Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yemek Tarifleri, Tatlı, Tuzlu Yiyecek ile İçecek Önerileri

20 yıllık komşum Kilisliydi. Kebap bile yapabiliyorum.
yap yiyelim.
Çok güzel düşünmüşsün konuyu. Ben de bir kokteyl tarifi vereyim o zaman.

malzemeler:

zencefil
bal
tatlı greyfurt
soda
tekila

Efenim önce cam ya da porselen bir demlikte ince ince doğranmış zencefilleri demliyoruz. Su hala sıcakken içine tercihe göre bir ya da iki kaşık bal ekliyoruz. Doğal bal olsun tercihen. Daha sonra zencefiller suya rengini tamamen verdiğinde o zencefilleri çayı acıtmasın diye demlikten çıkarıyoruz ve oda sıcaklığına gelene kadar ellemiyoruz. Oda sıcaklığına gelince de buz dolabına atıp soğutuyoruz. Bu işlemi bir gün önceden yapmanız tavsiye edilir. Zencefil çayı soğuyunca greyfurtları sıkıyoruz. Greyfurtlarınız tatlı olsun ama. Ekşisi güzel olmuyor. Daha sonra bir shaker a bir ölçek greyfurt suyu, bir ölçek önceden soğuttumuz ballı zencefil çayı ve bir ölçek tekilayı atıp biraz çalkalıyoruz. Bu karışımı tercihen büyük bir meşrubat bardağına 3/4 oranında koyuyor ve kalan 1/4 üne de sade soda koyuyoruz. Afiyet olsun.

İsim önerilerine açığım.
Mavi olsa rengi blues sunday zencefil bal greyfurt tekila tam sunday. çok pro çalışmalar bunlar jigger filan da gelir yakında bende titizleneyim tariflerime :(

yap yed

Mavi olsa rengi blues sunday zencefil bal greyfurt tekila tam sunday. çok pro çalışmalar bunlar jigger filan da gelir yakında bende titizleneyim tariflerime :(
Profesyonel değil yahu, evde buldum komple doğaçlama. Daha tekila ekleyecek fırsatım olmadı ama olursa ilk işim eklemek olacak. Tekila yakışır buna çünkü.

Hmm. Sunday ya da sunset den gidilebilir isim olarak.

Soğuk kahve önerisi:
Evinizde küp buzluk olmalı. Kaç mililitre su alıyorsa ayarlayın. O kadar su kaynatın. İstediğiniz kahve yoğunluğunda (önerim baya koymanız Ben bir kupada yaparken iki çay kaşığı kahve koyarken bunda 6 çay kaşığı kahve dökerim) Biraz soğutun(15-20 dk) Sonra bu kahveyi buzluğa dökün sonra buzdolabına ve kahvemiz buz küpü şeklini alacak. Donunca 350 ml alacak şekilde bir bardağa soğuk süt ve 3 tane kahve buz küpü atıyorsunuz. Afiyet olsun içip içip içinizi serinletiniz.
Benden de soğuk çay tarifi gelsin o zaman.

Yine göz kararı veriyorum tarifi.

Yeşil Elmalı Soğuk Çay

Normal çayınız önce bir demleyin.
Buzlukta buz küpleri yapın.
Sonra bir yeşil elmayı kabuğunu soyup rendeleyin, bir tane yeşil elmayı da yuvarlak yuvarlak doğrayın.
Rendelediğiniz elmayı ince bir bezin içine koyun.
Bezdeki elma rendesini ellerinizle iyice sıkıp suyunun çıkmasını sağlayın ve elmanın tüm suyunu bir kaba boşaltın.
Çayı bir kavanoza doldurun, ne kadar demli olsun istiyorsanız.
Buz küplerini içine atın.
Elma dilimlerini içine atın.
Bir limonun kabuğunu şerit halinde kesip içine atın.
Damak zevkinize göre içine şeker atın.
Bir kaç tane taze nane atıp karıştırdıktan sonra buzdolabına koyun.
Hafif ılıdıktan sonra çıkarıp içine elma suyunu dökün.
Karıştırıp iyice soğumasını bekleyin. :d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık