Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
Bu, Freud'un teorisiyle benzerlik gösteriyor.

Senin bahsettiğin konu hakkında bilgi edinebileceğimiz bir kaynak atar mısın ?
dediğimle pek benzerlik taşımıyor aslında, bu sadece aynı anneden doğan sonraki erkek çocuklarda gözlemlenen biyo demografi. freud hakkında diyeceğim bişey yok fakat baba figürü psikolojinin freud a bırakılmayacak çok temel bi konusu evet :d

ilk dediğim şuradan ki bu çalışmaya benzer daha fazlası da bulunabilir, ikinci dediğim ise o an salladığım boş yorum:d

buna ek olarak aynı anneden doğmuş 2 ve sonrası erkeklerde de ilk kardeşe oranla boy düştüklüğü gözlenmiş, bunu ayrıca aynı anneden doğmuş yaşını başını almış hetero ve homo erkeklerde de gözlemlemişler. burdan daha pek çok karşılaştırmalı içerikle sosyal canlılığın bi eğilimi olduğunu anlıyorum ben, belki de yanlış anlıyorum.
yine mesala boş yorumumu yapacaksam. toplulukların yaşama şansını artırmak için sonraki erkek çocuklarında bu eğilimin olması verimli, hem kütlesi azaldığı için daha az tüketim yapacağı anlamına da geliyor bu. hem de belkide buna da freudian diyeceğin kısmı olabilir, büyük erkek kardeşe itaat işin içine giriyordur. hem bu yaşamı devam ettirme mesellesi büyük ölçekte kendini daha çok belli ediyor. büyük kitlelere ulaşmış toplumlarda erkeklerinin bi kısmının rolü o toplumu korumak savaşmak fakat arkasına baktığında üretilmiş bu kadar hetero erkeğin bu toplulukta aktif yaşaması da mümkün değil, o yüzden evlilik hukuku iyice şekilleniyor, erkekler savaşıyor ölüyor ve topluluğun yaşama şansı artıyor. aman bu kısım konudan çok saptı neyse, bunun elbette çekiştirlebilecek noktaları var, belli bi yerden sonra büyüyen toplumun oluşturduğu refah bu demografik adaptasyonu önemsizleştiriyor ve insan davranışları kültür birikimiyle karmaşılaştığı için günümüz normuna göre yorumlamamız yetersiz kalıyor.

Son düzenleme:
seni alıntıladığım mesajın tiksav a değil, daha geriye gidip onunkini buldum

burada ahlaki bi sorundan mı bahsediyor diyorsun yani :S gayet zorlama ve yerleştirmeden bahsetmiş

edit ayrıca böyle bişey de demişsin, bu bi fikir mi veriye dayalı okuma mı? öyle değilse anektodal kalıyor

berkay: "Tiksav, bu zamana kadar hetero ilişkiler konusunda bir kez bile göze sokuyorlar demediysen buna da deme. Medyada gösterilen eşcinsel ilişkilerin toplama oranı, emin ol eşcinsellerin toplumdaki oranından azdır."
Varlık göstermelerinin yanlış olduğunu söylüyor, ahlâki bir eleştiri bu.

Fikir olduğu kurduğum cümle yapısından anlaşılıyor zaten. LGBT bireylerin ne kadar baskılandığı ve kimliğini açıklamaktan çekindiği aşikâr. Nesiller ilerledikçe kendini LGBT olarak tanımlayanların oranının artması (bu veriye dayalı okuma) bunu destekliyor. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde karşılaştırmak mümkün değil. Medyada varlık göstermeleriyle, bu verinin paralel olduğunu düşünürsek faydaları da meydana çıkıyor bence.

Varlık göstermelerinin yanlış olduğunu söylüyor, ahlâki bir eleştiri bu.

Fikir olduğu kurduğum cümle yapısından anlaşılıyor zaten. LGBT bireylerin ne kadar baskılandığı ve kimliğini açıklamaktan çekindiği aşikâr. Nesiller ilerledikçe kendini LGBT olarak tanımlayanların oranının artması (bu veriye dayalı okuma) bunu destekliyor. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde karşılaştırmak mümkün değil. Medyada varlık göstermeleriyle, bu verinin paralel olduğunu düşünürsek faydaları da meydana çıkıyor bence.
anladım. ben kendi önerimi yapmaya gidiyorum iyi forumlar.
farklı görüşlerdeki insanların birbirini nasıl ikna edemediği hakkında da okumalar yap bari de bilinçlendirme nasıl gerçekleşemiyor onu da gör

Özgürlüklerin maksimize edildiği bir toplum, yaşanılası bir toplum olmaz. "Nudistler de bastırılıyor, çıplak gezme özgürlükleri elinden alınıyor. Bundan rahatsız oluyorsan nudist fobiksin. Bunların da toplumda yer alması gayet normal"
Dersiniz yani. Bu da mümkün.

Homoseksüelliğin, transların ahlaki zemine oturtulup (harm principle + consent), toplumun buna göre şekillenmesi iyi bir sonuç doğurmaz. Ben bu kanaatteyim. Ahlaki paradigması zaten sorunlu, ki öyle olmasa bile bunun daha iyi bir toplum düzenine götüreceğini söylemek mümkün mü?

En son @Berkay , kimsenin olmadığı bir adada ensest bir ilişkinin sorun olmadığını savundu. Güncel ahlaki değer yargılarının vardığı nokta bu.

Son düzenleme:
Bu konuyu açman iyi olmuş bu hafta Twitter'da anasayfam full bu olaylarla ilgiliydi ve Türkiye'deki görüşüde merak etmiştim.

Aslında sorun transseksüellik kısmında değil gibi gözüküyor. Sanırım profesyonel spor-sporcu bölümünde bir yanlış anlaşılma var. Temelde, fiziksel olarak gösterebileceği performans uç noktalarda olan bireylerin, belirli kesin kurallar ile derecelendirilrcek şekilde bu performanslarını göstermeleri değil mi?

Cevap basit aslında. Bir 10-20 sene boyunca bu uygulamaya geçilsin. Bu organizasyonlar nasıl bir hal alıyor oturup izleyelim.

@Berkay @Mr. Darkside Eşcinsel ilişkiler neden filmlerde var iğrenç öğk yhaa demiyorum. Bir eşcinsel de hetero bir sevişme sahnesinde iğrenebilir ayrıca mesele bu değil yani. Ben kendim iğreniyorum da demiyorum.

Toplumu bir şeye hazırlamadın her yerde göze sokmak aptalca diyorum anlaşabildik mi ? :d
İki erkek yiyiştiğinde tam olarak öğk puh diye iğrenerek sahneleri atlamayan da ne bileyim yani :artiz:

Şaka bir yana ne saçma bir konu lan bu? xd "Ama lezbiyen sahnelerinde rahatsız olmuyorsun!!!" Evet çünkü ben bir erkeğim alüminyum ondan olabilir mi(!)

Tiksav efendi öğren bu işleri artık :a:

Son düzenleme:
Kendini kadın hissettiğini söyleyen biri, kadın gibi hissetmenin ne demek olduğunu ilk etapta bilemez zaten. Başkalarının kendine bu hissi tarifiyle, aa evet kadın hissediyormuşum, diyebilir en fazla. Yani dışardan bir beyana hatta belki telkine dayalı olabilir bu trans kimliği. Doğuştan feminen özellikler buna ne kadar delil olur emin değilim. Küçüklüğünde karşı cins gibi davranmak nadir değil bildiğim kadarıyla. Daha sonra normale dönüyor tabi.

Trans meselesine ayrımcılık yapılmasın diyenlere de sorular gelsin.

Yine ayrımcılık yapmamak için bunlara evlatlık verilebilir de diyecek misiniz?
Evlat edinip, kendi erkek göğsüne taktığı implantla bebeği suni şekilde emzirmek sapıklığına ne diyeceksiniz?
Ya kadın hissediyor ama ameliyat olmak istemiyorsa? Sadece beyanı dolayısıyla kadın denmek istiyorsa? Diyecek misiniz?
Doğuştan kadın olanların bulunduğu özel alanlara girmek isterlerse, ona da tamam mı? Tuvaletler, hamamlar, emzirme odaları vs.

Bu açık ve net sapıklıktır. Bununla ilgili tüm cerrahi işlemler yasaklanmalıdır.
Bir "kedi" gibi hissettiğiniz için vücudunuzu bir dizi operasyonla kediye benzetmek isteseniz, akıl sağlığınızdan şüphe edilir.
Translara da aynı tarife uygulanmalı.

Tüketmeyi tercih etmezsin. Ispanağın varlığını ahlâki olarak yanlış mı kılıyor senin şahsi hislerin? Orada neden bahsetmek istediğim açık.

Biraz daha açayım. Orada diyorum ki normalde, hetero çiftlerin cinsellik sahnelerinin gösterilmesinden bir rahatsızlık duymuyorsan (izlemekten değil) ve eşcinsellerin varlığı da seni rahatsız etmiyorsa, eşcinsel ilişkilerin çekildiği sahneler neden rahatsız ediyor?
15 temmuzla bu cop koteynirinin ne alakasi var?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık