Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 41 31.3%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 90 68.7%

• Kullanılan toplam oy
    131
Bir Game Of Thrones'un içinden çıkana nak bir de Lotr üçlemesinin, iki spin off arasındaki kalite farkı bile Asoiaf'ın Orta dünya çöplüğünü döveceğinin net göstergesi.
lotru baya eskiden izlemiştim, gotun ilk sezonunu izledim sadece, iki spin-off un yorumlarına bakacak olursak evrenden ziyade dizi olarak kalite farkı gibi duruyor.

Dizinin ana hikaye hattına ihanet ettiği bir başka konu da orklar. Bozulmuş elflerden üretilen bu ırk iyilik nedir bilmez, medeniyet kuramaz, sadece kötülük yapar ve yok eder. Dizide neredeyse sevimli gösterecekler. Duyarcılık Orta Dünya'ya bile sirayet etmiş.
Bu duyarcılık sadece Adar'a sirayet etmiş. Orkların tanımladığın gibi olduğu belli zaten.

Dizinin ana hikaye hattına ihanet ettiği bir başka konu da orklar. Bozulmuş elflerden üretilen bu ırk iyilik nedir bilmez, medeniyet kuramaz, sadece kötülük yapar ve yok eder. Dizide neredeyse sevimli gösterecekler. Duyarcılık Orta Dünya'ya bile sirayet etmiş.
Şimdi ben diziyi izlemedim. Dolayısıyla kast edilen durum ne bilemiyorum.

Ama evrende sanırım iyi orkların da olması lazım istisna olsa bile. İsuldur'un savaşında elfler hariç tüm canlıların bölündüğü yazılmıştı. Bu hariç kısmına orklar da dahil. Genel olarak kötü bir ırk olsa bile istisnalar olabilir denmişti hatta orada sanki. Gerçi ben okuyalı yıllar oldu. Daha yakın zamanda okumuş ve hafızası taze olanlar daha iyi bilir.

Dizide dişi ork olayına da değinildi hatta yanlış görmediysen bir sahnede dişi ork gördüm. Tek umudum sauron. onun çok iyi çıkmasını umuyorum. Elrond ve durin dostluğu da güzel inşallah bir dahaki sezon sağlam toparlayıp devam ederler.

Şimdi ben diziyi izlemedim. Dolayısıyla kast edilen durum ne bilemiyorum.

Ama evrende sanırım iyi orkların da olması lazım istisna olsa bile. İsuldur'un savaşında elfler hariç tüm canlıların bölündüğü yazılmıştı. Bu hariç kısmına orklar da dahil. Genel olarak kötü bir ırk olsa bile istisnalar olabilir denmişti hatta orada sanki. Gerçi ben okuyalı yıllar oldu. Daha yakın zamanda okumuş ve hafızası taze olanlar daha iyi bilir.
Orklar isteseler de iyi olamazlar, o nedenle istisnai bile olsa iyi kalpli varlıklar olabilmeleri mümkün değil. Tolkien orkları aşağıdaki gibi tanımlamış. Bu tanım bile yeterli nasıl varlıklar olduğunu anlamak için;

For all that race were bred by Melkor of the subterranean heats and slime. Their hearts were of granite and their bodies deformed; foul their faces which smiled not, but their laugh that of the clash of metal, and to nothing were they more fain than to aid in the basest of the purposes of Melkor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık