Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
Tiksav'ın mesajını okursan ahlâki bir sorundan bahsetmiş.
seni alıntıladığım mesajın tiksav a değil, daha geriye gidip onunkini buldum

Yo bu konuda baya haklı arkadaş. İnsanları toplu bir biçimde bilinçlendirmek yerine, LGBT her türlü platform, alanda insanların gözüne sokulmaya başlandı. Spor müsabakalarında bazı şeyler taşımak ve göstermek zorunlu hale getirildi.

Zaten yatak odasıyla alakalı bir konuda herkes gibi yaşayıp bir şeyler göze sokman zor. İnsanların bayrak taşır gibi inancını, cinsel yönelimini dışarıya yansıtma çabası çok bayağı, bunaltıcı geliyor. Eve belirli haklar elde etmek için yürüyüş yapıyorlar haklarını savunuyorlar eyvallah da bazı noktalarda yaptıkları eylemler doğru değil, zorlama. Göze sokma yorumu bence çok yerinde. Bir ligde futbolcuya zorla lgbt+ renkleri içeren pazu bandı taktırılması, çocukların bu yürüyüşlere alet edilip istismar edilmesi, her dizi filme eşcinsel ilişki, sevişme sahneleri yerleştirmek itici ve yanlış bir şey.
burada ahlaki bi sorundan mı bahsediyor diyorsun yani :S gayet zorlama ve yerleştirmeden bahsetmiş

edit ayrıca böyle bişey de demişsin, bu bi fikir mi veriye dayalı okuma mı? öyle değilse anektodal kalıyor

berkay: "Tiksav, bu zamana kadar hetero ilişkiler konusunda bir kez bile göze sokuyorlar demediysen buna da deme. Medyada gösterilen eşcinsel ilişkilerin toplama oranı, emin ol eşcinsellerin toplumdaki oranından azdır."

Yahu alt metni olmayan, bir yandan mesaj verme amacı güden dizi film yok gibidir. Mesela pek çok filmde ırkçılığa, ayrımcılığa laf sokulur. Bunlara okay konu eşcinsel ilişkilere gelince neden meeee?
Yahu ben Eşcinsellik hakkında filmlerde mesaj verilmesin mi dedim ? alla alla.. Atatürkü sevmeyen birisine şu zamanda şuraya buraya gitti şunu bunu yaptı diye Tarih dersinde bir şey anlatmak gibi bu. henüz buraya geçmedik diyorum kendi gözlemime göre böyle yani.. Önce o adamın Atatürk hakkındaki yanlış algılarını kırmak onları düzeltmek bilinçlendirmek gerekiyor öbür türlü gelecekte abiğğ bu Atatürkle insanların beyniniğ yıkiğler diyecek bir organizmaya dönüşecek mesela o kişi :d

Şahsen lgbt tiplemelerini görünce veya dizi, filmlerde eşcinsel sahneler dayatılınca bu insanlara saygım artmıyor. Tam tersi bol bol sövesim geliyor. Bu işin çözümü bu değil sanki.

seni alıntıladığım mesajın tiksav a değil, daha geriye gidip onunkini buldum

burada ahlaki bi sorundan mı bahsediyor diyorsun yani :S gayet zorlama ve yerleştirmeden bahsetmiş

edit ayrıca böyle bişey de demişsin, bu bi fikir mi veriye dayalı okuma mı? öyle değilse anektodal kalıyor

berkay: "Tiksav, bu zamana kadar hetero ilişkiler konusunda bir kez bile göze sokuyorlar demediysen buna da deme. Medyada gösterilen eşcinsel ilişkilerin toplama oranı, emin ol eşcinsellerin toplumdaki oranından azdır."
Teşekkür ederim yahu. Bir an ben mi kendimi ifade etme özürlüyüm diye düşünüyordum

Yahu ben Eşcinsellik hakkında filmlerde mesaj verilmesin mi dedim ? alla alla.. Atatürkü sevmeyen birisine şu zamanda şuraya buraya gitti şunu bunu yaptı diye Tarih dersinde bir şey anlatmak gibi bu. henüz buraya geçmedik diyorum kendi gözlemime göre böyle yani.. Önce o adamın Atatürk hakkındaki yanlış algılarını kırmak onları düzeltmek bilinçlendirmek gerekiyor öbür türlü gelecekte abiğğ bu Atatürkle insanların beyniniğ yıkiğler diyecek bir organizmaya dönüşecek mesela o kişi :d
Kimden biliyorsun tiksav? : ))))

Ne şekilde? Heteronormatif bir şekilde kullanmaya devam mı edelim topluma hoşgörü sağlamak için?
Ne demek istedin anlamadım
Öğretmenin yaptığı her eyleme karışan veliler buna izin verecek mi acaba asldsajdlsa ? Üniversite > Lise > Ortaokul olarak kademeli bir şekilde olabilir anca.
Yani bunu bi zemine oturtacak kişi ben değilim politikacı değilim ama eğitim bilinçlendirme ve hak kazanma konusunda en gerekli ve ilk olması gereken şeydir.

Yani bunu bi zemine oturtacak kişi ben değilim politikacı değilim ama eğitim bilinçlendirme ve hak kazanma konusunda en gerekli ve ilk olması gereken şeydir.
Başkan, Papazın Kızı adlı bir roman okudum birkaç ay önce - Dorothy'ime saygıyla - . İngiltere'de WW1 veya 2 olacak sonrası hayatı anlatıyor. Ana karakter özel okulda öğretmenlik yapmaya başladıktan hemen sonra kitapların eskiden kalma ezberci bir metodla anlattığını görüyor ve daha akılcı anlatan kitaplar alıp, çocuklara ders vermeye başlıyordu.

Bir süre sonra veliler gelip okul müdürüne şey diyorlar, "Ya bizim çocuklar, bize tuhaf ve bilmediğimiz şeyler söylüyorlar, sistem falan mı değişti acep." diye müdürü darlıyorlar falan.

Her neyse müdür öğretmeni azarlayıp eski sistemi tekrar getiriyor ve çocuklar ailelerine " 2 + 2 = 4" veya ezbere Fransızca, Latince cümleler falan söylemeye başlıyor. Veliler mutlu, müdür mutlu, öğretmen de mutsuzdu günün sonunda.

Ben burada ne demek mi istiyorum, yetişkinlerin çocukların eğitimi üzerindeki hakimiyeti kırılmadığı sürece teoride çok mantıklı olsa da, pratikte öyle değil dediğin.

Son düzenleme:
Başkan, Papazın Kızı adlı bir roman okudum birkaç ay önce. İngiltere'de WW1 sonrası hayatı anlatıyor. Ana karakter özel okulda öğretmenlik yapmaya başladıktan sonra kitapların eskiden kalma ezberci bir metodla anlattığını gördükten sonra daha akılcı anlatan kitaplar alıp, çocuklara ders vermeye başlıyordu.

Bir süre sonra veliler gelip okul müdürüne şey diyorlar, "Ya bizim çocuklar, bize tuhaf ve bilmediğimiz şeyler söylüyorlar, sistem falan mı değişti acep." diye müdürü darlıyorlar falan.

Her neyse müdür öğretmeni azarlayıp eski sistemi tekrar getiriyor ve çocuklar ailelerine " 2 + 2 = 4" veya ezbere Fransızca, Latince cümleler falan söylemeye başlıyor. Veliler mutlu, müdür mutlu, öğretmen de mutsuzdu günün sonunda.

Ben burada ne demek mi istiyorum, yetişkinlerin çocukların eğitimi üzerindeki hakimiyeti kırılmadığı sürece teoride çok mantıklı olsa da, pratikte öyle değil dediğin.
Ölü Ozanlar Derneği de çok güzel örnektir bu konuya aslında benim zaten en sevdiğim film bilmiyorum izledin mi.. izlemediysen de izle :)

Maalesef değişimde aile çatışmasının önüne geçmek çok zor. Ama sistemdeki elemanlar gelenekçi olmayacak ilerlemeye yönelik hareket edecek. Bu çocuğu aileye karşı yalnız bırakma oluyor belki de işte tam bu sırada o değişmesi gereken durumu bir de eğitim harici alanlarda görünce zaten bu sefer veli-öğrenci ilişkisinde çocuk yalnız hissetmiyor. Yani bu işlemin bir sırası olmalıya geliyor yine olay kendi kanaatimce

Bu, Freud'un teorisiyle benzerlik gösteriyor.

Senin bahsettiğin konu hakkında bilgi edinebileceğimiz bir kaynak atar mısın ?
Fıroyd şarlatanını sal be kanzie✍

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık