Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Labsente

Okumaya yeni başladım. Vizelerden sıkıldığımda okuyorum. Cilt2 sayı 10'a kadar gelmişim. Hakkında bir kaç sorum olacaktı güncel olan bir arkadaş mesaj atabilir mi acaba.

chapter 1 aslında hıkayedekı karakterlerın sadece tanıtımı ve altyapısı olarak görebilirsin. Chapter 2 de 6 yıl sonrasında başlar hıkaye yavas yavas oturur

Anladığım kadarıyla chapter 2 ilk bölümden bağımsız ilerliyor. Bu hep böyle mi yoksa bir yerden sonra olaylar birleşiyor mu?
İlk sezondaki hemen her karakter tekrar karşına çıkacak ve ilk sezondaki olaylarla ikinci arasında da bağlantı kurabileceksin Shiro bunu biraz yanlış anlaşılabilecek şekilde ifade etmiş.
Ama genelde alışkanlık olarak yapılan hata ilk sezondaki ekibin tamamını Baam'ın orjinal grubu olarak görüp yenileri yadırgamak ve sürekli eskileri aramak.
Siu bir kez şöyle bir şey demişti: ToG ana karakter ve arkadaşlarının düşmanlarını yendiği klasik shonenden çok, narin bir ana karakterin engin bir dünyada yolculuğu ve tanrısal düşmanlarla yüzleştiği bir hikaye.
Yani her ne kadar ilk sezondaki ekibi sevsen de (ki avatarımda gördüğün üzere ben de seviyorum) yeni karakterlere de açık ol. Ben de ikinci sezonun başında yadırgamıştım bir miktar ama şu an Wangnan, Horyang, Akraptor, Nia ve henüz görmediğin bir sürü ikinci sezon karakterinin de benim için önemli bir yeri var. Hatta huysuz prenseslere ve Hatsu'ya bakınca çok daha cana yakın karakterler.

Shiro'nun ana hikaye yeni başladı derken kastettiği şey: ilk 300 bölümde kat tırmanma, kurallı kavgaları odaklıyken artık Baam'ın gerçek kimliği, önemli ve güçlü karakterlerin gerçek amaçları ve benzeri şeyler açığa çıkmaya başladı. OP'den örnek verirsem anlaması daha kolay olur sanırım: Tayfa Water 7'ye kadar adadan adaya gidip macera yaşıyordu ama ordan sonra Luffy'nin ailesini öğrendik, Dünya Hükümeti, Denizciler ciddi tehdit olmaya başladı ve şu an OP'de beklenen şey dünya hükümetinin yıkılması, Hasırşapkaların bir sonraki adada nasıl bir macera yaşayacağı değil. Tog'da da buna benzer bir sıçrama oldu.

Ayrıca bu başlık henüz ingilizceye bile çevrilmeyen bölümler için yani güncelde olsan bile spoiler yersin. O yüzden diğer başlığı kullanmanı öneririm.

Son düzenleme:
Nev-i ciğer oldu hun,
Derdim birken oldu on,
Kan ağladı ehli fünun...
Şahı-canavara kıydılar...

Uzun zamandır bir kurgusal karakter için böyle olmamıştım....

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık