Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Smokerın anlattığı hikayedeki gibi gerçekleşirse idamı yaklaşan adamın iddialarına özellikle de kendi menfaatim de varken çok da güven duyacağımı düşünmüyorum. Kesin olarak öldürmediğini bilirsem işler değişir. Büyük ihtimalle adamı kurtarırım. İki tarafı da hesap ederim, sonra kendi kendime bunu kurtarırsam iyi hal gösterirler de cezamı indirirler diye düşünürüm(ki aslında öyle bir şey yok) falan filan derken bu seçeneği seçerim galiba. Gerçi hapise düşmeden buradan kurtarırım diye sallamak kolay.
İdamı yaklaşan adam değil , asıl sucu işleyen kişi söylüyor.

Adamı kurtarırdım. 15 yıl yiyecek kadar nasıl bir servet düşmanı olmuşsam artık, bana az bile. Bari adamın hayatını çalmıyım.

Bu senaryoda, silahlı soygun yapan ben hiç düşünmeden dışarı çıkmanın yollarını arardım ve elime geçen ilk fırsatta da dışarı çıkardım. Yani kimseye bir şey söylemezdim. Sonuçta silahlı soygun yapacak kadar gaddar biriyim. İnsanların hakkını düşünecek kadar iyi biri olsaydım soygun işine girişmezdim.

Üç kişi var mevzuda.

Gte gelen biz.
Suçsuz olan ama idam edilecek olan mazlum.
Suçu işleyen yaratık.

Yaratık bize suçunu itiraf ediyor. Bunu yetkililere bildirirsek suçsuz olan adam kurtulacak. Bildirmezsek de özgürlüğümüze kavuşuyoruz. Chris gibi esnaflar adamı idama yollarken siz ne yapardınız diye soruyor işte Smoker.

Bu senaryoda, silahlı soygun yapan ben hiç düşünmeden dışarı çıkmanın yollarını arardım ve elime geçen ilk fırsatta da dışarı çıkardım. Yani kimseye bir şey söylemezdim. Sonuçta silahlı soygun yapacak kadar gaddar biriyim. İnsanların hakkını düşünecek kadar iyi biri olsaydım soygun işine girişmezdim.
İşte empati budur. :respect:

Burada özgür olmayı hak eden masum adam hariç bir birey yok, sen suçlusun soyguncusun hem de mükerrer. vicdan ve özgürlük arasında kalabilmek için senin de idam edilecek kişi gibi suçsuz olman lazım.

Yoksa 60 defa hırsızlık yapan ve serbest kalan cepçilerden bir farkın olmuyor.
Suçlusun serbest kalmak için değil 1 5 masum asılsa sana ne
sonuçta temelde bile isteye soymuşsun, borçlarını kullanarak kendini acındıramazsın 6 milyar borçlu insan var.

Hep banka mı beni soyacak biraz da ben onları soyayım lanet olsun kapitalizm falan diye kendi vicdanını pekala tatmin edebilirsin .o kadar gaddar biri olmana gerek yok
iyi de defalarca soyuyorsun mükerrer bir suçlusun soygunda yaşlı biri kalptende gidebilir güvenliğe de zarar verebilirsin.

Ben bildiririm direk. Adamın göz göre göre öyle ölmesine izin veremem. Öncesinde soygun da yapmazdım ama senaryoya uyduk.:(

Hep banka mı beni soyacak biraz da ben onları soyayım lanet olsun kapitalizm falan diye kendi vicdanını pekala tatmin edebilirsin .o kadar gaddar biri olmana gerek yok

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık