Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
15 sene yatarım. Dış dünyada başım sıkışık yaşamaktansa hapishanede hak ettiğim cezayı çekerim, kafam rahat olur.

Bildirirdim herhalde. Tecrit altında falan değilsen bu doğru davranışı yapmak çok zor olmamalı.

Hapishane ortamında özgürlüğüm kısıtlıyken daha farklı bir cevap vermeye meyilli olabilirim belki, ama şu şartlarda düşününce adamı kurtarırım diyorum.
Ben zaten suç işlemiş ve içeride olması gereken biriymişim, suçu birken üçe çıkarmaya gerek yok, bunu yapmaya hakkım da yok.
+1.

Bildiririm. Diğer türlü manevi özgürlüğü kazanamam zaten fiziksel özgürlüğü kazansam ne olur :)

Adamın zayıflığını söyleyip çıkar,daha sonra da mektupla falan durumu anlatır adamı da idamdan kurtarırım.Ha böyle olmaz derseniz de adam kaderine ağlasın.

yazdığın senaryo da zaten defalarca suç işlemişim, borcum için devamlı insanların paralarını çalmışım. bencilde olsam bir öz saygım varsa, çocuğa saldıran yani itiraf edeni pisliği öldürüp müebbet yatmalıyım. yatardım.
kendime saygım yoksa ne yapayım özgürlüğü

yazdığın senaryo da zaten defalarca suç işlemişim, borcum için devamlı insanların paralarını çalmışım. bencilde olsam bir öz saygım varsa, çocuğa saldıran yani itiraf edeni pisliği öldürüp müebbet yatmalıyım. yatardım.
kendime saygım yoksa ne yapayım özgürlüğü
Reis sen biraz yanlış anlamışsın adam aslında suçsuz yanlış yerde olduğunu sana itiraf ediyor.

Adaletin ponçik yüzü @Chris avukat olmak istiyordun bir de değil mi? Esnaflık daha çok yakışır bakkal işini cidden düşün derim
Avukatlar haklıyı da haksızı da savunmuyor mu? :D
Şimdi şöyle bir durum var. Ben eğer gerçekten o parayı çalacak duruma geldiysem, bunu ailemin sağlık sorunu için veya yüklü bir borcumuz olduğu için çalmışımdır. Hani yapabileceğim başka bir şey olmadığı için bu yolu seçmişimdir. Onun haricinde ben üç gün evden ayrılınca ailem zorlanıyoruz biz diyen insanlar. Hani benim üniversiteyi başka şehirde okuyup okuyamayacağım bile belli değilken 15 yıl ailemden ayrı kalırsam çıktığımda hiçbiri yaşıyor olmaz muhtemelen.
Ama eğer bensağlık sorunları olmayan normal bir evde yaşasaydım adamı kesinlikle kurtarırdım. Bir kere ben aşırı vicdan azabı çeken bir insanım. Günün yirmi dört saati o adamı kurtarabilecekken kurtaramadım düşüncesiyle gezerim. Hani zaten o 15 yıl bana hapishanedekinden daha kötü bir ceza olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık