Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Üç kişi var mevzuda.

Gte gelen biz.
Suçsuz olan ama idam edilecek olan mazlum.
Suçu işleyen yaratık.

Yaratık bize suçunu itiraf ediyor. Bunu yetkililere bildirirsek suçsuz olan adam kurtulacak. Bildirmezsek de özgürlüğümüze kavuşuyoruz. Chris gibi esnaflar adamı idama yollarken siz ne yapardınız diye soruyor işte Smoker.
Forumdaki iyi çocuk imajım bu konuyla bitti. ✍

Bu senaryoda, silahlı soygun yapan ben hiç düşünmeden dışarı çıkmanın yollarını arardım ve elime geçen ilk fırsatta da dışarı çıkardım. Yani kimseye bir şey söylemezdim. Sonuçta silahlı soygun yapacak kadar gaddar biriyim. İnsanların hakkını düşünecek kadar iyi biri olsaydım soygun işine girişmezdim.
Senaryoda silahlı soygunu gaddar olduğun için değil, gerçekten başka çaren kalmadığı için yapacak durumdasın. Bu senaryoda ise bir seçeneğin var. Ayrıca silahlı soygun yaparken kimseyi öldürmemişsin, sadece silahla tehdit edip, para almışsın.

Bu senaryoda, silahlı soygun yapan ben hiç düşünmeden dışarı çıkmanın yollarını arardım ve elime geçen ilk fırsatta da dışarı çıkardım. Yani kimseye bir şey söylemezdim. Sonuçta silahlı soygun yapacak kadar gaddar biriyim. İnsanların hakkını düşünecek kadar iyi biri olsaydım soygun işine girişmezdim.
Burada yazılanlar arasında en gerçekçi yaklaşıma sahipsin.

Hep banka mı beni soyacak biraz da ben onları soyayım lanet olsun kapitalizm falan diye kendi vicdanını pekala tatmin edebilirsin .o kadar gaddar biri olmana gerek yok

Çaresizlik yüzünden banka soyan birisi, ilk vukuatında yakalanır. Banka soygunu yok bence burada.

Senaryoda silahlı soygunu gaddar olduğun için değil, gerçekten başka çaren kalmadığı için yapacak durumdasın. Bu senaryoda ise bir seçeneğin var. Ayrıca silahlı soygun yaparken kimseyi öldürmemişsin, sadece silahla tehdit edip, para almışsın.
1 kere banka yada herhangi bir yeri soymuş olsam haklısın borcumun bir kısmını ödemişim ve az da olsa rahatlamışım. Ancak bir kaç kez yaptığım için gaddar ve bencil oluyorum, bundan dolayı kimseye bir şey söylemezdim.

Hep banka mı beni soyacak biraz da ben onları soyayım lanet olsun kapitalizm falan diye kendi vicdanını pekala tatmin edebilirsin .o kadar gaddar biri olmana gerek yok
Sadece banka soymuş olsam kısmen düşünebilirim ancak sadece banka yok işin içinde. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık