tarafından yok edilmek amacı ile saldırıya uğruyor (vegeta = general zod)
- İkisi de dünyanın koruyucusu oluyor,

Sonrası da bir zahmet aynı olmasın,

Gerçi yukarıda yazdıklarım saiyajin saga ile başlayan ikincil hikaye, Goku'nun esas kökeni Sun Wukong'dur (hatta Son Goku, Sun Wukong'un japonca yazılışının telaffuzudur), maymunsu insan motifi, uzayan sopası ve üzerine bindiği bulutu hepsi Sun Wukong ile özdeşleştirilen şeylerdir, ve ilk hikaye olan emperor pilaf saga'da "journey to the west" adlı klasik çin hikayesinin (Sun Wukong'un hikayesi) mangaya uyarlanmış halidir,

Ama fark edeceğin üzere ilk kökenden pek bir yere gidemeyeceğini fark edince, superman hikayesine geçiş yapmış, kuyruk, sopa ve bulut rafa kaldırılıyor, maymun dönüşümü yerine "süper" saijajin dönüşümü geliyor vs..

@Raizel

Kişilikleri benzemiyor tamam ama dürüst olalım köken hikayesi neredeyse aynı,

- Gezegen yok olmadan kısa süre önce başka bir gezegene gönderilen çocuk,
- Dünyalı evebeynler tarafından barışçıl şekilde yetiştiriliyorlar,
- Gezegenin yerel halkına oranla çok güçlüler (sadece eğitim değil, saijajinler temel olarak daha üstün bir ırk -aynı şekilde kriptonlular da-)
- Yetişkinliğe adım attıkları dönemde yeni gezegenleri kendi ırklarından kalan son üyeler tarafından yok edilmek amacı ile saldırıya uğruyor (vegeta = general zod)
- İkisi de dünyanın koruyucusu oluyor,
1-Ok
2-Goku için pek barışcıl demem sonuçta çocukluğunu ormanda vahşi hayvanları ve dinazorları(?) öldürüp yiyerek geçiriyor,ayrıca büyükbabası ölmeden önce ona dövüşmeyi öğretiyor bu bana hiç barışcıl gelmedi.Superman ise çiflikte yetişiyor.
3-Böyle özel olmasalar ana karakter olmazlardı değil mi? Sıradan bir saiyan/kryptonlunun hikayesinin pek ilgi çekeceğini sanmam.
4-Ok (Bazı Superman versiyonlarında bu olay gerçekleşmiyordu galiba neyse bir önemi yok...)
5-Evet ana karakterler genelde iyi adam oluyor ana karakteri dünyayı koruyan birsürü seri var.

2) Kişilikleri farklı zaten onu bende dedim, ama Goku için "savaş yanlısı" ifadesini kullanamazsın, avlanmayı yada dövüş sanatlarına ilgi duymayı savaş yanlısı olmak yada "barışçıl olmamak" olarak niteliyorsan o ayrı,

Kaldı ki Son Gohan Goku'yu bulduğunda Goku içgüdüsel olarak ona saldırıyor ama Gohan onu özellikle "barışçıl" olarak yetiştirdiği için ilerde gayet normal bir insan gibi davranıyor,

3) İkisi de kendi ırklarına göre normal, dünyalılara göre anormaller..

Olması gereken de bu zaten. Kendi halkından uzakta kendinden güçsüzler arasında büyüdü.
Yok doğuştan güçsüzdü zaten. 5 puandı hatırladığım kadarı ile. Bu yüzden Dünya'ya gönderdiler zaten. Yoksa daha zorlu bir gezegene yollarlardı. Goku, daha sonra kendi çalışmaları ile çok güçlendi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık