Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yamato'nun Seviyesi

Yamato'nun Seviyesi Sizce Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    387
Kaido'nun saldırılarının Yamato'ya öyle fazla etki etmemesi ile Killer ne alaka tam anlayamadım. Killer Yamato'ya bir yerde vurup gözünün ferini aldı da ben mi kaçırdım. Yamato gayet dayanıklı bir karakter bunu asla inkar etmedim ama elinde başka bir şey yok. Zoan meyvesinin 2 tane özelliğini gördük ve ikiside sağ kol klasmanında dandik featler. Kaido ile çarpıştırdığı buz nefesi Kaido'nun hibrit form nefesiyle denk gösterildi, sonuç? Kaido'nun nefesi mi en güçlü yeteneği. King'in lavları bin basar o saldırıya muhtemelen. Buz zırhı çok mu dayanıklı? Değil, bir tane raime hakke'ye tuzla buz oluyor ve üstüne Yamato dövüşü Luffy'e bırakırken şöyle söylüyor
Kısaca meyvesi bile neredeyse tamamen savunma üstüne olan ve dayak yiyip yiyip kalkmaya odaklı ama hasar konusunda pek de başarılı olmayan, savaş zekası konusunda da gördüğümüz maksimum işi kendine kalkan basıp saldırıya kafa atmak olan bir karakter Yamato. Hakisi iyi gibi ama daha önce attığım panellerde onun hakisinde olmayıp Kaido'ya en az onun kadar hatta belki daha fazla zarar verdiğini gördük bazılarının. Yani sadece dayanıklılığı ile sağ kol ayarı diyebileceğim bir karakter ancak Katakuri savaş zekası ileri görüş hakisi ve uyanışı ile madara eder Yamato'yu. King konusunda çok bir şey diyemeyeceğim ama o saldırı gücü ile sanmıyorum dayanıklı halinin fazla hasar yiyeceğini. Buz nefesi de anlamsız çünkü adam Kaido'nun nihai saldırısı diye gördüğümüz saldırının minyatürünü yapabiliyor ki eminim o buz nefesinden kaç kat güçlüdür. Yamato'nun King'i yenmesinin yolu ya dayanıklılık dövüşüne çevirip karşılıklı birisi inene kadar vuruşmak olur yada hızlı ve dayanıklı formları arasında bir açık yakalar ve o arada yapıştırır raime hakke'yi ama tek yemez King o saldırıdan onu da söyleyim. Sadece King'e sağlam hasar verdiği için dayanıklılık savaşını kısaltmış olur. Marco'yu yener muhtemelen, onda da saldırı gücü bağlamında bir şey görmedik çünkü. Kısaca düşük seviyeli bir sağ kol şuan Yamato ama zaten tayfaya geldiği için bir sonraki arc'ta herkesin şuan olduğunu düşündüğü sağ kol üstü bir klasmana gelmiş olur.
Killer kaido’nun gözünün ferini döndürmüş. Demek ki hasarı kaido’nun dayanıklılığına fazla gelmiş senin söylediğin bu. Ama yamato bunu yapamadığı için hasarı az demiyor musun?

kaido’nun hasarı killer’dan yüksek. Yamato’nun dayanıklılığı da kaido’dan düşük. Buna rağmen kaido da yamato’nun gözünün ferini döndürememiş. Demek ki hasar ve dayanıklılık bu kadar basit yorumlanacak bişey değil.
________

Buz zırhını özel yapan şey değiş tokuşa sokabilmesi. Sabit durup darbe almıyor. Thunder baguayı o kadar zayıflattıysa bi sağkoldan hasar almaz. Kız kendine gelen darbeyi önemsemeden rakibe thunder bagua atabiliyor.
_______

Meyve gücünü sadece buzdan ibaret görmeni anlayamadım. Kız mistik zoan. Antik zoanın bile çöp karaktere verdiği kuvvete bak:
Doğrudan vurmadı bile. Sanji tekmeyle karşılık verdiği halde bu kadar kuvvet farkı var. Ve bu adam baya çöpken meyve bu hale getirmiş.

Yamato’nun kuvveti bu kadar mı arttı bilemem. Ama kendi kuvveti zaten p1’in aksine çok yüksekti:

iki karakterin elinde silah var diye denk tokuşturacakları anlamına gelmiyor. Çarpışıp uçanı çok gördük. Yamato şu evrendeki en kuvvetli varlıkla çarpışırken geri püskürtülse bile page 1 bloklayan sanji’nin durumuna asla düşmedi. İnsan formundaki king’le kılıç çarpışıp kan kusan zoro’nun durumuna da düşmedi. Bu karakterler power up aldı kapadı açıklarını. Ama yamato’nun insan formu zaten hayvani kuvvetteydi demek istediğim bu. Mistik zoan ne hale getiriyor bilmiyoruz çünkü kaidoya karşı kullandı sadece.

Dediğin gibi meyve sadece tırt bi buz saldırısı ekliyorsa haklısın kız anca sağ kol eder diyebilirim. Ama elimizde marco örneği var. Herif meyvesi haricinde ne sağlam fiziksel güç/hız ne de haki gösterebildi. Bi mistik zoanın değerini ordan anlamak lazım. Kızın elinden kral hakisini alsak bile bu fiziksel güç ve mistik zoanla ortalama üstü sağ kol etmesi gerekir. Meyvesi anka kuşundan 5 beden zayıfsa haklısınızdır. Kaido malmış o zaman bu meyveye o kadar değer verdiyse.

Killer kaido’nun gözünün ferini döndürmüş. Demek ki hasarı kaido’nun dayanıklılığına fazla gelmiş senin söylediğin bu. Ama yamato bunu yapamadığı için hasarı az demiyor musun?

kaido’nun hasarı killer’dan yüksek. Yamato’nun dayanıklılığı da kaido’dan düşük. Buna rağmen kaido da yamato’nun gözünün ferini döndürememiş. Demek ki hasar ve dayanıklılık bu kadar basit yorumlanacak bişey değil.
________

Buz zırhını özel yapan şey değiş tokuşa sokabilmesi. Sabit durup darbe almıyor. Thunder baguayı o kadar zayıflattıysa bi sağkoldan hasar almaz. Kız kendine gelen darbeyi önemsemeden rakibe thunder bagua atabiliyor.
_______

Meyve gücünü sadece buzdan ibaret görmeni anlayamadım. Kız mistik zoan. Antik zoanın bile çöp karaktere verdiği kuvvete bak:
Doğrudan vurmadı bile. Sanji tekmeyle karşılık verdiği halde bu kadar kuvvet farkı var. Ve bu adam baya çöpken meyve bu hale getirmiş.

Yamato’nun kuvveti bu kadar mı arttı bilemem. Ama kendi kuvveti zaten p1’in aksine çok yüksekti:

iki karakterin elinde silah var diye denk tokuşturacakları anlamına gelmiyor. Çarpışıp uçanı çok gördük. Yamato şu evrendeki en kuvvetli varlıkla çarpışırken geri püskürtülse bile page 1 bloklayan sanji’nin durumuna asla düşmedi. İnsan formundaki king’le kılıç çarpışıp kan kusan zoro’nun durumuna da düşmedi. Bu karakterler power up aldı kapadı açıklarını. Ama yamato’nun insan formu zaten hayvani kuvvetteydi demek istediğim bu. Mistik zoan ne hale getiriyor bilmiyoruz çünkü kaidoya karşı kullandı sadece.

Dediğin gibi meyve sadece tırt bi buz saldırısı ekliyorsa haklısın kız anca sağ kol eder diyebilirim. Ama elimizde marco örneği var. Herif meyvesi haricinde ne sağlam fiziksel güç/hız ne de haki gösterebildi. Bi mistik zoanın değerini ordan anlamak lazım. Kızın elinden kral hakisini alsak bile bu fiziksel güç ve mistik zoanla ortalama üstü sağ kol etmesi gerekir. Meyvesi anka kuşundan 5 beden zayıfsa haklısınızdır. Kaido malmış o zaman bu meyveye o kadar değer verdiyse.
Kaido'nun çok akıllı bir karakter olduğunu düşünmüyorum, kendisi ölmüyorum diye triplere girip gökyüzünden falan atlıyor ama gerçekten ölmek istese gider tek başına BigMom'ın adasına falan saldırırdı yada benzerini Shanks, denizcilerin ana üssüne falan yapardı ama konumuz o değil. Meyvesi mistik zoan evet ancak Yamato'nun şuan gösterdiği bir şey yok meyvesini çok güçlü sayabileceğimiz. Meyvenin ana olayı Wano'nun koruyucusu olan bir buz kurdu olması ancak buz yetenekleri iyi değil, zırhı da öyle ahım şahım bir savunma sağlamıyor. Ki bunu yapabilse daha çok kez yapardı Kaido'nun karşısına ama sadece 1 kere o zırhı yaptığını gördük. Marco'nun sadece bir kere iyileştiğini görmek gibi bir şey bu, meyvenin yaptığı başka bir şey yok ama 1 kere yapıyor nedense bunu. Bence en zayıf mistik zoan meyvesi falan olabilir yada (burası önemli) Yamato henüz kullanmasını bilmiyor ki bu aslında güzel bir şey çünkü gelişim gösterebileceği ekstra bir yolu olmuş olur.

Yamato'nun saldırıları Kaido'ya doğru düzgün hiçbir hasar bırakamadı ancak bunu yapabilen bir sürü karakter gördük. En başta Luffy sonra Zoro sonra Law ve sonra da 4 samuray'ın yaptığı saldırı. Bunların hepsi Yamato'nun yaptığı saldırılardan daha sağlam saldırı yaptı Kaido'ya karşı. Buna Killer'ı da ekliyorum Kaido'nun verdiği tepkilere göre. Bunda yanlış olan ne kısım var. Dayanıklılık ve saldırı gücü konuları basit yorumlanacak konular değildir belki ama ben saldırıları doğrudan yorumladığımda gördüğüm şey bu.

Erken yaşlanmış bunlar ya, hiç hareket yok hiç heyecan yok.

@Ölüm Cerrahı @Tiksav Lee bu nasıl tartışma böyle :artiz:
Medeni insanım. Nazik dövüşüyorum. :d.dd

Hır gür istiyorsan, Kid enmaya sahip olsa Mom'ı tek başına yenerdi denmesine cevap ver. :p

Evet evet çok uysalsın yapında yok kesin öyledir.xD
Yeme bizi Tiksav Lee daha yeni kaçtı senden 😗
Sağdan soldan bana geliyorlar derler ya, geliyor işte bazen. Yoksa çok uysalımdır. .pp 🦊 Hahahah. İşi vardır da ondan yoktur şuan. :dd.d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık