Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yemek Tarifleri, Tatlı, Tuzlu Yiyecek ile İçecek Önerileri

Ahahah ilginç bir konu olmuş.

Bir bir buçuk yemek kaşığı salçayı yağda kavuruyoruz. İçine istediğiniz baharatlardan (tavsiyem nane kekik) katıp çiğliği gidene kadar kavuruyorsunuz. İster makarna sosu ister banıp yemek için kullanabilirsiniz.

İçine ceviz koyarsanız Çemen olur.

Son düzenleme:
Ahahah ilginç bir konu olmuş.

Bir bir buçuk yemek kaşığı salçayı yağda kavuruyoruz. İçine istediğiniz baharatlardan (tavsiyem nane kekik) katıp çiğli gidene kadar kavuruyorsunuz. İster makarna sosu ister bakıp yemek için kullanabilirsiniz.

İçine ceviz koyarsanız Çemen olur.
Acuka oluyor o :D Salçalı cevize Çemen demen anne tarafımın gücüne gitti, söyliyeyim :D

Kilis Tava tarifi:
500 gram kuzu-dana karışık kıyma

1 adet soğan(ince kıyılmış)

2 adet domates(ince kıyılmış, çekirdekleri çıkarılmış)

4 adet yeşilbiber(ince kıyılmış)

1 adet kapya biber(ince kıyılmış)

1 tutam maydanoz(ince kıyılmış)

2 yemek kaşığı sıvı yağ

2 diş sarımsak

1 yemek kaşığı biber salçası

1 yemek kaşığı domates salçası

1,5 çay kaşığı tuz

1 çay kaşığı karabiber

1 çay kaşığı kimyon

Kıymayı derin bir kaba alın. Üzerine tüm malzemeleri ekleyin.

Kasedeki tüm malzemeler birbirine karışana dek yoğurun.

Yoğrulmuş kıymayı streçleyip 1 saat kadar tepside dinlendirin.

Kıymayı üçgen porsiyonlar halinde bıçakla iz verin ve üzerine biber ve domateslerle süslemeler yapın.

Önceden ısıttığınız 180 derece fırında 30 dakika pişirin.
İsteyen kıymanın altına ince kesilmiş patatesleri yerleştirip üstüne kıymayı yerleştirip bastırabilir :)

Ben yaparım bi ara makarna sosu güzel ise sarıyor :)
Bir tam paket için geçerlidir.
1.5 litre su kaynatılır. Tuz veya yağ dökmüyoruz. Salçalı olacak tuz bunu verecek. Yağa gerek yok. İtalyan arkadaşımın dediği şey: "Makarna yapmayı bilmeyen makarna suyuna yağ döker".
Su kaynayınca makarnaları döküyoruz. Sonra yüksek ateşte diri seviyorsanız 8 dakika iyice pişsin istiyorsanız 12 13 dakika.
Sonra makarnaları alıyoruz içinden. (Makarnayı süzmüyoruz)Bundan sonra en kısık ateşe alalım. Bu tavada kalan makarna suyu asıl tadı veren sihir ögesidir. İçine istediğiniz yoğunlukta salça veya kahvaltılık sos. Ben 1 yemek kaşığı domates 1 yemek kaşığı biber katıyorum. Güzel oluyor.
Makarna suyu ve salça birbirine karışacak sonra ayırdığımız makarnayı bu sosun üstüne karıştıra karıştıra döküyoruz.
İyice karıştırdıktan sonra üstüne nane ve pul biber dökebiliriz güzel tat verir. Afiyet olsun.

Üye silindi 6810

Bir tam paket için geçerlidir.
1.5 litre su kaynatılır. Tuz veya yağ dökmüyoruz. Salçalı olacak tuz bunu verecek. Yağa gerek yok. İtalyan arkadaşımın dediği şey: "Makarna yapmayı bilmeyen makarna suyuna yağ döker".
Su kaynayınca makarnaları döküyoruz. Sonra yüksek ateşte diri seviyorsanız 8 dakika iyice pişsin istiyorsanız 12 13 dakika.
Sonra makarnaları alıyoruz içinden. (Makarnayı süzmüyoruz)Bundan sonra en kısık ateşe alalım. Bu tavada kalan makarna suyu asıl tadı veren sihir ögesidir. İçine istediğiniz yoğunlukta salça veya kahvaltılık sos. Ben 1 yemek kaşığı domates 1 yemek kaşığı biber katıyorum. Güzel oluyor.
Makarna suyu ve salça birbirine karışacak sonra ayırdığımız makarnayı bu sosun üstüne karıştıra karıştıra döküyoruz.
İyice karıştırdıktan sonra üstüne nane ve pul biber dökebiliriz güzel tat verir. Afiyet olsun.
Yağlıda yağsızda pek farkı olmuyor hep iyi ben makarnayı süzüp bir kaba yağ ile salçayı ısıta osıta karıştıyorum (yağ kırmızı oluyor baya) sonra makarna suyunu ekliyorum(bütün su değil 1-1.25 bardak filan) bu yağ salça içine sonra karıştır bidaha şekli oturana kadar sonra makarnayı boşalt karıştır salçayı yedir sonra tabağa koy kekik kırmızı biber ve bazen siyah küçük şey ıı karabiber sonra hazır makarna italyan ile benzer yapıyormuşum ve güzel yani yapmak isteyen olursa neredeyse aynısını yapıyorum ??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık