Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Adamı kurtarırdım. Bazen özgür olmak hapiste olmak anlamına gelir.

Hak neyse onu söyler sonra paşa paşa yatarım.

Reis sen biraz yanlış anlamışsın adam aslında suçsuz yanlış yerde olduğunu sana itiraf ediyor.
Her şey ayarlandıktan sonra çocuğa tecavüz eden ve onu parçalarına ayıran asıl kişi hapishanede size her şeyi itiraf ediyor. İdam edilecek adamın da tamamen yanlış zamanda, yanlış yerde olma şanssızlığı yüzünden öleceğini söylüyor. Eğer adam idam edilmezse, sizin dışarı çıkış biletiniz yanıyor. İdam edilirse de, elinizi kolunuzu sallayarak hapisten çıkıyorsunuz.

Yukarıda yazan asıl katilin sana gelip ben öldürdüm dediği nesini yanlış anlamışım.

Her şey ayarlandıktan sonra çocuğa tecavüz eden ve onu parçalarına ayıran asıl kişi hapishanede size her şeyi itiraf ediyor. İdam edilecek adamın da tamamen yanlış zamanda, yanlış yerde olma şanssızlığı yüzünden öleceğini söylüyor. Eğer adam idam edilmezse, sizin dışarı çıkış biletiniz yanıyor. İdam edilirse de, elinizi kolunuzu sallayarak hapisten çıkıyorsunuz.

Yukarıda yazan asıl katilin sana gelip ben öldürdüm dediği nesini yanlış anlamışım.
Kusura bakma asıl yanlış anlayan benim.

Smokerın anlattığı hikayedeki gibi gerçekleşirse idamı yaklaşan adamın iddialarına özellikle de kendi menfaatim de varken çok da güven duyacağımı düşünmüyorum. Kesin olarak öldürmediğini bilirsem işler değişir. Büyük ihtimalle adamı kurtarırım. İki tarafı da hesap ederim, sonra kendi kendime bunu kurtarırsam iyi hal gösterirler de cezamı indirirler diye düşünürüm(ki aslında öyle bir şey yok) falan filan derken bu seçeneği seçerim galiba. Gerçi hapise düşmeden buradan kurtarırım diye sallamak kolay.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık