Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yamato'nun Seviyesi

Yamato'nun Seviyesi Sizce Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    387
Ben de bu sebeple kararsız kaldım. Queen ve King’den güçlü görünüyor ama bi kata havası da veremedi. Galiba sağ kol seviyesi ama ben sağ kol üstüne oy attım King’den dolayı.

Luffy gear 4 kullanırken tek başına tutabilirdi belki de ama 1 vs 5’teki gibi sürekli vuramazdı. Marco çarpışamıyor ama big mom ruhları yokken öldürücü darbe vuramadığı için bırakmıştı. Katakuri de devasa boyutta power mochi’lerle ayak uydurabilirdi muhtemelen.

Sağ kol seviyesinin yonkou oyalaması aslında çok anormal değil. Ama yamato bunu direk kaba kuvvetle yapınca çok güçlü göründü.
Onun da Zoan meyvesi bu konuda büyük katkı sağlıyor herhalde.

Yamato ve Katakuri zıt saldırı tipinde kişiler, katakuri hızlı ve seri saldıran biri Yamato ise sağlam bir savunması var dövüşseler hızlı ve gözlemi olan katakuri kazanır çünkü Kizarunun da dediği gibi hız güçtür
Not:dövüş içi gelişmeleri dahil etmedim

Su bir gerçek ki Kaido karşısında G4 atakları nerf yemişti.
Sert bi çelik kapıya tahtayla istediğin kadar sert vur bişey olmaz.

Gear 4 kullanırken haki seviyesi aynı. Normalinden fazla basıyor ama bunu g4’süz de yapabilir.

Kendi liginde gear 4’ün yarattığı kuvvet çok işe yarıyor olabilir ama kaido zaten kuvvet açısından onun üstündedir. Ve dayanıklılığı dourikiden falan değil sert derisinden geliyor bu kuvvetle çözülecek bişey değil. Gear 4’ün sert bi rakibe karşı etkisinin azalması normal. Kaido’nun yediği hasarın büyük kısmı hakiden geliyor.

Zoro Ashura olmadan Kaido ile fiziksel çarpışamazdı bile.:D Yamato çarpışıyor.
Yamato çarpışamıyor. Balyozu yiyince geri fırlatılıyor. Kaidonun attığı ateşi zoro kesebiliyor. Tatsumakisinden daha güçlüsünü yapabiliyor. Slash atsa elinin tersiyle itiyor. Ölü haliyle yarıp geçip yara bırakıyor. Yamato sapa sağlam haliyle ne yapmış? Çizik yok adamda. Fiziksel olarak da yetersiz savurulup duruyor.

Yamato çarpışamıyor. Balyozu yiyince geri fırlatılıyor. Kaidonun attığı ateşi zoro kesebiliyor. Tatsumakisinden daha güçlüsünü yapabiliyor. Slash atsa elinin tersiyle itiyor. Ölü haliyle yarıp geçip yara bırakıyor. Yamato sapa sağlam haliyle ne yapmış? Çizik yok adamda. Fiziksel olarak da yetersiz savurulup duruyor.
1-) Çarpıştırabildiği de oldu. Yiyip uçtuğu ve hemen geri kalktığı da oldu. Zoro’da ikisini de görmedik.

2-) Kaido’nun ateşini ateş kesme gibi anti bi teknikle kesiyor. Aynısı kinemon’da var. Ve bu ateş normalde o kadar güçlü ki Kaido 9 kişinin kaçacak yer aramasını beklerken kinemon’un bu tekniği kurtarıyor:

Yamato anti bişey kullanmadı.

3-) Daha güçlü tatsumaki yaptığı söylenmedi. Aksine Kaido “sana nasıl hortum yapılır göstereyim” diyerek daha fenasını attı:

Direk kaido’ya vurmuş fırtınayla. Hortumlar kidd ve killer’a gitti zaten yani onları yoketmişse bile zayıflatılmıştılar. Ve dediğim gibi kaido “al sana daha iyisi” demiş devamında.
Burda verdiği hasar da o kadar az ki Kaido’da yara yoktu hibrite dönüştüğünde. Sadece suratında kong gattling’den kalma iz vardı.

4-) Kaido aynı anda 5 kişiye slash atıyor. Luffy’e en az 3 slash gidiyor kidd e de birkaç tane gitmiş yani eşit de dağılmamış. Luffy aynı anda sıyrılırken bi yandan kaidoya gidip kontraya geçmiş, kidd hiç yavaşlamadan hurda feda edip yoluna devam etmiş. Zoro ise olduğu yerden onlardan birini elinin tersiyle durduruyor:

Zoro kütük gibi durduğu için de orda 5 kişi arasından kaido’ya vuramayan tek kişi oldu hatırlatma yapayım.

5-) Ölü haliyle yarıp geçme dediğin yerde iradesi etkileyici. Ancak orda elindeki tüm gücü enma sayesinde tek saldırıya koyup ashura attı. Normal bi dövüşte son vuruş haricinde bunu yapamaz zaten. Saldırıya her şeyini koyduğu için yarası olmasa da devam edemez.

6-) Yamato’nun yaralamasına gerek yok ayakta olması yeter. Zoro tek başına böyle kaido tutacak seviyede olsa en önde o savaşırdı diğerleri açık bulup vururdu sürekli.

Yamato için açık yaratan mı var da yara bıraksın? Tüm gece çarpışıp big mom kalıcı yara bırakmamış yamato nasıl bıraksın? Teke tek dövüş bu. Saldırı çarpıştırıyorlar sürekli.

O yüzden mi iki mesajınızdan biri Luffy? Şimdi anlaşıldı mesele.:oleyo2:
Luffy bozduğundan beri mesajlarımız Luffy üzerine.Bu da takriben 2 yıllık araya denk geliyor.Önceden de vardı ama bu kadar değildi.Ben dressrosadan önce de gerçekleri dile getiriyordum Luffy fanları ise zaten herkesin bildiği şeylerle savunuyorlardı kendilerini.Luffy herkesi dövecek muhabbeti en önemli savunmalarıydı.Gerçekten hiç bilmiyorduk bunu bizi çok aydınlatıyorlardı.:oleyo2:
Erol Taş gülmekten yoruldu Hasan böyle şeyler yazmaktan yorulmadı.:hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık