Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Haklısın aynı şey değil cinayet daha ağır. Ancak ben vicdanlı biri olsam zaten 1 kere yaptıktan sonra bırakırdım ve borcumu kapattıktan sonra teslim olurdum. Ancak silahlı soyguna devam ediyorum bundan dolayı bencil ve vicdansız oluyorum. Ama o durumda olsam belki farklı düşünebilirim, şu anda yattığım yerden atıp tutuyorum.
O durumun içinde olmadıkça sağlıklı bir cevap verilemez bence buna.

Mayanda bu olmadığı halde bunu birden fazla kez yapıyorsan, kolay para hoşuna gitmiş demektir. Yine de adam öldürmekle eş değer bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yani bu olaydaki bencillik ile cinayet işlemek aynı şey değil.
Ama bi insan silahlı soygun yapıyorsa başkalarını öldürmeyi göze almış olmaz mı. Birini öldürmeyi göze almışsan neden öldürmeyesinki. Normalde adamı kurtarırdım ama Seto Kaiba nickli arkadaşın dedikleri kafamı karıştırdı biraz.

15 yılda net cezada çürür insan. katili ihbar etsen içerde düşmanın çok olur sağ kalamazsın bu yönetimin adamı diye adın çıkar.
En ideali katili kesmek. çünkü bir nevi senin çıkışını da engelliyor. masum adamı sapık bilsen bana ne diyeceksin. yavşak gelip adamın masum olduğunu söylüyor seni mahvediyor kesin şu iti yattığınıza değsin.
Adamın kendisi itiraf ediyor ama. Yani onu ihbar edeceğimi göze alıyor.

İşin diğer boyutunda çocuğu istismar edip öldüren esas kişiye de özgürlük sağlıyorsun kendinle birlikte. Bari ütopya evreni ülkenin şimdiki haline benzetmeyeyim diyip fedakarlık yapabilirdim.

Ama bi insan silahlı soygun yapıyorsa başkalarını öldürmeyi göze almış olmaz mı. Birini öldürmeyi göze almışsan neden öldürmeyesinki. Normalde adamı kurtarırdım ama Seto Kaiba nickli arkadaşın dedikleri kafamı karıştırdı biraz.
Silahlı soygunların çoğunda vurulma olayı olmuyor, silah sadece bir tehdit aracı. Bu konuda kamera görüntülerini falan bulabilirsin. Genelde dükkan sahipleri silah çıkarınca soyguncular ateş etmek yerine kaçmayı tercih ediyorlar. Yani adamların derdi para almak, birini vurmak değil.

Böyle bir imajın olduğunu bilmiyordum.

Konuda bizim işlemiş olduğumuz suç o kadar abartılacak bir suç değil her suçu ve suçluyu aynı kefeye koymamak lazım aynı cümle içinde dahi kullanmamak lazım.
Çevremdeki insanlar öyle düşündüğü için burada da öyledir diye düşünmüştüm. ✍

Silah soygun için gerekli bir şey adamları neyle korkutacaksın parayı vermeleri için illa bir şey olmalı yanında. Silahı ayrıca caydırıcı olsun diye ve gerekirse kendini korumak için de almış olabilirsin. Her silah taşıyan birini öldürmek için taşımıyordur cebinde hatta çoğu insan mecbur kalmadıkça bunu yapamaz bile büyük ihtimalle dostum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık